| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Български токоизправител STS 1000  (Прочетена 3090 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Пускам темата, защото ми направи впечатление този токоизправител. Мотаеше ми се, защото не работеше и реших да го ремонтирам. Отвън по нищо не личеше, че е български, но след като го отворих се разбра по кондензаторите, трансформатора и платката. Имаше скъсан ел. кондензатор, разпоени жички от трафа и прекъснат кабел от изхода.
Недостатък е липсата на предпазител. Предполагам е произведен 90-те години на миналия век.







Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Български токоизправител STS 1000
« Отговор #1 -: 25 Май, 2013, 13:43:04 »
И аз имам един,но на моя си пише made in Bulgaria работи само на 9В изправителя е от 4 диода  д7г ,има и един електролит 500мкф - твоят е доста модернизиран  8)

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Български токоизправител STS 1000
« Отговор #2 -: 13 Август, 2013, 16:51:55 »
Пускам темата, защото ми направи впечатление този токоизправител. Мотаеше ми се, защото не работеше и реших да го ремонтирам. Отвън по нищо не личеше, че е български, но след като го отворих се разбра по кондензаторите, трансформатора и платката. Имаше скъсан ел. кондензатор, разпоени жички от трафа и прекъснат кабел от изхода.
Недостатък е липсата на предпазител. Предполагам е произведен 90-те години на миналия век.







Чисто  нашенски  си е   което  е  хубаво

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1085 Прегледи
Последна публикация 24 Февруари, 2015, 20:09:31
от lz1qu
2 Отговора
826 Прегледи
Последна публикация 07 Август, 2015, 21:00:24
от ludma
0 Отговора
757 Прегледи
Последна публикация 07 Май, 2018, 20:33:12
от камаро
2 Отговора
591 Прегледи
Последна публикация 13 Март, 2019, 23:23:22
от Stojan Tonev
5 Отговора
1278 Прегледи
Последна публикация 26 Юни, 2019, 00:11:26
от Pichaga933

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |