| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Първият и вторият 8 битов сериен компютър  (Прочетена 8545 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #15 -: 02 Ноември, 2013, 07:28:53 »
От време на време има интерес за тези машини за това повдигам отново темата.Тези дни ще ги извадя от склада си и ще ги приведа в малко по свеж вид,но лошото е че нямамам място да ги държа като на изложба.
0878640251

близо до София

Неактивен astor

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Ботевград
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #16 -: 21 Януари, 2015, 23:26:51 »
Аз купих първия Правец 8Ц 91-92 някъде.Да съм бил на 13 год . тогава. След това западна завода яко сега няма и помен от него.

Неактивен Vladislav

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #17 -: 22 Януари, 2015, 18:02:04 »
Не зная дали е станало въпрос в друга тема, но ако някой иска да види наживо и работещи ИМКО2, Правец 8, 8Д, 8М и пр., може да отиде в София Ринг Мол, където на приземния етаж има изложен щанд с нови лаптопи и продукти с марката "Правец" и са наредили и тези ветерани, които всичките изглеждат доста добре и, както казах, работят.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #18 -: 22 Януари, 2015, 21:23:21 »
Или да дойде при мен на гости в Пазарджик ;) Ама да си носи ракия и мезе  :alko:
Мисля, че достатъчно хора в този форум имат ако не пълна, то доста прилична колекция от Правец творения, за да правим реклама на МОЛ-овете, нали?  ;)
(пак в кръга на рекламата, само при мен от Българските компютри, могат да се видят заедно с Правците и работещи компютри ПЪЛДИН, цената е същата)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #19 -: 23 Януари, 2015, 23:53:48 »
Gabo, ПЪЛДИН ли прочетох! еха, я моля те снимай ги от вътре, от вънка от секъде и как работи, (екрана кво се вижда и някъв софтиер) че информацията по нета е оскъдна , има тук таме някви руски сайтове с инфо за тях и толкоз! благодаря :) ще е много интересно  :hi:

Неактивен Cosmiclight

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 117
  • Населено място: Пловдив
  • LZ1ANB
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #20 -: 24 Януари, 2015, 00:18:14 »
В сайта на Gabo от подписа ги има снимани, ама екраните и на мен биха ми били интересни.  :master:
Man muss nur wollen und daran glauben, dann wird es gelingen!

Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #21 -: 24 Януари, 2015, 08:34:29 »
Теми като тази винаги са много приятни. На пръсти сме тези, дето имаме ИМКО 2, но въпросът ми е някой дали има първото ИМКО?
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен Cosmiclight

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 117
  • Населено място: Пловдив
  • LZ1ANB
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #22 -: 24 Януари, 2015, 11:18:30 »
Като че ли преди време бях попадал на един човек в нета, който се опитваше да реставрира едно имко 1.

ЕДИТ: И за двете снимки се твърди да са ИМКО 1, коя ли е истинската?
« Последна редакция: 24 Януари, 2015, 11:26:30 от Cosmiclight »
Man muss nur wollen und daran glauben, dann wird es gelingen!

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #23 -: 24 Януари, 2015, 14:21:20 »
Gabo, ПЪЛДИН ли прочетох! еха, я моля те снимай ги от вътре, от вънка от секъде и как работи, (екрана кво се вижда и някъв софтиер) че информацията по нета е оскъдна , има тук таме някви руски сайтове с инфо за тях и толкоз! благодаря :) ще е много интересно  :hi:
Както каза колегата, имам снимки на Пълдин на моя сайт- Пълдин 601, 601А, Пълдин 601М тези дни ще направя на работещ такъв и ще пусна една тема тук :)

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Първият и вторият 8 битов сериен компютър
« Отговор #24 -: 24 Януари, 2015, 22:26:40 »
Както каза колегата, имам снимки на Пълдин на моя сайт- Пълдин 601, 601А, Пълдин 601М тези дни ще направя на работещ такъв и ще пусна една тема тук :)

Предполагам тези връзки имаш в предвид ;) , виноват ще се поправя , може да изтриеш поста за да го направя по правилата на форума :).
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |