| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: за всеки по нещо 2016 edition ...  (Прочетена 45831 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #60 -: 16 Юли, 2016, 11:46:42 »
НАЛИЧНИ позиции към момента са 34 ( телефони ), 40 ( диоди ), 43 ( Nakamichi щекери ) и 49 ( Infinity PRIMUS 250 ) !!!

Снимки на колоните ще дам до дни !!!

50.  компютърна дънна платка на MSI с компонентите по нея ( CPU, CPU fan и RAM ) !
Модела на MB е MSI MS-7267 v.4.2 ( 945GCM5-F V2 ) !
Socket 775 !
Информация от сайта на MSI - https://www.msi.com/Motherboard/945GCM5F_V2.html#hero-specification

CPU-то е Intel Celeron, но не го записах при теста, а не ми се включва пак !
RAM-та е 2 броя DDR2 /667 x 512MB, тоест 1GB общо !
CPU охладителя е оригинален боксов ( тих и ефективен )
Налична е монтажната планка на дъното за кутията, както и подарък SATA кабел, IDE /ATA кабел ( не го снимах ) и една LAN карта ( не съм я тествал ) !

ЦЕНА - 15.00 лева за всичко изброено по-горе !!!

Ако желаете и  350W захранване, което е с изрядни волтажи, макар и от ширпотребните и тежи достатъчно, което е добре,както и с тих и добър вентилатор, то ЦЕНАТА ще е 25.00 лева общо !!!

 :good:
« Последна редакция: 16 Юли, 2016, 12:26:54 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #61 -: 16 Юли, 2016, 12:20:31 »
51. качествен нетбук за възстановяване или части на Lenovo от ThinkPad серията !
Модела е Lenovo 3508-28U, тоест X100e !
Машинката е купувана преди 2-3 години от мене в неработещо състояние и е отваряна внимателно, но не от мене !
Реагира само на включено зарядно, като светва индикатора за заряден процес - не реагира на включване от POWER бутона си както на батерия, така и без нея !
Така и не правих опити за поправка и се предлага тук на под цената на клавиатурата си ( справка при Ники от www.laptop....nt.com )!
В изключително добро визуално състояние е корпуса, клавиатура, панти ...
Матрицата е без козметични забележки, матова, но в неизвестно състояние ( 11.6", 1366 x 768, 16:9, LED, 40-пинова и доста скъпа ) !
RAM-та е 2 броя x 1GB DDR2 !

ЦЕНА - 30.00 лева

Пожелавам да бъде "прегледана" и приведена в работно състояние .... това е качествена машинка !

НЕ се предлага зарядно към нея ( 20V със смарт пин - "жълтата букса" ), но ако нямате, ще се помъча да помогна с някоя бройка от запасите си ( само 90-ватови оригинални са ми останали, а те са по-скъпи )

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #62 -: 16 Юли, 2016, 16:59:50 »
ЗАБЕЛЕЖКА : Lenovo X100e се предлага без HDD ( SATA ) ..... пропуснал съм да отбележа !


52. малко стари механични часовници, повечето работещи и в добро за годините си състояние !
Четирите дамски часовника вляво ( CHAIKA ,Laora, Луч с верижки и SLAVA без верижка ) са коректно работещи !
Дамският TIMEX до запазеният мъжки ЗИМ е неработещ !
Мъжкият ЗИМ е за коронка за навиване ( ще дам механизъм от който да се свали ) !
Двата мъжки SLAVA ( 27 камъка ) - единият работи, но циферблата "запира" движението на стрелките в определена точка .... давам още един идентичен за ремонт на първият !
Всичките са позлатени и позлатата е почти непокътната !

На заръчалият ги ще изпратя и подаръци - часовникови механизми и една стара пилотска RUHLA ( за ремонт и в доста лошо външно състояние ) !

ЦЕНА - 75.00 лева за всичко на снимките

Поединично не се продават !!!

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #63 -: 17 Юли, 2016, 14:52:09 »
53. два стари лампови автомобилни радиоприемника от началото на 60-те !
Единият е сделан в СССР ( 1961 година ) и има означение ТИП А-12, което нищо не ми помогна !
Добър външен вид на шасито, но поразпадащи се пластмаси на бутоните ( едната врътка се разпадна при снимките от днес - декоративното метално лицево капаче е налично ) !
Наличен е пълен набор лампи, като едната е заменена с EL84 !

Другият е стара американска екзотика за която нета малко казва, но излезнаха доста подобни ( и идентично ), но с оскъдна информация за конкретният модел ( търсене по ключова дума "Mercury" ) !
Пълен състав на лампите с доста надписи по тях за замяна само с оригинални, USA, както и безупречна, но напрашена визия !
Без отчупвания по тях и цоклите им !
Липсва единият от капаците ( може да се изреже подходящ при възстановяване ) !
Лицевият панел е от сплав с покритие от никел, което е за възстановяване !

ЦЕНА - 20.00 лева за двете

ЦЕНА поединично :

USSR - 10.00 лева
USA   - 15.00 лева

Тежки са !

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #64 -: 17 Юли, 2016, 15:05:58 »
и още няколко фотоса ...

 :drinks:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #65 -: 19 Юли, 2016, 20:23:06 »
НАЛИЧНИ позиции към момента са 34 ( телефони ), 40 ( диоди ), 43 ( Nakamichi щекери ), 49 ( Infinity PRIMUS 250 ) и 52 ( комплект часовници ) !!!

ЦЕНАТА на позиция 52 от днес 20:30 часа е 70.00 лева :drinks:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #66 -: 26 Юли, 2016, 19:54:39 »
НАЛИЧНИ позиции към момента са 34 ( телефони ), 40 ( диоди ), 43 ( Nakamichi щекери ) и 49 ( Infinity PRIMUS 250 ), на които още правя снимки ... :rofl:

54. отново предложение за два чисто нови мултифункционални уреда на MASTECH ( братята Китайци ме компенсираха с 4 броя идентични мултицета за загубена пратка - единият бе продаден тук на уважаван потребител, единият влиза в НЗ-то ми от уреди/ инструментариум и два са за Вас ) !
Модел MASTECH MS8268 ( по-добрата версия с автоматичните режими ) !
Уникално силна подсветка и добър дисплей !
Добър диапазон на измерванията, както и точност !
Мултифункционална приставка за тест на елементи и качествени щекери !

Употреба на 3 броя ААА батерии, а не скъпите 9 Волтови !

Добър уред .....

ЦЕНА - 60.00 лева ( за брой )

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #67 -: 14 Август, 2016, 17:10:41 »
НАЛИЧНИ позиции към момента са 40 ( диоди ), 43 ( Nakamichi щекери ) и 49 ( Infinity PRIMUS 250 ), на които още правя снимки ... :rofl:

55. HP HDSP-21111 ( Made in Singapore ) - стари, качествени 8-сегментни, 5х7 LED индикатори, сваляни преди доста години, нетествани и ценни за редица проекти !
11 броя, от които 7 са в прекрасно визуално състояние, 5 са за внимателно полиране на плексигласовото лицево покритие ( дребни драскотини ) и 8 броя подарък, които са на монтажните си платки, поожулени, но със здрава работна основа !

ЦЕНА - 25.00 лева за всички


Запазени за човек, който изключително уважавам от години, въпреки, че не се познаваме наживо ( и това ще стане ) !

 :good:
« Последна редакция: 14 Август, 2016, 17:51:12 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #68 -: 14 Август, 2016, 17:24:04 »
Скоро през този месец ........ 2 броя запазени екземпляри на "Казахстан 2"( по-добрата и рядка версия ), Сделано в СССР !

Очаквайте тук ...

( и други ламБови сюрпризи ) .....

ПП. Моля не бъркайте думите "сюрприз" с любимият ми "сюргюн" !

 :good:
« Последна редакция: 14 Август, 2016, 18:08:56 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #69 -: 20 Август, 2016, 17:35:37 »
НАЛИЧНИ позиции към момента са 40 ( диоди ), 43 ( Nakamichi щекери ) и 49 ( Infinity PRIMUS 250 ), на които още правя снимки ...  :rofl:

56. малко комплектче с чарколяци - нови и сваляни от апаратура !
Съдържа нови релета РП-4 ( стари партиди ), транзистори, потенциометри, изправители, диоди, както и качествени кондензатори, алуминиеви охладителни радиатори, потенциометри, ферити и др.
В комплекта съм поставил и едно ново, неразпечатано комплектче ( чукче и наковалня ) за LADA ( Лада ) от BOSCH на доста години, че видях, че тука се предложи вчера стъкло за Москвич ....  :yes:
Транзисторите са П214А и П213Б - 42 броя, нови и с монтажните си обръчи ( под тях са в кутийката на снимката ) !

Ще бъдат добавени още неща, които не са снимани !

ЦЕНА - 10.00 лева за всичко

ТРАНЗИСТОРИТЕ отпадат от предложението за да бъдат изпратени на уважаван от мене и форума потребител !

 :good:
« Последна редакция: 20 Август, 2016, 18:03:48 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #70 -: 20 Август, 2016, 20:07:19 »
57. Два броя стари радиоприемници "Казахстан 2", които обещах да предложа до края на месеца !
Това е подобрена модификация на първият "Казахстан" !

Информация в нета има достатъчно, както и видеоревюта в www.youtube.com !

Все пак - http://oldradio.qrz.ru/radios/023.shtml или http://msevm.com/md/705/01/

Горната машинка е ЗАЯВЕНА за уважаван потребител на сайта /форума и е налична само долната на снимките !
Запазен визуално, но НЕработещ - липсват две лампи и има прекъснат 1.25 А предпазител !
Апарата е в автентичното си състояние и няма видими интервенции по него !
Работещ изрядно скален механизъм, но необходимост от профилактика ( почистване, смазване и раздвижване ) на останалите механични модули !
Съхраняван на сухо и без корозия по корпус и шаси !
Ще изпратя 3 броя скални лампи по 6.3V - изгорели са на 100% !

Здрав радиоапарат, който си струва да бъде възстановен !

И на двата радиоапарата липсват допълнителните 6Ж2П !

ЦЕНА - 70.00 лева
« Последна редакция: 20 Август, 2016, 20:21:09 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #71 -: 24 Август, 2016, 18:23:07 »
НАЛИЧНИ позиции към момента са 40 ( диоди ), 43 ( Nakamichi щекери ) и 49 ( Infinity PRIMUS 250 ), на които още правя снимки ( :rofl: ...разтропан човек съм и такова "бавене" не съм допускал в живота си, но съм ги обрекъл и отрекъл и ще са за продан )

58. стар, но реално нов руски дозиметър, който е на около 2-3 месеца употреба ( 5-6 пъти ) и отдавна стои в забвение !
Модел "БЕЛЛА", производство на завод "ЭЛЕКТРОН", 1992 година !
Използва за захранване 9 Волтова батерия и ще го изпратя с една стара, но полуизрядна VARTA, която е необходимо да бъде подменена !
Запазен и без забележки, красив и изработен по руски и с налична цифрова и звукова индикация !
Не можах да открия кутията му и инструкцията, но понеже имам още подреждане и пренареждане на свидни за мене неща, ще се помъча ако ги намеря да ги добавя !

Информация за уреда вижте тукhttp://lplaces.com/en/dosimeter/16-devices/68-bella или
/>
ЦЕНА - 60.00 лева

По желание мога да добавя и радиоактивен изотоп за теста в офиса на куриера ( наличен ми е само цезий 137 / Cs 137 ) в оловна кутийка ( Pb 20 mm ) и цената ще е промоционална ...  :crazy:

Това в кръга на майтапа и дано да съм полезен с машинката за предотвратяване на "невидими" неприятности и изненади !

 :good:
« Последна редакция: 24 Август, 2016, 18:29:23 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #72 -: 24 Август, 2016, 20:34:03 »
59. стар, но почти неизползван руски пирограф "УЗОР 1" !
Работещ изрядно и мисля, че имам резервен накрайник, който ще приложа !

ЦЕНА - 15.00 лева

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #73 -: 24 Август, 2016, 20:54:22 »
60. руски аналогов мултиметър/ мултицет Ц4352 !
Използван и снабден с външен адаптер за 220V ( наш, на ЗЗУ гр.В.Търново ) за "елиминиране" на 3-те броя АА батерии !
Тестван вчера ( напрежение ) за кратко след 15-16-годишна забрава, но пълен тест и сравнение ще му направя в събота при свободно време - прибран е работещ и няма какво да му стане !


ЦЕНА - 15.00 лева

ЗАЯВЕН !

 :good:
« Последна редакция: 24 Август, 2016, 21:35:48 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2016 edition ...
« Отговор #74 -: 25 Август, 2016, 21:29:31 »
НАЛИЧНИ позиции към момента са 40 ( диоди ), 43 ( Nakamichi щекери ), 49 ( Infinity PRIMUS 250 ) и 59 ( руски пирограф "УЗОР 1" !

61. руски персонален металдетектор !
Малко използван, запазен и пак красив и сглобен по руски ( отсека на батерията е простичко измислен, но е цяло усилие да се отвори и затова не съм го снимал в затворен вид за да Ви е лесно на Вас за теста ) !
Потенциометър за чувствителността и светлинен индикатор за детекция на метал !
Няма зумер ( звукова сигнализация ) !
Детектва метали до около 15-20 см в зависимост от големината им - аз лично го тествах като кабелен детектор у нас, "чертаейки" кабелните трасета в стената !
Практичен за проверка на портал !
Използва 1 брой 9 Волтова батерия ( НЯМА в комплекта и на снимките е моя от един мултицет ) !

ЦЕНА - 8.00 лева

 :good:
« Последна редакция: 25 Август, 2016, 21:37:24 от cmdj7 »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
8 Отговора
11397 Прегледи
Последна публикация 02 Декември, 2016, 01:44:40
от Ricarq
5 Отговора
2131 Прегледи
Последна публикация 25 Април, 2016, 08:07:48
от imagination
4 Отговора
2972 Прегледи
Последна публикация 26 Април, 2018, 19:18:53
от LZ10
5 Отговора
1268 Прегледи
Последна публикация 19 Декември, 2018, 15:30:52
от Concord
30 Отговора
3869 Прегледи
Последна публикация 25 Февруари, 2023, 15:17:46
от cmdj7

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |