| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Спират средните вълни  (Прочетена 228514 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #120 -: 14 Юли, 2014, 21:04:54 »
М да, с тоз плаж в щатите  чудесно се връзват дървените стълбове.  :D Да бяхме и ние там така изостанали...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #121 -: 14 Юли, 2014, 21:05:55 »
ВИсоковолтови линии на дървени стълбове пред входовете на къщите. Уау, колко умно. Освен това е очевидно опасно, лъчи яко смущения, изисква постоянна грижа за изолацията и механичната здравина. Тук липсва друго, не пари.  :D
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Спират средните вълни
« Отговор #122 -: 14 Юли, 2014, 21:11:05 »
И все пак ми е интересно колко от вас слушат на УКВ, това което са слушали на СВ?

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Спират средните вълни
« Отговор #123 -: 05 Август, 2014, 23:42:11 »
Преди два дни един мой колега дойде със Селената си да ме пита защо не лови радио Благоевград . Апарата работеше, даже за голямо учудване се чуваха УКВ станции в ОИРТ обхвата. Предположих че е профилактика , но се оказа че и този предавател е замлъкнал завинаги- днес чух новия глас на радиото на югозапада на новата му честота 90,9 Мхц. за района на Банско и Разлог. Така че не знам дали е редно но казвам : Бог да прости радио Благоевград на средни вълни ... За сега остават румънците на линия.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #124 -: 06 Август, 2014, 07:20:47 »
Ужасно съм разочарован. Беше една от силните станции на средните - интересна програма, читав сигнал, имаше си собствен стил. Аз на УКВ не ги ща. Там няма магия. Убиват всичко наред, нещастниците...  :mad:
http://www.loungefm.com.ua/chillout - малко онлайн разтуха...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #125 -: 06 Август, 2014, 09:40:19 »
 Явно са го спрели тези дни защото преди 7-8 дни си работеше.  ???

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Спират средните вълни
« Отговор #126 -: 06 Август, 2014, 14:57:10 »
И на мен ми беше голяма мъка, когато замлъкна предавателят на "Радио Стара Загора". Хващах го отлично въпреки, че съм на доста километри от него и си го слушах винаги през деня.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #127 -: 06 Август, 2014, 17:00:23 »
Ужасно съм разочарован. Беше една от силните станции на средните - интересна програма, читав сигнал, имаше си собствен стил. Аз на УКВ не ги ща. Там няма магия. Убиват всичко наред, нещастниците...  :mad:
http://www.loungefm.com.ua/chillout - малко онлайн разтуха...
И аз така казвам пред УКВ предпочитам средните вълни, УКВ-то е по-скучно, ама знаете ли че попринцип бъдещето е да спрат и укв-то? Те тогава си Е*А майката! Представяш ли си да няма хич аналогов сигнал в ефира? Сега да ти кажа доста от радиата си имат УКВ, то тва са Акорди, Орфеи, Симфонии и няма нужда да изреждам всички лампови, то са Селени, ВЕФ-ове (не 206) и купчина други, доста от старата техника си приема на УКВ и по този начин все още живее. Кажете ми какво ще правим като спрат и УКВ радиото? Пробвал съм с предавателче от съседната стая и на СВ и на УКВ, работи чува се ама да ви кажа изобщо не е същото, все едно да лъскаш бастуна, или като хорицата дето не са позволили да им съборят къщичката и са си я запазили, но от всички страни са я обградили с бетонни небостъргачи, просто си казваш - защо се хабих! И не на последно място, все още е възможно младите любители на радиото да си направят УКВ регенеративен приемник и да хванат нещо, ами после какво като има само DAB, DAB+ и RDM? Да е*а и скапаните процесори, микроконтролери DSP-та и други подобни л**на дето ми се драйфа като ги видя ами се оказва и че ще ми стават професия.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Спират средните вълни
« Отговор #128 -: 06 Август, 2014, 19:07:33 »
Аз заради това правя вече архивни записи на БНР-Хоризонт на ДВ и СВ дори когато правих видео  представяне на Škoda 26Tr Solaris пуснах умишлено радиото на MW-576kHz ,но няма да правя рекламна цел на тролейбуси тук заради записан сигнал как се приема .

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #130 -: 06 Август, 2014, 20:37:39 »
Моля ти се пиши за тролеите :) аз съм дълбок и вечен фен на тролеите и много ще се радвам, съмнявам се и останалите колеги да имат нещо против, с нищо тробейбусите не противоречат на концепцията на форума. Между другото и в София имаме такива шкоди, сега докараха и съчленени, и са страхотни машини!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Спират средните вълни
« Отговор #131 -: 06 Август, 2014, 23:21:27 »
Надявам се  да не нарушавам правилата,но давам линк на видео ,за което ме помоли Ориго

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #132 -: 07 Август, 2014, 07:34:46 »
Като спрат средновълновите предаватели тотално и освободят обхвата като в Гърция, нещата ще станат интересни.  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен fan_radio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #133 -: 31 Август, 2014, 21:52:17 »
Има ново развитие по темата:
http://www.abbro-bg.org/read_news.php?id=15343

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #134 -: 14 Септември, 2014, 09:20:35 »
В Германия до края на 2015 година се планира спиране на предаванията на общественото радио на средни вълни, а до края на 2014 година - на дълги вълни.
Ще бъдат пуснати над 100 нови предаватели на DAB+.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |