| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Повреда на tv-Soni kv2182mr  (Прочетена 1914 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Повреда на tv-Soni kv2182mr
« -: 22 Август, 2016, 10:17:03 »
Здравейте, вчера както си работеше изведнъж картината изсветля.Цветовете му избледняха.
като го пусна без сигнал от сет топ бокса "снежинките"не са черно -бели а с лек зелен оттенък и при изключване от дистанционното първо за част от секундата се виждат тънки зелени хоризонтални ивици, под лек наклон и след това зелена ивица ,малко като буквата Т, в центъра на кинескопа и телевизора угасва.Другото което меи направи впечатление е ,че в лявата страна на кинескопа се виждат /когато е на "снежинки" т.е. без сигнал/две не много ясно очертани вертикални ивици широки около сантиметър ,на разстояние около 3 сантиметра една от друга ,от горе до долу на монитора.Смених цялата платка на кинескопа ,тъй като имам такава ,но тогава се получи по тъмно зелен екран , пак когато е на "снежинки".Разликата между двете платки е само в това. При подаване на сигнал от сет топ бокса картината пак изсветлява. Къде може да е повредата или...

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: София
Re: Повреда на tv-Soni kv2182mr
« Отговор #1 -: 22 Август, 2016, 15:33:42 »
Ако можеш да се ориентираш в монтажа, смени електролитния кондензатор на напрежението, което захранва видеоусилвателите (около 200V), че не ми се търси  схема. Обикновено е около 4,7 - 22 мкф, на 250V, напрежението се взема от ТХО, изправя се с диод и се филтрира с въпросния кондензатор, оттам постъпва на платката на кинескопа. Вероятно ако го измериш това напрежение, ще отчетеш около 120 V вместо 200.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: София
Re: Повреда на tv-Soni kv2182mr
« Отговор #2 -: 22 Август, 2016, 19:02:43 »
C852 - 22 uF / 250 V

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Повреда на tv-Soni kv2182mr
« Отговор #3 -: 25 Август, 2016, 10:23:57 »
Благодаря на Radko!!! 
Трябвало е навремето малко повече да почета...
След замяна на въпросният кондензатор телевизорчето  заработи нормално ,благодаря още веднъж и спорен ден на всички от форума.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Повреда на tv-Soni kv2182mr
« Отговор #4 -: 29 Август, 2016, 15:11:51 »
Абе все пак си остана една идея зелен фон, лек нюанс на зелено ,на мен не ми прави впечатление но малкия мърмори ,че и жена ми .Може ли нещо да се направи...

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Повреда на tv-Soni kv2182mr
« Отговор #5 -: 29 Август, 2016, 15:53:17 »
Градски,на платката на кинескопа има ли тримери?Не мога да си спомня точно схемата,но мисля че имаше.Първо разучи ,кой за какво е и леко бутни само зеления.И гледай какво става на кинескопа.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Повреда на tv-Soni kv2182mr
« Отговор #6 -: 29 Август, 2016, 16:52:07 »
Има тримери ,срещу този на G има тримерче ,на което единият край отива на емитера на един от транзисторите ,не е ли пагубно за кинескопа ако го врътна този тример.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Повреда на tv-Soni kv2182mr
« Отговор #7 -: 29 Август, 2016, 19:24:30 »
Щом е сложен тример значи може да се върти.Ако беше опасно нямаше да има тример.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
2015 Прегледи
Последна публикация 15 Юли, 2018, 14:35:10
от GRIDLIC
4 Отговора
826 Прегледи
Последна публикация 21 Февруари, 2021, 23:45:03
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |