| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съдбата на един електрожен  (Прочетена 7869 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Съдбата на един електрожен
« -: 01 Май, 2014, 14:26:36 »
Големия "Кракра " пернишки.

Някога,когато го докарах с Москвича се спукаха и двете задни гуми,сигурно тежи сигурно тон.Служеше ми добре до скоро,но вече не ми трябва и го пуснах за продажба.Да ама никой не се поинтересува от него.И сега какво да го правя?
Май най добре е да го разглобя и на вторични,нищо че някой ще каже;не трябва работеща машина...
А за него ще взема добри пари но само на части и на скраб.
0878640251

близо до София

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Съдбата на един електрожен
« Отговор #1 -: 01 Май, 2014, 14:32:23 »
Пусни някоя снимка да го имаме за архива поне, щом така и така ще го предадеш за вторични суровини ;)
(и правилното е СКРАП (scrap) от английски, в превод означава - хвърлям на боклука)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Съдбата на един електрожен
« Отговор #2 -: 01 Май, 2014, 14:33:43 »
В някой цех за металообработване ще му се израдват мнооого щото може да заварява дебелооо. + приставката за газ и  тел става перфектен ЦО2 апарат имах такъв.


пусни го в OLX бившото -prodaвalnik.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Съдбата на един електрожен
« Отговор #3 -: 13 Май, 2014, 17:34:04 »
Писна ми да го гледам и вчера го разглобих - отне ми 2 часа докато извадя всички ламели.Като го закарам на вторични ще пиша колко тежи сърцето,че нямам толкова голям кантар,а медта е 15 кг шина 7х2 и алуминия е 8 кг.Шината е в добро състояние,може да се ползва отново.Към него си вървяха 80 кв.мм. гумирани многожилни кабели,тях ще ги пусна в продавалника.
0878640251

близо до София

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Съдбата на един електрожен
« Отговор #4 -: 16 Май, 2014, 19:11:25 »
Човек, такива машини не се разглобяват за скрап, това е огромно разхищение на труд и ресурси. Защо не го пусна целия на цената на скрапа? повече от 100 лв едва ли ще вземеш, а си унищожил страхотен агрегат.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Съдбата на един електрожен
« Отговор #5 -: 01 Октомври, 2014, 09:01:11 »
До сега съм спечелил около 300 лв от разпродажбата му и още не съм продал кабелите!
0878640251

близо до София

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Съдбата на един електрожен
« Отговор #6 -: 01 Октомври, 2014, 13:43:03 »
По времето на социалъзама/комунизъма, помниш ги, във всеки завод имаше табло "наша гордост", та след това, което си постигнал с разпродажбата на електрожена, трябва снимката ти да е на таблото, за постигнаги успехи !
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |