| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома  (Прочетена 58755 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #135 -: 01 Март, 2015, 22:57:48 »
Схеми бол, за предусилватели:

Ето едно просто SRPP

http://radioskot.ru/forum/7-40-24



Таз катодна схема за изходния тарф ми е странна , не съм я правил, ниското анодно си дава разлика в тока при 6ж усилвателя ти неминуемо.

За следващия проект ще, ти трябва истински траф ако ще е пак с октални лампи и на всчико отгоре -стерео. Фишера продаваше едни готини, при мене има 2 броя и съм доволен.

Като пуснеш на входа на ампа 1к синус от генератор, комп или квото имаш, трябва на 1 ва решетка на 6п6с  да ти идват -13в, ако не ги докарваш, слагай друга предусилвателна с повече усилване.  От тука нататъка си гледаш 2 рото стъпало  ка си го докарал към мощност. 6п6с и без достаъчно анодсно, пак свири силно 250в след клякането, но в схеми ктдето изходния траф е в анода, за тази не знам.

« Последна редакция: 01 Март, 2015, 23:14:00 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #136 -: 14 Март, 2015, 09:20:43 »
Днес си пуснах усилвателя, мина малко време но не свирна. Като погледнах 6П6С не светеше, викам си - изгоряла е. Хванах я и стъклото ми остана в ръката, сякаш отрязано беше в основата до цокъла. Ако не я бях видял сигурно щеше да изгоря захранващият траф  :( :
 

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #137 -: 14 Март, 2015, 10:13:11 »
От разхерметизирана лампа няма как да изгориш мрежовия траф. Имал съм подобен случай с електрическа крушка с нажежаема жичка, при запалване балона се отчупи близо до цокъла и падна на земята като зряла круша :) нещо от нагряването и изстиването вероятно се получават понякога натоварвания в стъклото и се пука.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #138 -: 14 Март, 2015, 10:15:25 »
Много се повишава отоплителният ток на лампата  :) .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #139 -: 14 Март, 2015, 13:15:10 »
Еее не, това е несериозно, ако не е окъсило отоплението не може да се повиши толкова че да е проблем за трафа една единствена разхерметизирана ламБа. Все пак на фона на целия отоплителен ток повишението е някакви проценти. Трафа е яко животно, не гори туко така, не бой се. Дърпал съм от отоплителната намотка на траф за Орфей 25 ампера почти на късо като бях по-малък за разни експерименти, е не съм успял да го опека, до ден днешен си го ползвам за разни работи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #140 -: 14 Март, 2015, 18:19:32 »
Няколко лампи са ми се чупили така , никакъв  проблем за трафовете.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #141 -: 02 Февруари, 2017, 20:17:27 »
Днес ми хрумна идеята да си направя усилвател с триод като крайна, (когато имам време). Гледах лампата 6С4С, много ми е интересно как би звучал този триод, примерно в комбинация с 6Н9С или 6Н8С. Нямам 6С4С, но когато се захвана, ще търся. Някой правил ли е усилвател с триод?

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Населено място: Варна
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #142 -: 02 Февруари, 2017, 20:28:39 »
Даааа, Стършела е правил с 6С33С, има и тема...

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #143 -: 02 Февруари, 2017, 21:08:09 »
Ами аз точно с триод не съм правил, но с пентод в триодно включване съм правил, мисля че няма да има някаква съществена разлика.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #144 -: 02 Февруари, 2017, 21:12:58 »
Аз ми стана интересно, защото гледах в ибей цените на легендарната AD1, достигат до няколкостотин лева. Разбира се, AD1 не мога да купя, та затова се спрях на 6С4С, просто от интерес. В някои руски и български аудиофилски форуми, имат добри отзиви за звученето.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Населено място: Варна
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #145 -: 02 Февруари, 2017, 21:21:02 »
Може и с 6С19П, широкодостъпни са!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #146 -: 02 Февруари, 2017, 21:23:24 »
Може  :) .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3518
  • Населено място: Варна
Re: Лампов усилвател за тонколони 8 Ома
« Отговор #147 -: 02 Февруари, 2017, 21:32:37 »
По добре изглеждат 6Н13С :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |