| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ЮПС акумулатор  (Прочетена 6564 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
ЮПС акумулатор
« -: 26 Април, 2016, 18:41:02 »
Колеги, преди няколко дни ЮПС ми сдаде  багажа и установих, че е за акумулатор .  ЮПС-и преди време смених много  и  този който имам  ми го препоръчаха, че е с някаква по-издръжлива батерия. Сега установих  , че батерията е модел ENDURING СВ-7.2-12 , демек 12 волта , 7.2амперчаса, като параметри има ги на пазара , обаче са никел-метал хибридни ,  а  на нея пише, че е VALVE REGULATED LEAD-ACID BATTERY - това определено не е такава , питането ми  е :
С каква батерия/акумулаторна/ мога да я заменя, че оригиналната ми е скъпа ? само със същия тип ли ? може ли да сложа никел-метал-хибридна, или да навържа един пакет литиево - йонни имам такива от лаптопи и да направя нещо по- дълговечно, примерно две паралелни групи от по   3.7в ,3400ма/ч по 3 или 4 последователно!??

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: ЮПС акумулатор
« Отговор #1 -: 26 Април, 2016, 18:50:51 »
UPS по принцип се комплектуват с оловни батерий,Никелметал хидрид батерийте се зареждат с друг заряден ток,без да се коригира не става.Литиевойонните също ще те изпотят докато успееш да ги заредиш коректно.Обикновенно гърмят и правят пожар.Слагай каквото трябва.

П.п.
Малее колко грешки съм направил :)
« Последна редакция: 26 Април, 2016, 20:26:12 от lz2xl »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: ЮПС акумулатор
« Отговор #2 -: 26 Април, 2016, 19:56:16 »
Да, UPS-а ти е със стандартен акумулатор за UPS и той е един от най-добрите капсиловани оловни с фибростъкло за сепаратор между плочите което същевременно държи електролита. Не мисля че са толкова скъпи, ето варианти:
този е с 200 милиамперчаса по-малък капацитет от твоя, но едва ли разликата ще се усети
http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=8627
Ако имаш място може да сложиш и по-големи например 9 Ач:
http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=10281
В Елимекс имат също такива капацитети акумулатори от марката LAVA (индийско производство с не много лошо име) но са с 3-4 лв по-скъпи, така или иначе ако имаш по-на близо Елимекс тези 3-4 лв ще ти се спестят от транспорт.
Определено обаче не дей слага друг тип батерии защото не е толкова просто а и рисковете са големи и както ти е казал колегата може дори да се подпалиш, не е шега работа UPS-а стои включен постоянно и често е без наблюдение.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: ЮПС акумулатор
« Отговор #3 -: 26 Април, 2016, 20:20:50 »
 :crazy: .... Батко Венци, не се вкарвай в "хиБридни" филми, а смело взимай както казаха Асен и Митко от масовите стандартни на пазара акумулатори !
Имаш вариант и за 12V /9Ah, вместо 7 /7.2Ah ( по-скъпа е с няколко лева и почти винаги ги има в "КОНРАД" ) !
Относно UPS-ите .... от миналата седмица седмица съм на вълна непрекъсваеми устройства, като си подмених всички батерии на моите и пооправих /окомплектовах няколко от чарколяците си ( прилагам ти снимки в момента какво имам на масата ) ... даже и на познати дадох няколко MGE-та Ellipse 500, че имах 10-ина !
НЕ съм доволен от предлаганите в "КОНРАД", които имат страшно малка издръжливост като срок на употреба, а и като нови бързо "сдават" багажа в реална работна среда при липса на електричество ( сравнявани на личен компютър и скъп хладилник с други 2 марки ) !
Аз лично използвам от доста време показаната в сиво батерия на снимките ( SBat - това е новото име на производителя ), както и YUASA !
Допитването ми бе и сред техниците на два от големите SOT фирми в Плевен и тяхна преценка от практиката !

Хайде успешна покупка на батерия и не забравяй, че старата не трябва да я изхвърлиш безогледно където ти падне, а на обозначените за това места  :rofl:

 :good:
« Последна редакция: 26 Април, 2016, 20:28:57 от cmdj7 »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: ЮПС акумулатор
« Отговор #4 -: 26 Април, 2016, 21:12:20 »
 :good: за Yuasa!!!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: ЮПС акумулатор
« Отговор #5 -: 30 Април, 2016, 10:30:52 »
YUASA, PANASONIC, SANYO, FIAMM- все батерии от класа, ама и цените им са такива! Общо-взето недостъпни за нас. Не съм съгласен, че батериите на КОНРАД са много зле. От много години купувам от тях редовно за алармените системи. Да, в последно време смениха доставчика, но сравнени с LAWA- та на ЕЛИМЕКС са поне две класи над тях! Другият вариант е да се купи батерия от голям вносител на системи за охрана, но и там цените са доста по-високи. Срам- не срам- признавам, че не съм чувал дори за такива Ni-Cd батерии! Слагай си оловна батерия, режимът на зареждане е различен и никеловата батерия един Бог знае как ще се държи. А,да, последно- тези батерии НЯМАТ електролит! Те са гел- акумулатори, направени по т.н. суха технология.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: ЮПС акумулатор
« Отговор #6 -: 30 Април, 2016, 10:59:00 »
 :good:

Неактивен Bogoev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Sofia
  • Това което не можеш не го прави сам!
Re: ЮПС акумулатор
« Отговор #7 -: 30 Април, 2016, 12:15:42 »
Маке ,послушай съветите на Асен и  Митака и понеже и аз съм си блъскал главата години наред с тия "юпиеси"особено в някогашните "режими"на тока особено в Банско ще си позволя да ги подкрепя в мнението им да не слагаш друг вид акумулатори освен тези за които става на въпрос.Трябва да се знае ,че това което се продава тук са "ефтини"китайски или индийски батерии но с не чак толкова лоши показатели.Работят или не срока на активната им годност е не повече от две години.Колегите ще ме подкрепят и в това което ще споделя,много е важно автоматиката за зареждане на "юпиеса"която е така конструирана да следи вътрешното съпротивление на батерията което е променлива величина от прехода заредена или разредена батерия.така от тези 200ма се стига до минимален ток за заряд от порядък на 50 милиампера което не вреди на акумулатора.Провери системата на юпиеса за заряд.Другото което е важно това е че тези "асидни"батерии търпят много голям ток при старт,десетократно над капацитета им ,което е важно "генератора"на устройството /юпиеса/ да поеме стабилните 220 в с честота 50 нерца необходими за уредите които захранваш.Друга е темата на превключването от юпиес/мрежа ,там също качеството на акумулатора има значение! Поздрави! 73!
Прави  всичко от сърце!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |