| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ето какви кондензатори продават в e-bay !!! ВНИМАВАЙТЕ !!!  (Прочетена 2288 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Снимката е от англоезичен форум, кондензаторите са купени от e-bay !!!  "Евалла" мошеници !!!  :---  :---

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Даа това отдавна го има,дори и полупроводници има менте.
Купувам само лазерно надписани въпреки че и това не е гаранция.
Гладни капуталисти  :diablo:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Те може да са купени от ebay, но продавача да се намира в китай. Ако искате да купите евтино, много е вероятно да получите това.

Неактивен mark b

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 69
  • Населено място: Асеновград
И на нашия пазар ги има. Един приятел си купи подобни. Не ми се цитират магазини,
но ще кажа, че магазинът е в Пловдив.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Ок, това не го разбирам - защо не кажеш кой е магазина, в който си позволяват да зареждат ментета за стотинки от китайците и да ги продават на хората, че да знаем и да го имаме пред вид? Нали това е идеята на споделянето на онформация, да се пазим взаимно.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Аз ще Ви кажа единия в Пловдив където е ужас откъм елементи ментета, WIKIWAT се казва. За другите не знам. Аз уважавам Comet.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
И аз уважавам Комет естествено, това е истински магазин с добри цени и качествени елементи. Относно викиват - от тях нови елементи не бух купил никога, но те имат безценни складови наличности от стари руски кондензатори МБГО например, както и имат сега ремъци доста богат асортимент, така че за мен те си имат своето място под слънцето. Иначе и в Елимекс има много ментета и от към кондензаторите и особено от към полупроводниците! Истината е в Комет и Фарнел. Ибея има и свесни неща, но кондензатори от там не, излъгах се да купя керамични дискови по 100 нанофарада, ами това не са кондензатори а температурни датчици! Боднеш го в уреда мериш 100 нано, хванеш го с пръсти и за няколко секунди стига до 60 нано само от 10-тина градуса повишение на температурата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Браво, нека да има такива теми. Даже щех да поръчвам началото на декември 10 електролита 22000мф 71в от алиекспрес, като единия чифт ми идваше около 5 и нещо долара. Няма да ги поръчвам.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Поръчвай от фарнел през комет, ако искаш нещо дето го нямат налично.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Да, Комет и Фарнел. Смятам че труда и времето са по-ценни за да пестим от цените на кондензаторите. Тези кондензатори за реставрация в конкретен уред ли са или за ново устройство. Ако е нещо което ти проектираш, използвай най-големия капацитет на 100 волта от Комет запаралелени достатъчно голям брой. Това е дори по-добър вариант от един с голям капацитет защото по този начин се увеличава максималния допусдтим ток на пулсации на цялата група а и ESR спада, абе направо си е оферта!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Тази снимка на тези кондензатори е поне 10 годишна.

Активен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
какво му е на този кондензатор? това дори е изгоден елемент, на голямата опаковка менте марка, вътре марков Рубикон че и защитен от атмосферни условия двойно! военна му работа :master2:
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Не отговаря нито по напрежение, нито по капацитет  :mad: .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |