| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: тон коректор - схема  (Прочетена 2517 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
тон коректор - схема
« -: 26 Май, 2016, 19:07:48 »
Колеги , тези  днес ми  попадна една схема на тонкоректор, според записките на този ,  който  я е копирал е "много яка" и ми се иска да я реализирам
Но ми  се иска да намеря оригинала в интернет или ... списание.  Ако някой от  вас е попадал на тази  схема,  има пълната и спесификация и ... евентуално данни за платка , ще се  радвам да сподели информация .

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: тон коректор - схема
« Отговор #1 -: 26 Май, 2016, 19:52:20 »
Чак пък толкоз як !   :D
Класическата схема "Баксендал" с добавен предусилвач - нищо особено може да се направи и с ланби, може и с операционен усилвач - въпрос на предпочитание ( по-скоро, налично захранване ). В нет-я схеми бол на това.
Омраз!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: тон коректор - схема
« Отговор #2 -: 26 Май, 2016, 19:58:04 »
Яка, яка колко да е яка? Преценката не е ясно чия е и до колко може да й се доверим. Това е стандартна схема активен баксандал с транзистори, няма нищо извънземно в нея. Точно същата не мога да я намеря в нета, но така или иначе принципа е важен, има десетки подобни схеми, има и варианти с ОУ а не с транзистори, което попринцип би трябвало да е предимство. Ако толкова държиш на конкретната схема не виждам пречки да я реализираш. До колкото виждам по нея всичко се чете ясно и няма да е проблем да бъде повторена. Ако искаш мога да ти я пречертая на чисто и да я симулирам как се представя, евентуално да дооправим режимите на транзисторите спрямо някои добре известни транзистори с които ще я реализираш примерно. Ето иначе пример за такъв коректор в малко по-различен вид, но така или иначе със същата идея:
http://www.kn34pc.com/construct/v_terziev_tone_control_baxandall_tr.html
Може също да използваш интегралната схема LM1036 правил съм тонкоректор с нея и съм много доволен от представянето му. Прикачам дейташийта, вътре има и схема на приложение.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: тон коректор - схема
« Отговор #3 -: 26 Май, 2016, 20:05:25 »
Ееее, Митак! Много си бърз! Ето тук има схемата със зависимост на компонентите:
http://audioportal.hi-fi.ru/showthread.php/7175-%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%80-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B1%D1%80%D0%B0-%D0%B8%D0%BC-%D0%91%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B0
Омраз!

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: тон коректор - схема
« Отговор #4 -: 26 Май, 2016, 20:25:26 »
Фабричната схема на Респром РС201 е подобна с ниски, високи и даже средни, които може да се махнат.
Имам един стереоусилвател домашна изработка с "обемен" монтаж на корекциите уж експериментално и работи
така повече от 10 години.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: тон коректор - схема
« Отговор #5 -: 26 Май, 2016, 20:39:41 »
С две ръце съм ЗА  LM1036! Много хубава схемка.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: тон коректор - схема
« Отговор #6 -: 27 Май, 2016, 11:22:48 »
Благодаря на отзовалите се  :hi:

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: тон коректор - схема
« Отговор #7 -: 27 Май, 2016, 11:47:18 »
Можеш да погледнеш и схемата от темата Търся схема на Grundig.С един тонкоректор доста прилични резултати.Казвам защото го имам същия радиочасовник.Единия потенциометър е за усилването.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |