| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5  (Прочетена 2282 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Н.Николв

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Karlovo
Колеги търси се термостатиран кварцов генератор OCXO-5 на фирмата OMIG,за ремонт на един уред!!!Ако на някой му се намира такова нещо моля да ми пише ,прием предложения!!!60674-060676-1

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #1 -: 24 Октомври, 2016, 21:00:33 »
Извинявам се че не мога да предложа идея за източник на такъв генератор, но дали не подлежи на ремонт този? Какъв е проблема му? Предполагам че внимателно може да се отвори и разучи, съответно да се опита да се ремонтира. Ако прецизността на уреда не е критична, може да бъде заменен със съвременен TCXO и предполагам че на изхода си този генератор изкарва правоъгълник, или и да не е така то със сигурност по-нататък в схемата на уреда сигурно се използват правоъгълни импулси, т.е. може да ти свърши работа и 10 мегахерцов с последващо деление на честотата на 2. Това са идеите които мога да дам по темата, дано са от полза.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #2 -: 24 Октомври, 2016, 23:01:23 »
Използват се  май в Полски честотомери и май им имам схемата някъде

Неактивен Н.Николв

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Karlovo
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #3 -: 25 Октомври, 2016, 08:50:53 »
Благодаря за съвета,колега!!!Да използват се в полските уреди ,честотомери и сигналгенератори на фирмата Еурека!!!Може да се замени и със подобен ,решения много!!!Може някой да е разглобявал подобна техника и да му се намира ,защо да прашясва по таваните  :)
Що се отнася до ремонта ,внимателно го отворих ,даже преди това го пусках ,термостата работи!!!Но самия генератор е направен с една хибридна интегрална схема,явно си е отишла ,няма генерации ,а и нищо не може да се направи по нея!!!

Неактивен Moss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: София
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #4 -: 25 Октомври, 2016, 09:04:19 »
Тука някой дава нещо подобно.

Неактивен Н.Николв

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Karlovo
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #5 -: 25 Октомври, 2016, 09:12:29 »
Благодаря за информацията ,колега !!!Ще си помисля.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #6 -: 25 Октомври, 2016, 14:09:19 »
Важното е кристала да е там, може ако колегата goldib намери схемата на този осцилатор да се помисли за присаждане на платка на мястото на хибридната ИС която да изпълнява функциите й. Не е невъзможно въстановяването му според мен.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #7 -: 25 Октомври, 2016, 16:22:28 »
Мисля че имам такъв -ако е от полски честотомер.
Ще трябва да погледна.

Неактивен Н.Николв

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Karlovo
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #8 -: 25 Октомври, 2016, 21:09:15 »
Много ще съм  ти благодарен колега,ако е работещ !!!Пиши ми какъвто и да е резултата!!!

Неактивен Н.Николв

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Karlovo
Re: Търся термостатиран кварцов генератор OCXO 5
« Отговор #9 -: 02 Ноември, 2016, 13:26:52 »
Благодаря на колегата ONZI,за изпратения от него термостатиран кварцов генератор GWM-5-1 ,това е най-стария модел произвеждан около 70-те години!!!Малко е по-голям по габарит и със друго разположение на изводите ,но върши същата работа!Беше заменен успешно с малко доработка на местото за монтаж! Все пак ,ако на някой му се намира оригиналния OCXO-5 ,и иска да се раздели с него ,ще го взема! Да ми пише на лични съобщения да уточним сделката!!! ;)

Неактивен mmdimitrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Bruxelles
OCXO 10 MHz
« Отговор #10 -: 11 Април, 2017, 14:11:48 »
Трябва ми OCXO 5 или 10 MHz който работи на 5 V, имам такъв на 12 V който мога да разменя.
Желателно е да е на OSCILLOQUARTZZ, ISOTEMP, или на MtronPTI двойно изолиран, с ниска температура дрейф и ниско ниво на шум, висока точност.
« Последна редакция: 11 Април, 2017, 14:37:41 от mmdimitrov »

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
73!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |