| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мини Импулсен електрожен за Бижутерски заварки  (Прочетена 19003 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mmdimitrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Bruxelles
Здравей pansim,
Моля те изпрати ми материали относно инвертора за 220 ампера.
Ако имаш желание погледни тази схема http://danyk.cz/reg60v.png и ми дай съвети, идеи как да постигна от нея по голям ампераж.
Идеята ми е да я реализирам но искам да постигна поне 180 ампера когато захранването е на 48 волта, от там на горе до 60 волта колкото и да падне ампеража не ме притеснява. Като цяло няма да го ползвам за електрожен.
Митко
[email protected]

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Първо да изясним техническото задание - 180А умножено по 48 волта е около 9 килоВата мощност!!!
Това от еднофазна мрежа го забрави, освен ако не живееш вътре в трафопоста ;)
Второ - ако искаш въпросната схема да бъде с по-голяма мощност то трябва да се добавят още два ИГБТ транзистора, силовия траф да бъде с по-голяма сърцевина, мрежовият изправител с два греца  паралелно, кондензаторите след грецовете още по толкова... може да се окаже че трафа който "клати" ИГБТ трябва да се смени...изходните диоди и те други или бройката Х2
Хайде сега кажи от къде да започнем.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |