| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем със СД на Нисан.  (Прочетена 4783 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Проблем със СД на Нисан.
« -: 17 Март, 2015, 20:02:43 »
   Възникна проблем със СД на "Нисан Алмера". В интерес на истината откакто съм я взел не съм и правир опит да пускам СДто. Слушах само приемника. Миналата седмица реших да пусна оригинално СД, но след кратък размисъл ми изписа СД ерор и го изплю, пробвах с друго резултата е същия. За отбелязване е, че същите дискове на "Аудито" на съседа си свирят нормално. Днес пробвах със записи на различни формати на аудио дискове, но резултатът си е все същия - изплюва диска с информация за грешка. Познат който също има нисан ми каза, че и нри него не иска да възпроизведе диск. Та се замислих дали няма някакво заключване или блокиране на СДто за което не знам. Радиото си работи без проблем.
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да помогне.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Проблем със СД на Нисан.
« Отговор #1 -: 17 Март, 2015, 20:43:20 »
Един приятел има Нисан Примера и оригиналното му радио със СД си работеше нормално до един момент в който престана да чете дискове, ще го питам каква грешка е изписвал, и така след тоя момент го смени с някакво Сони и така. Така че според мен е хардуерен проблем, нещо около лазера и четенето на дискове, опитай се да го разглобиш, почистиш  продухаш па накрая замениш с ново :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Проблем със СД на Нисан.
« Отговор #2 -: 17 Март, 2015, 21:37:46 »
Замяната би била лесна ако управлението му не беше изведено на волана.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Проблем със СД на Нисан.
« Отговор #3 -: 17 Март, 2015, 22:01:09 »
Не са заключени, просто оптиката е замърсена или ако е пластмасова е потъмняла от времето. Опитай с почистващ диск /ако не ти се разглобява де/, продават ги по 3-4лв ако само е замърсено може и да стане.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Проблем със СД на Нисан.
« Отговор #4 -: 17 Март, 2015, 22:15:52 »
Само скъпи почистващи CD-та ползвай, не препоръчвам тия с четките ами само с течност ама поради липса нa БГ пазара на такива:

https://de.hama.com/00044733/hama-cd-laser-lens-cleaner-with-cleaning-fluid-individually-packed


Препоръчвам това- поне  е марково, тоест няма вероятност четките да ти изпокъсат връзките на лазерната глава:

http://mallbg.com/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-CD-CD-ROM-DVD-Laser-Lens-cleaner-HAMA-44721_9922.html
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Проблем със СД на Нисан.
« Отговор #5 -: 17 Март, 2015, 22:58:25 »
Тези почистващи дискове май имат записана някаква информация на нулевия трак, която казва на оптиката да отиде в областта на четката и да върти диска докато трае процедурата по почистването, ако СД-то изобщо отказва да чете, няма да иска да позиционира оптиката под четката и съответно нищо няма да стане. Аз гласувам за внимателно разглабяне и почистване на лещата с памук и дестилирана вода, нищо повече, евентуално продухване отвътре с не много силна струя въздух. За управлението от волана, хубава екстра е, но може и да се наложи да се простиш с нея ако не тръгне диска а много държиш да просвирваш СД-та. Така или иначе ако си сложиш ново ще може да си просвирваш музика от USB флаш памет и да не се занимаваш с дискове.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Проблем със СД на Нисан.
« Отговор #6 -: 18 Март, 2015, 09:08:10 »
То колко слушам СД става ясно, че за половин година даже и не знаех за проблема. Просто след като познатия ми се оплака реших да проверя и аз. Нямам нужда да слушам СД, но винаги ме е дразнело когато нещо не е наред. Единствено засега все още не съм поглеждал да видя как ще снема радиото, че то по таблото всичко изглежда толкова "зализано", че не бих си позволил да наруша фасона му. Пък и както казват руснаците "не гори", тоест не е спешно, та да видим кога ще се наканя да го вадя.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |