| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: това ще ви накъдри ! :)  (Прочетена 2278 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
това ще ви накъдри ! :)
« -: 27 Октомври, 2016, 22:52:55 »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #1 -: 27 Октомври, 2016, 22:54:47 »
 :bravo:
Един пърцал, уплътнения, течности и на път!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #2 -: 28 Октомври, 2016, 00:08:59 »

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #3 -: 28 Октомври, 2016, 07:13:59 »
Жигула, та жигула. Това е лада, а не жигула.

Неактивен Здравко

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: София
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #4 -: 28 Октомври, 2016, 12:55:00 »
    А на тази Лада какво пише на капака? :-))

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #5 -: 28 Октомври, 2016, 13:48:20 »
До колкото знам всички Лади за вътрешния пазар са произвеждани под името Жигули. Просто при нас само първото е Жигули и сме решили че това име е изоставено, но до колкото съм запознат това не е така. Малко като Селена и Океан е историята май.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #6 -: 28 Октомври, 2016, 17:52:19 »
Името Жигули е променено на Лада по една странна причина :D,но това не променя нещата.Качествена кола за годините в които е била модерна......престижна беше някога :good: Мисля че тази емблема не е оригинална,до колкото си спомням я слагаха на Жигули комби 1200 ако не греша.Такава имах преди 30 години.........носталгияяяяяяяя.Бяхме млади :)

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #7 -: 28 Октомври, 2016, 18:19:53 »
Жигула са го променили мисля, че защото в югославия е мръсна дума. :D
А самата лада 1500 или 1600 е много хубава кола, също като Фиат 125.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #8 -: 28 Октомври, 2016, 18:37:12 »
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B8%D0%B3%D1%83%D0%BB%D0%B8
"Автомобилите от първата фамилия ВАЗ-2101, ВАЗ-2102, ВАЗ-2103, ВАЗ-2106 се продават на вътрешния пазар на СССР, както и на външните пазари, под търговското наименование „Жигули“. Тъй като обаче в редица европейски страни думата „жигули“ потребителите асоциират със съмнителното понятие жиголо („любовник срещу заплащане“), то на външните пазари марката „Жигули“ скоро е променена на „LADA“"
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: България
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #9 -: 28 Октомври, 2016, 20:35:52 »
вече са проблем резервните части. лично аз имам два три калника за москвич 2140 ,бутала ризи сегменти гарнитурии пр. надявам се някои ден на някого да му потрябват...   преди няколко години колата отиде на скрап само на 78 хил км.не ги величаите тези си имат недостатъци които не се виждат на пръв поглед. примерно стъклата им се пръскат при удар и не са способни да предпазят водача. не са издръжливи като днешните - трябва постоянно да се ремонтират. все пак технологиите рационално напредват.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #10 -: 28 Октомври, 2016, 21:13:09 »
Не ме учуди ... Всъщност... наш колега тук, от форума ми показа нещо подобно - Москвич - Рила 1360 в заводско състояние на около 300-400 километра запазен в заводско състояние. Има тук-там подобни находки.  Хубаво е, че все пак се намират такива неща...  Колкото до парите - тук в България няма кой да оцени това нещо подобаващо, за съжаление...
И между-впрочем ... аз също така "намазах'' - от 10-тина дни съм горд собственик  на хипи-бус VW - изглеждащ като чисто нов, запазен и вървящ, и постоянна атракция по улиците.  ;) Снимки като се върна в София, че интернета тук ми е слаб, и бавен, ама пък не му се сърдя, защото е безплатен ( по краднайсе лева мегабита  :D )
Омраз!

Неактивен vilsa

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 41
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #11 -: 28 Октомври, 2016, 21:38:13 »
Ето я моята "Лада 2104". Снимката е от месец Септември 2016 г. пред гаража. Колата е купена през лятото на 1989 г. Изминала е около 200 000 км. с оригиналния си мотор и после още около 100 000 с втори мотор (от втора употреба). Освен мотора, сменил съм и предните седалки. Колата не е спирана никога от движение, и до днес си има платени данък, застраховка и минава редовно на технически преглед.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #12 -: 28 Октомври, 2016, 23:01:51 »
Жигула са го променили мисля, че защото в югославия е мръсна дума. :D
А самата лада 1500 или 1600 е много хубава кола, също като Фиат 125.

хахх променили са я за външният пазар, щото жигули на чужденците им е звучало като жиголо   :D колегата ahedproductions е абсолютно прав :)

имаше един форум ще се опитам да го намеря където сварняват  FIAT и LADA (жигулата) ще ви на-пълни душичките :)

Впрочем страхотно возило, vilsa :)  :hi:
regreed, ще се радваме адски много на снимки на твоето возило!  :)
« Последна редакция: 28 Октомври, 2016, 23:08:17 от FAMICOM_87 »

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #13 -: 28 Октомври, 2016, 23:11:02 »
Ето го! гледайте точете лиги и открийте разлигите  8) 8) 8) 8)
Пълнят ми душата
тези два експоната  :) :) :)

http://totalcarmagazine.com/classicandbeloved/2014/04/29/fiat_124_vs_lada_shiguli_1200/

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: това ще ви накъдри ! :)
« Отговор #14 -: 28 Октомври, 2016, 23:12:26 »
вече са проблем резервните части. лично аз имам два три калника за москвич 2140 ,бутала ризи сегменти гарнитурии пр. надявам се някои ден на някого да му потрябват...   преди няколко години колата отиде на скрап само на 78 хил км.не ги величаите тези си имат недостатъци които не се виждат на пръв поглед. примерно стъклата им се пръскат при удар и не са способни да предпазят водача. не са издръжливи като днешните - трябва постоянно да се ремонтират. все пак технологиите рационално напредват.
Е, колега, те не са само километрите и годинките си оказват влияние а и поддръжката и техническата грамотност на собственика. Само ще кажа че и западни марки автомобили на тази възраст рядко се срещат по улиците вече а и много от тях също трудно се поддържат и не са в движение. То всяка машина каквато и да е, като стане на 30+ години става експонат труден за поддръжка. Нека не го отдаваме на това че са руски. Достатъчни бяха 27 години да се излее злобата насъбрана по онова време и да не се плюе безогледно всичко, независимо дали е читаво или не.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |