| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ето Операта на Г-н Мезински  (Прочетена 15876 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #15 -: 10 Декември, 2013, 11:49:08 »
За съжаление не ми трябва такава кутия, обявете я във форума, може на някого да му трябва, ако не, за съжаление ще се бастиса, няма как.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #16 -: 11 Декември, 2013, 05:38:01 »
В неделя разчисвах избата лично унищожих шест стари телевизора. Изхвърлих две перални Перла 05 . Циганите вероятно са правили банкет вечерта.И аз имам една Опера също не виждам смисъл в стоенето долу в избата .Дори по време на чистенето и намерих заден капак за нея.Имам едно малко търновче  и ако се намери някой кандидат да има мерак да му я преправя цветна срещу скромната сума от 200 лева да ми се обади. Тия бараки след смяната на стандарта не стават вече за нищо.Е някои имат големи изби те могатда си разрешат този лукс да ги съхраняват. Но аз в моята панелка не мога . Дори вече ще правяразчистване и на по дребните неща.

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #17 -: 11 Декември, 2013, 17:48:21 »
Преди да ги изхвърлиш беше ли ги пуснал за продажба в форума за продажба?
А за тия 200лв няма да има кандидат.

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #18 -: 11 Декември, 2013, 18:26:18 »
Здравейте колеги,
Ако ще разчиствате мазите и Ви излязат някакви стари довоенни български радиоапарати които ги нямам сложени в сайта ******** ми пишете. Поне мога да гарантирам, че ще ги реставрирам и сложа в сайта за да могат да се видят от всички на които им е хоби колекционирането и реставрацията. Ограничен съм от към място и затова съм се ограничил да събирам само такива(засега) радиоапарати.
Така че ако има някой нещо излишно и иска да изкара някой лев обаждайте се! Няма значение в колко добро или окаяно състояние е апарата.
Успех на всички колеги!  :)
« Последна редакция: 13 Март, 2017, 22:44:37 от Gabo »

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #19 -: 11 Декември, 2013, 20:30:41 »
Не мога да обявявам това което изхвърлям  по две причини .Първо технологията трябва да разчиствам да отделям и това трябва отново да го заделям някъде да чака своя нов притежател. Няма място . Спокойно мога да ви кажа че до неделя разчистих едрите работи . За нашата дейност считайте че съм изхвърлил 50 процента от ценностите на пещерата на Аладин .Просто нямам такова време  да пиша да снимам да не говоря да нося нещо до еконта зажълти стотинки.Писах за един  Балкан например абсолютно несериозна работа .Много мразя и пазарлъците писал съм цена тя не подлежи на коментар. За мен тази цена която съм писал е реална ако не ти отърва здраве да е . Примерно сега има два съндъка с радиатори как ме виждате да правя на всеки снимка и да му пиша цена 1 левче след това да се разкарвам до Еконта . 

Неактивен dobringeorgiev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 19
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #20 -: 18 Март, 2014, 17:26:58 »
Много стари спомени ми навяват тези снимки на Оперите. Хаха, някои усещания няма как да ги получим от новите плазми определено  :bravo:

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #21 -: 19 Март, 2014, 08:49:06 »
Заради тези от вас,които плачат,че изхвърлям разни неща се опитах да ги обявявам,но резултата общо взето е негативен,така че май е по добре да не съобщавам такива факти.Бунтувате се против високите цени,а може би е по добре  да плащам за да  ги вземете!Вчера разкулачих един абсолютно здрав Мургаш и ще го последват още такива просто защото не си струва ходенето ми до еконт за да ги подарявам на някого.
0878640251

близо до София

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #22 -: 19 Март, 2014, 19:55:31 »
Щом си е твое , прави го каквото ти душа иска.

Колекционерските периоди се редуват от такива на прочистване... това, който не го знае нищо не знае...

Тоя мръсен хибрид Мургаша, едно добро дело си направил, че  е отишъл в кофите.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #23 -: 19 Март, 2014, 20:08:57 »
Опера това е всичко друго но не и телевизор . Говорил съм и преди за това .
Относно прочистването е така всичко е на периоди и които не минал през тях не е видял нищо .
Мургаш а така като се замисля няма нищо ценно в него . Освен трафчето което е за звуковия съпровод . Звуков изходен траф за транзисторна схема .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #24 -: 19 Март, 2014, 20:27:58 »
Операта е желан телевизор,когато е в оригинален вид и в добро техническо състояние.Не че като схематика е нещо кой знае какво велико.Типова схема за телевизор от това време.Все пак обаче е един от първите ни телевизори и сантименталната му стойност е голяма.Да му сложиш обаче шаси 11AK30 и цветна тръба си е куриоз :) Относно Мургаша обаче болшинство техници от времето когато тоя кютюк беше на мода го наричаха "запали къща" Въпреки че е направен по модерна за тези години схема и сравнително качественни елементи имаше лоша слава.Телевизора си беше копиран от един модел Blaupunkt максимално некадърно.Какво имам предвид,недуразумението наричано захранващ блок със знаменития си :самоотпояващ се реотанен предпазител :D причиняваш част от пожарите.Тая конструкция при немеца я няма,там си е класическо и стабилно :good: Калпаво направеното стъпало за хоризонтално отклонение със трудно откриваемата за това време товарна бобина :) На кой велик мозък му беше хрумнало да слага дебелослойни интегрални схеми в звука и амплитудния,толкова често се повреждаха че накрая ги махнаха и започнаха да си ги произвеждат с дискретни на платката.

Неактивен dobringeorgiev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 19
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ето Операта на Г-н Мезински
« Отговор #25 -: 26 Март, 2014, 15:26:06 »
Междудругото и аз съм забелязал, че наистина колекционирането и прочистването са редуващи се периоди. Но знам и че колекционирането е много по-продължителният период.  ;)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |