| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Регистрация в и бей  (Прочетена 7521 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Регистрация в и бей
« -: 31 Октомври, 2014, 13:26:07 »
Колеги търся спешно някой  който има регистрация в и бея  за едно радио което го търся от години да помогне   :help: :help: :flag_of_truce:
« Последна редакция: 31 Октомври, 2014, 16:47:00 от mano »

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: егистрация в и бей
« Отговор #1 -: 31 Октомври, 2014, 16:46:46 »
Аз имам регистрация от 2005-та, но нещата с големите пратки не са никак розови, дай да видим кое е радиото.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #2 -: 31 Октомври, 2014, 20:44:26 »
Колеги търся спешно някой  който има регистрация в и бея  за едно радио което го търся от години да помогне   :help: :help: :flag_of_truce:
ebay.com
ebay.co.uk
ebay.de
ebay.fr
ebay.it

Регистрацията принципно е една, но от там насетне зависи ДОСТАВКАТА. Щото знаете съм купувал за по 0.99 Паунда /2.60 лв./ неща, но доставката ми е излизала 15-20 лв.
А ако е от USA - направо забрави.

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #3 -: 31 Октомври, 2014, 21:22:58 »
За регистрация в ebay не ти трябва нищо освен имена, адрес и email - пари НЕ искат!
Може би молбата е до някой който има зареден PayPal?
Или пък направо тук да пращаме номерата на кредитните карти, а? :)
(не се заяждам, но молбата ми се стори малко странна)

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #4 -: 01 Ноември, 2014, 01:33:28 »
 :hi:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #5 -: 01 Ноември, 2014, 17:49:15 »
Не става дума да си даваме номерата,просто за акъл и някаква помощ която няма да навреди никому.Работата е там че и аз искам да купя един дисплей за плеер,обаче не съм се занимавал с това.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #6 -: 01 Ноември, 2014, 19:54:27 »
Така и така е започната темата, а и отдавна се каня на напиша едно "РЪКОВОДСТВО ЗА ПАЗАРУВАНЕ В EBAY" ще го започна тук, пък после може да го отделя в самостоятелна тема.

1. Какво ни трябва, за да можем да пазаруваме от ebay? Естествено - ПАРИ. И понеже в Ebay почти никой не приема пари в брой, силно е желателно да имате кредитна или дебитна карта, която да поддържа електронни разплащания. Лично моята е Visa Electron от InvestBank, но става всяка която има чип.
Друго, което ще ви улесни живота е да имате Електронно банкиране, но не е задължително.
След като имаме картата, трябва да и направим регистрация в PayPal. За това как се прави за сега няма да се разпростирам, има достатъчно теми в БГ Нета, но при силно желание мога да напиша един встъпителен курс.
2. Как се прави регистрацията в EBAY - елементарно. Зареждате www.ebay.com /или ebay.co.uk или ebay.de/ и щракате на бутона register

Въвеждате Име, Презиме, е-майл и парола и сте готови.
В кой точно сайт ще се регистрирате - няма значение, името за влизане и паролата са една и важат за всички сайтове на EBAY.
3. Влизате с новонаправената регистрация и отивате на настройките на профила си My Ebay



Раздел - Account

Може да си въведете адреса от от меню Addresses но може направо да отидете на меню PayPal Account, щото така или иначе там ще ви питат за адреса ако не сте го въвели.
От там избирате Link My Paypal Account
20356-3
Та въвеждаме си адреса на който искаме да получаваме поръчаното /желателно е , това да е адреса от Дебитната ви карта, но може и да е друг/
20357-4
Следва пренасочване към сайта на PayPal за да потвърдите, че ще плащате през тази регистрация.
20359-5

На кратко - това е начина за регистрация в прословутият сайт за търговия.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #7 -: 01 Ноември, 2014, 20:10:14 »
Вече имаме регистрация, от там насетне какво? Ми почваме да КУПУВАМЕ :)))
Има два начина за купуване.
Единият е когато продавача е дал директно цена и бутон за покупка By it now или Add to card / в първия случай веднага плащаме стоката, в другия случай събираме няколко неща и плащаме за тях на един път/
20375-0
Тогава само указваме бройката и слагаме продукта в кошницата. /естествено, преди това проверяваме, дали стоката се доставя до България ;) /
20377-1

И колко аджеба ще ни струва това:
20379-2

Много от търговците в UK или други европейски страни пращат и до България, въпроса е дали си заслужава / за другия случай на доставка от Англия съм пуснал тема отдавна -     Как да поръчваме стоки, доставяни само за Англия или Германия

Доставки от USA по принцип са възможни, но цените са меко казано - страшни. Да не говорим, че имаме митнически такси, понякога и ДДС и т.н.т. Ако някой колега е получавал от USA пратки, нека сподели опит.

Другият вид пазаруване е, когато стоката е на търг с наддаване.
20381-3
Тогава трябва да видим колко дни остават, колко хора преди нас са наддавали и разбира се - дали се доставя до България.

Ако сме спечелили търга и стоката се доставя, остава ни само едно - да влезем в количката си и да платим на човека.
20383-4
При което биваме пренасочени към PayPal, въвеждаме си паролата и потвърждаваме плащането.

При Bay Now покупките, можем да се откажем на всеки един етап, при спечелен търг е силно нежелателно, тъй като това ще доведе до негативен за нас отзив и някой търговци може да откажат да ни изпратят стоката.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #8 -: 01 Ноември, 2014, 20:10:53 »
Това е за въведение, утре ще напиша тънкости и хватки и при пазаруването с Bay Now и при наддаване на търгове.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #9 -: 01 Ноември, 2014, 20:24:21 »
За другите сайтове като Aliexpress как стоят нещата.Аз искам да купя това
http://ru.aliexpress.com/item/2-4-inch-LCD-monitor-the-original-Newman-X7-screen-number-CU2-4-S6D1121-A-03/1385172327.html

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #10 -: 01 Ноември, 2014, 21:29:30 »
За другите сайтове като Aliexpress как стоят нещата

Ами няма разлика.
На въпроса на Gabo - Получавал съм две стоки от USA, все части за автомобил. Първия път получих съобщение от митницата и плащах мито и ДДС. Втория - частта беше по-скъпа, но дойде в районния клон на пощата и си я взех без никакви плащания. Явно е "както дойде".  :)  И двете пратки пристигнаха в рамките на месец. Имам доставка и от Китай. Пак повикване в митницата, но ми я дадоха без въпроси и плащания. Доставка от Латвия на стойност 10$ - пак митница и ме направиха луд. Та колко струва, как я плати, дай документ...Още едно доказателство, че няма закон и норматив - както реши някой чиновник!

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #11 -: 01 Ноември, 2014, 23:03:05 »
По принцип пратки от ЕС не минават през митница. Тези извън него са на късмет, при тях избора е на митничаря. Избира каквото му кефне. Тези от китай направо спряха да ги гледат вече, аз получавам редовно и никога не съм ходил на митница, предполагам това е така защото станаха прекалено много. От САЩ да купуваш е по-голям риска. Митничарите са наясно, че от там се купуват качествени стоки на ниски цени и затова по-често ги спират на митниците. а митницата уж улесниха получаването на такива пратки, но пак трябва да си вземеш ден отпуск. Аз съм го изпитвал на гърба си и не мисля да го повтарям. Поне в Пазарджик положението е трагикомично.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #12 -: 03 Ноември, 2014, 01:16:44 »
Да се оплача: От зор се регистрирах в и бея и в фирмата за доставки от Германия   ама ме изработиха в последните секунди  ???

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #13 -: 03 Ноември, 2014, 11:17:06 »
Т.е - участвал си на търг ;) За търговете и как да участваме в тях съм си наумил да пиша отделен пост щото там са бая сложни нещата  :batt:

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Регистрация в и бей
« Отговор #14 -: 03 Ноември, 2014, 14:28:29 »
 :good:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |