| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Анти паяк  (Прочетена 3534 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Анти паяк
« -: 28 Април, 2016, 09:43:01 »
Купих това чудо от битака преди време за 1 лев.Представлява кутийка с щифтове за контакт със светодиод отпред.Явно излъчва звук в нечуваемата за нас област.Знае ли някой каква честота излъчва и друго гони ли?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Анти паяк
« Отговор #1 -: 28 Април, 2016, 10:20:51 »
Не съм чувал за уред против паяци, чувал съм за такива против комари които излъчват ултразвук. Вероятно и това е нещо на този принцип. Обикновено се излъчва вобулиращ тон т.е. такъв чиято честота се променя периодично във времето. Тези против комари знам че ходят някъде от 15к до 40 и няколко килохерца. Чуват се където са монтирани на обществени места наподобяват нещо като щурци защото се чува частта която е в чуваемия диапазон. За мен тези уреди са дразнещи (защото ги чувам) и не знам до колко е доказано отблъскващото им действие срещу комарите, не знам и с паяците как стои въпроса. То в същност паяците май не са чак такъв проблем че чак с уред да ги гоним.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Анти паяк
« Отговор #2 -: 30 Май, 2016, 12:59:17 »
Купих това чудо от битака преди време за 1 лев.Представлява кутийка с щифтове за контакт със светодиод отпред.Явно излъчва звук в нечуваемата за нас област.Знае ли някой каква честота излъчва и друго гони ли?

Разглоби го и направи снимки да видим какво има вътре,че може да има 1 резистор за светодиода

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Анти паяк
« Отговор #3 -: 30 Май, 2016, 15:22:23 »
 :rofl: Ааааа като йонизатор за кола за 10 лева дето се пъха на мястото на запалката!  :rofl:
Омраз!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Анти паяк
« Отговор #4 -: 30 Май, 2016, 15:30:50 »
Аа от тези йонизатори за кола някои наистина имат вътре инверторче с умножител на напрежение, друг е въпроса до колко йонизират нещо и колко има файда от това, но не са съвсем менте някои.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Re: Анти паяк
« Отговор #5 -: 03 Юни, 2016, 12:58:44 »
Малко спам , ама , като прочетох темата веднага щракнах , защото си помислих че е нещо за анти паяк, онези дето вдигат колите :D Някой да има идея за този проблем ?

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Анти паяк
« Отговор #6 -: 03 Юни, 2016, 13:10:09 »
Бях си поръчал от e-bay йонизатор за запалка, преди години - работи и до днес. Има умножител/отворих да видя ;) / вътре и мирише на озон като го пуснеш. Не знам дали някаква полза има ама поне около него мирише и свети синьо :D

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Анти паяк
« Отговор #7 -: 03 Юни, 2016, 14:29:29 »
Айде стига с тези йонизатори!!!Вчера го отворих и снимах какво има вътре:таймер  556 с понижена консумация смос,пиезоизлъчвател и някой и друг елемент,безтрансформаторно захранване,светодиод.Като имам време ще публикувам снимки.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Анти паяк
« Отговор #8 -: 04 Юни, 2016, 12:58:50 »
Обещаните снимки,не са качествени но с телефона толкова може:

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Анти паяк
« Отговор #9 -: 04 Юни, 2016, 14:59:05 »
Е това не е йонизатор, а точно "свирка" против разни гадинки. Аз отпреди доста години съм си направил и ползвам няколко такива нещица против комари и определено има ефект! Схемата бе публикувана в  "Млад конструктор" с подробно обяснение на принципа на действие. Честотата на излъчване се върти около 7KHz  и се променя на около 15-20 секунди, за да не привикват гадинките. Таймер 555 и една CD 4060, пиезопластинка и няколко диода, резистори и кондензатори..... Иначе 30-50KHz се ползват за прогонване на гризачи- това е, което съм чел в интернет, а навремето доста се интересувах от тези неща....За паяци не знам, не съм се замислял, но тази схема, която правя за комарите по думите на мои познати, на които съм направил пъдела и мухите....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Анти паяк
« Отговор #10 -: 04 Юни, 2016, 20:38:35 »
На Шабла помага само яката химия на фирма Брос. Направих си експеримент, налепих 5 различни свирки с всякакви екстри - НИЩО!  :D Жилиха ни, хапаха ни, осраха ни, оплюха ни, сигурно и са ни кълнали... Като запалих пръчката и понаха да капят от небето, чуваше се едно "туп" лекичко на масата. Бая време обсъждахме какво ли дишаме в момента, но толкова ни спаси, че се прежалихме!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |