| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Красотата на нашата Родина  (Прочетена 4234 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Красотата на нашата Родина
« -: 16 Юли, 2014, 11:47:04 »
Една от красивите планини на България Балкана. Снимката е от най атрактивния дял правена е на 5 юли 2014 при изключително хубаво време . Поглед от връх В. Левски / Амбарица/  към  Купените ,Кръстците ,Костенурката . В далечината връх Ботев .
15896-0

Според ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА в сила от 01.АПРИЛ.2014 г.
10. Всички снимки публикувани във форума трябва да се прикачват към темата от предвидения за целта бутон под надписа [Прикачи:] Снимки пуснати като линкове от други сайтове са ЗАБРАНЕНИ и темите ще бъдат премахвани без предупреждение.

Моля, четете ги от време на време, не боли.
(направих го вместо теб, но дано е за последно)

« Последна редакция: 16 Юли, 2014, 17:00:45 от Gabo »

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #1 -: 16 Юли, 2014, 13:14:25 »
 :good:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #2 -: 16 Юли, 2014, 13:26:16 »
Една капчица живот от пътеката Владая - Златни мостове. Не е панорама, но все ми спира дъха.  :hi:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #3 -: 16 Юли, 2014, 17:47:27 »
 Благодаря на модератора за съдействието. Снимката си заслужава .Аз пробвах но не можах да разбера как да вляза да корегирам темата. Освен това съм пробвал преди доста време собственото качване на снимки но не работеше или беше с малък обем. Затова и съм останал с впечатление че не работи.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #4 -: 16 Юли, 2014, 23:00:24 »
Страхотна снимка. Но малко ми е трудно да се ориентирам - от дясната или от лявата част на връх Ботев се намира този връх ? Предполагам е от лявата - от за падната страна , от Южна България е Карово  и Сопот , а от северната - Тетевен или Троян

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #5 -: 17 Юли, 2014, 08:40:06 »
  Да така както е направена снимката  връх Ботев в дъното се пада на изток . В ляво е Троян Тетевен е далеч на запад .В дясно са на юг Сопот и Карлово . Маршута е много популярен именно заради алпийския вид на Стара Планина тук.Минаването му е свързано с отделянето на доста адреналин. Емоциите са незабравими . Достатъчно е да прочете човек тетрадката за посещение оставена на върха . Там може човек да прочете  и разбере какво чувстват туристите минаващи този маршут. Връх Карловски Купен  е много атрактивен гледан от пътуващите от Баня до Карлово там се вижда издигнат като купа сено и затова носи това име .

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #6 -: 31 Август, 2014, 10:28:41 »
Морето във Варна днес!
« Последна редакция: 31 Август, 2014, 14:13:45 от Gabo »

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #7 -: 31 Август, 2014, 18:04:43 »
A ето и  поредното предизвикателство  Вихрен  2914м  надморска височина  изкачване  при идеално време 27 август  2014. По причина че транспорта  и отдалеченоста на Пирин  от Пловдив  около 30 години не бях идвал тук .  Но останах впечатлен от организацията  и младоста  любител на красотите на Пирин.

Неактивен ian

Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #8 -: 16 Ноември, 2014, 22:27:03 »
Вчера бях по горите... Ето някой снимки от Ихтиманска Средна гора.
На последната снимка се вижда пораснал мъх по стеблото на дърветата. Казват, че той растял от северната страна на дървото.....е, кажете тогава къде е север? :)

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #9 -: 20 Ноември, 2014, 22:25:05 »
 O да игрите на природата наистина нямат край . Доколкото зная че това за мъха на север  са отнася когато е по повърхноста на скалите . В гората слънцето прониква слабо и той си има  влага на всички места .Докато при скалите от юг грее повече. Това мисля че е обяснението на този факт. При един наш поход от х. Козя стена до х.Ехо съм наблюдавал много интересен ефект. Знаете че там е билото на планината . Буквално си ту в северна ту в южна България. В северна България беше облачно а в южна свети ярко слънце .Наблюдавах как облаците които бяха почти на нивото на билото се опитват да се издигнат по високо но някаква сила веднага ги сваля долу. А понеже пътеката се вие един път сме в мъглата после излизаме на слънце. Стара Планина се явява голям фактор за определяне климата в Пловдивска област.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #10 -: 20 Ноември, 2014, 22:30:53 »
 :)

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #11 -: 21 Ноември, 2014, 18:51:50 »
а на село, сякаш времето е спряло ... /малко снимки от моите обиколки по селата/ :hi:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #12 -: 21 Ноември, 2014, 19:17:33 »
Чудни снимки  :good:
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Красотата на нашата Родина
« Отговор #13 -: 13 Август, 2015, 15:30:04 »
 Днес на плажа! :D :D :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |