| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Малка колекция предимно от транзисторни приемници  (Прочетена 35552 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Какво да го правя този фурнир?
« Отговор #90 -: 22 Януари, 2016, 00:03:43 »
Преди да се похваля с новата си придобивка трябва да се справя с фурнира на корпуса :( Не ми се иска да шкуркам всичко. Има ли вариант изравня цвета по друг начин? По-тъмните части изглеждат по-лъскави, по светлите - матови. Избърсах кутията със смес от оцет и вода с леко навлажнен парцал и само това съм правил.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Ако няма лак, байц

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Ново попълнение в колекцията ми Boots Supertone Seven
« Отговор #92 -: 23 Януари, 2016, 12:06:08 »
Английски транзисторен приемник в дървена кутия. Произведен през 1967 или 1968 /поне така смятам според надписите по платката/. В интернет и радиомузея няма почти никаква информация за тази марка - излиза само още един модел и снимки от завършил търг в ebay. В доста добро състояние, работещ.
« Последна редакция: 23 Януари, 2016, 12:18:44 от TheMechanic »

Неактивен vesko1

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Panagyurishte
Привет, разгледах с интерес колекцията. Преди повече от две години се увлякох и аз, като съзнателно се ограничих в тематиката: европейски портативни транзисторни приемници, произведени в периода 1960 - 1990 година, притежаващи FM обхват в диапазона 88 - 108 MHz, да мога да си ги слушам. Успях да събера към 27 приемника, като без 2 всички вече функционират изрядно, и ... по семейни причини ми се налага да се разделя с колекцията. Ако мислиш да разшириш своята сбирка, пиши ми на [email protected].

Активен mark b

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 69
  • Населено място: Асеновград
Здравейте, на господин "Механика" от Асеновград, преди известно време бях приготвил няколко подаръка- транзисторни и лампови приемници, но той беше неадекватен в кореспонденцията ни и така не ги получи.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Нови попълнения в колекцията ми
« Отговор #95 -: 02 Април, 2016, 11:14:15 »
Това са две от по-интересните попълнения в колекцията ми:

National Panasonic R-218R от 1975г - работещ но без капаче на батериите;
Сигнал 402 от 1976г - работещ - и радиото и часовника/будилника.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Въпроси за Philips 1410
« Отговор #96 -: 28 Април, 2016, 13:55:42 »
Това е новото попълнение в колекцията ми: Philips 1410, произведен в Англия около 1950 според Радиомузея и с това се изчерпва всичката информация за него  :(  няма схема няма нищо
Така изглежда кутията след почистване и полиране - не смея да полирам прозрачната пластмаса отпред да не я матирам допълнително

51100-0

Шасито изглежда така

51102-1

Отдолу

51104-2

и има един гръмнал кондензатор към шаси

51106-3

По никой кондензатор няма стойност.

Ще съм благодарен за всякакви съвети или схема, 1-во каква може да е стойността на този конензатор а после и за кордажа и скалната стрелка, които изобщо липсват а на дребните снимки в Радиомузея не мога да видя каква е била оригиналната.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Най-вероятно това ще е кондензатор от филтровата група, може би около 10 нанофарада/400 волта. Иначе браво за попадението, хубаво радио.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Да, интересен радиоприемник.
А какъв е ламповият състав?

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Виж дали това отговаря като схема: http://www.doctsf.com/documents/afficher_document.php?num_doc=26422&page_doc=1

Освен това шасито изглежда еднакво с моделa 131U: http://www.radiomuseum.org/r/philips_starlet_131u131.html  В сервизното се вижда че има схема на скалния механизъм, само трябва да се свали.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Лампите са: UCH42 UF41 UBC41 UL41 UY41, по-скоро като схема прилича на 131U но скалния механизъм на 131U е по-сложен. При мен на лявата ос има само ключ потенциометър а на дясната е превключвателя на обхватите /на зъбчатката/ а оста е свободна - на нея би трябвало да е кордата.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Скален механизъм?
« Отговор #101 -: 04 Май, 2016, 16:26:51 »
Не съм се сблъсквал до сега със скален механизъм на който му липсва всичко - и кордата и стрелката, само пружинката беше в кутията. Ще съм благодарен ако някой окаже съдействие как е пътя на кордата.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Начало от диска на променливия кондензатор по часовата стрелка, две-три навивки на оста за настройка, под долната  неподвижна ос, около лявата подвижна ос, под горната неподвижна и една обиколка на диска.
Може да се наложи да се обърне посоката на кордата на диска за да съответства на скалата. 

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Благодаря, кордажа е готов, сега ще му измисля някаква стрелка - бяла е поне на снимките с кече отгоре. Модела е PHILIPS 141U а не 1410  ??? за него има схема в радиомузея, моля ако някой има регистрация да я дръпне. Благодаря предварително.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
От друго място...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |