| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся данни за две LCD матрици  (Прочетена 1454 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Търся данни за две LCD матрици
« -: 10 Декември, 2014, 14:35:05 »
Търся данни за матрици RLCDTA025WYZZ и RLCDTA014WYZZ , използвани в 20 инчов Шарп, съответно LC20SH1E  и LC20E1E . Целта е евентуална замяна на 025 с 014 . Знам че първият е LED , неговата матрица е спукана, но електрониката му работи. Аз притежавам втория тип със здрава матрица, но унищожена електроника. Моят модел е LCD, намерил съм сервизни ръководства ,но там няма данни за матриците като отделни елементи. Проблемът ми не  се състои в липса на средства за нов телевизор...

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Търся данни за две LCD матрици
« Отговор #1 -: 10 Декември, 2014, 14:49:12 »
Питай гугъл

принципно ако са LVDS, и еднакъв размер и отношение между страните , не виждам причина да не мине номера при толкова близки номера. Подсветката ще си я решиш отделно с инвертор.

Ако ги имаш и 2-та просто пробвай... Само електрониката на първия струва не повече от 10лв...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Re: Търся данни за две LCD матрици
« Отговор #2 -: 10 Декември, 2014, 20:09:24 »
Я направи по една снимка на матриците там дето са надписите щото нещо не излиза никаква информация у нета .
Иначе Огнян е прав , а нищо не ти пречи да ги пуснеш . С Led подсветка ли е тази спуканата .Ако е махни само матрицата и виж дали не можеше да присадиш другата матрица .А на цялото му се вика панел

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: Търся данни за две LCD матрици
« Отговор #3 -: 10 Декември, 2014, 23:36:52 »
Тези номера приличат на кодове за резервна част на Шарп, не на LCD модели. Има ли някакви други обозначения?

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Re: Търся данни за две LCD матрици
« Отговор #4 -: 11 Декември, 2014, 08:31:18 »
Аха за това говоря . Да снима , че нещо се е объркал
« Последна редакция: 11 Декември, 2014, 08:45:34 от Bengata »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Търся данни за две LCD матрици
« Отговор #5 -: 11 Декември, 2014, 22:46:37 »
Нищо не съм сбъркал-писал съм че това са означенията на панелите по сервизните описания. Само за матриците няма информация никъде.  Купил съм телевизора с унищожена електроника- предишния собственик ми обясни че сам го е направил, защото нямал оригинално захранващо устрийство и се е опитвал да подаде от някакъв изправител. Телевизора е с външен захранващ блок и специален съединител-квадратен с 10 пина. Вторият телевизор е в продавалника и мога да го купя, но след като съм сигурен , че матриците са еднакви.  Т-кон бордовете даже с еднакви означения и от еднакви модели телевизори ако не са с еднакви серийни номера не се заменят.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |