| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Усилвател за транспортни средства тип УН4-АМ/2  (Прочетена 4079 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ian

Здравейте, колеги.
На скоро от местното депо за скрап изнамерих този усилвател, който най-вероятно работи, защото като му докосна входа и се чува "нормален" брум, но не му намирам схема в нета.
Ако някой я има може да я приложи тук, на някой може да му свърши работа.
Поздрави на всички.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Това е някаква скопена версия на основния модел.Хубавото е на тези усилватели че са работоспособни и при захранване 12V Ето как изглежда и основния модел http://www.kn34pc.com/sch/sch_ampl/un3_am2.html

Неактивен ian

Да, аз го изпробвах на 12в. и работи.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Да, вариантите и модификациите на този тип усилвател са много.
Но по отношение на техническата документация - почти няма такава.
Ако някой от колегите разполага с принципна схема на някой
от моделите, моля нека я публикува в темата.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Не е модификация, юнаци. Оригинала е за панелен монтаж, а този някой го е сложил в самостояща кутия, най-вероятно за монтаж под табло. И явно не е имал нужда от двата входа отпред. Просто е преправен за музика само.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Кутията в която е сложен усилвателя много ми прилича на кутия от български радиоприемник ра 18 мисля.Може и в завода да са използвали оригинално тази кутия като готов модул.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Е, кутията трябва да си е и тя оригинална, има си фабрична табелка на нея, на капаците се виждат и заводски пломби, за 24 волта е. Най-вероятно си е 100% оригинален, просто сигурно са произвеждани различни модификации.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Гърба е оригиналния, предницата е сменена, според мен. Но може и да греша.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Усилвач  за автобус "Чавдар" 11М(нещо си) Имам го същия в мазето...  Предния панел представлява една алуминиева плоча със 4 дупки за закрепване по края. А иначе, потенциометърът и ключа пак така стърчат от пред само дето има и врътка.  Моят е по-старо изпълнение и е с германиеви транзистори и и изходящ траф, но иначе отпред си е същия. Снимка ще мога да кача по-късничко, обаче...   
Омраз!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Този усилвател работеше съвместно с радиоприемника "АР 18УУ" и бяха обединени в един преден лицев панел и наистина ги имаше в автобусите "Чавдар" За съжаление няма никъде снимка на комплектен вариант.Единственото което съм намерил е това
0.57 пуснете на пауза,но и там радиото е сменяно,но поне да се добие представа.Подчертавам не искам да рекламирам музика случайно съм попаднал на това видео.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |