| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съвет за мултицет.  (Прочетена 21699 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Населено място: Варна
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #30 -: 26 Април, 2014, 20:11:52 »
Защо да съм неподготвен? В характеристиките пише ясно импулсни ток и напрежение с точност 5%!!!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #31 -: 26 Април, 2014, 20:51:41 »
Не ги знам какви са тия характеристики, от къде си ги намерил и какво означава този „импулсен“ ток и напрежение. Пробвай историята с димера, и сам ще видиш за какво ти говоря!
P.S. Сега се сещам че под импулсни токове и напрежения се има предвид постоянен ток с пулсации, това е доста различно от променлив ток с несинусоидална форма. Единия има постояннотокова съставка и се измерва в режим за постоянен ток, а другия няма постояннотокова съставка и се измерва в режим на променлив ток чрез детекция. Можеш да бъдеш сигурен че този параметър за импулсни токове и напрежения ще бъде сходен и за цифровия мултицет.
« Последна редакция: 26 Април, 2014, 20:58:03 от origo »
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен tlt

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: България
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #32 -: 26 Април, 2014, 21:27:45 »
.... Единствено стрелковите системи с подмагнитваща намотка а не с постоянен магнит измерват истинска ефективна стойност. Всички уреди от детекторен тип измерват средна стойност и са разграфени в ефективна стойност за синудоидален сигнал!......

True rms мултицет.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3518
  • Населено място: Варна
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #33 -: 26 Април, 2014, 22:07:03 »
One current—two readings. Which do you trust? :rofl:
Типична реклама :) тия веселяци от линка ни взимат за средностатистически канарчета ;) даже невнимателен поглед показва че амперклещите мерят различни проводници :D ще се съглася ако мерят тока в един и същ проводник по едно и също време.

Неактивен viktoroti

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 132
  • Населено място: С.Въбел,обл.Плевен
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #34 -: 29 Април, 2014, 10:36:20 »
След като четох разискванията по темата и малко ровене в нета се спрях на MY64 и MY68. Вторият е по скъп с 5 лв. Сега въросът е кой да бъде. Ако има някой опит с тях или мнение, да пише.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #35 -: 29 Април, 2014, 11:15:59 »
Ами вторият е с автоматичен избор на обхват, т.е. не се грижиш да избираш обхвата, докато първия е с ръчен избор на обхват. Втория може да работи и в ръчен режим при измерване на бързо изменящи се величини при които автоматичната смяна на обхватите пречи. Има освен основното показание в цифри и скала с чертички отдолу която най-вероятно се обновява няколко пъти по-бързо от цифровото показание и дава представа за бавни пулсации в измерваната величина. Така че сам си прецени кой от двата уреда ще си купиш, не мога да те насоча и единия и другия си имат предимства, зависи с какъв си свикнал да работиш.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 610
  • Населено място: Сандански
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #36 -: 29 Април, 2014, 12:54:27 »
Както писах и по-горе, имам MY68 от много години. Доволен съм!
Покрива точноста написана в описанието. Достатъчно бързо реагира. Само едно ме смущава - тези новите се оказва че имат разлика от старите мултицети. 
За справка - http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=43681&start=160 и предишната страница

Решението е твое.
Успех.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен mmdimitrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Bruxelles
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #37 -: 16 Декември, 2014, 06:12:14 »
Този MY68 го разгледах, на пръв поглед човек може да си помисли, че е Флук.
Колегата origo, ти е написал много точен отговор, това което той казва е истина, и имено заради това в нашите "стаи" табу за жената и всички останали които не са в бранша има поне 6 - 7 на пръв поглед еднакви уреди.
Ако искаш евтин уред който да е читав, рови по сайтовете "купувам - продавам" и дебни да си купиш най евтиния Fluke който намериш. Дори и да изглежда много, много стар, с копчета от страни, това да не те притеснява, гарантирам ти че ще мери супер.
« Последна редакция: 16 Декември, 2014, 06:20:43 от mmdimitrov »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #38 -: 16 Декември, 2014, 17:15:02 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Населено място: Варна
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #39 -: 16 Декември, 2014, 17:32:21 »
Пълен китайчок!!! :D :D :D
Шегувам се хубав е уреда.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #40 -: 17 Декември, 2014, 12:28:43 »
  Аз наистина съм си от старата генерация но с цифров уред макар че имам два три работя само в краен случай. Колегата  от Благоевград ми донесе един М2018 аз имам един отлично запазен UNIGOR 4P благодарение на едни момчета се сдобих с UNIGOR 4S който успешно си възстанових  UNI10 който бях пенсионирал но го спретнах трябва да отбележа че източните германци са се постарали да направят нещо много хубаво. Удоволствието да работиш с тези апарати е голямо. Последния уредUNIGOR 4S който тарирах лично с М2018 му имам най голяма вяра. Аз съм с голямо ЗА за стрелковите прибори. За капацитетите и индуктивностите съм си спретнал един измерител с PIC16F84 учудваща проста и точна схема .Само съпротивленията виж съм ги оставил на цифровите. Като си спомня с какъв мерак по време на една командировка си купих за 90 рубли от Ленинград цифров Електроника ММС-01 после се въоръжих с още. И сега имам един който ми прашасва и е чисто нов в секцията.Не мога да го продам дават му цена по малка от тази на кило луканка.
« Последна редакция: 17 Декември, 2014, 12:37:17 от pana »

Неактивен tlt

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: България
Re: Съвет за мултицет.
« Отговор #41 -: 17 Декември, 2014, 15:58:04 »
Според мен няма аналог на цена и параметри true RMS:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |