| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8  (Прочетена 4139 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« -: 09 Януари, 2017, 19:52:02 »
Привет,
Преди няколко години направих страница за Правец 8 (без 8Д), която качих на pravec8.hit.bg. Още няколко човека допринесоха за нея и след като място отесня, почнах да я помещавам насам- натам, като променях препратката. Страницата се задържа най-дълго на http://pravec8.gogtel.org/.
Гореспоменатият hit.bg вече не съществува, появиха се затруднения с обновяванията на съдържанието в http://pravec8.gogtel.org и се възползвах от поканата да преместя нещата на ново място: http://pravec8.agatcomp.ru/. Доколкото знам, мястото е платено за 8-9 години напред, така че съм спокоен за бъдещето.
Бих искал да обърна внимание на раздела с носители на български и преведени на български приложения и да ви помоля, да поровите дали нямате нещо, липсващо на въпросното място.
Голямата ми мъка е, че така и не успях да намеря Логото на български.

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #1 -: 09 Януари, 2017, 20:39:10 »
Голямата ми мъка е, че така и не успях да намеря Логото на български.

Това ли? ;)
Имах идея да сканирам и двете томчета и тогава да го кача при мен, ама докато стане...

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #2 -: 09 Януари, 2017, 21:27:49 »
Привет,
Преди няколко години направих страница за Правец 8 (без 8Д), която качих на pravec8.hit.bg. Още няколко човека допринесоха за нея и след като място отесня, почнах да я помещавам насам- натам, като променях препратката. Страницата се задържа най-дълго на http://pravec8.gogtel.org/.
Гореспоменатият hit.bg вече не съществува, появиха се затруднения с обновяванията на съдържанието в http://pravec8.gogtel.org и се възползвах от поканата да преместя нещата на ново място: http://pravec8.agatcomp.ru/. Доколкото знам, мястото е платено за 8-9 години напред, така че съм спокоен за бъдещето.
Бих искал да обърна внимание на раздела с носители на български и преведени на български приложения и да ви помоля, да поровите дали нямате нещо, липсващо на въпросното място.
Голямата ми мъка е, че така и не успях да намеря Логото на български.
Браво на теб,супер е направено,навремето намерих точно което ми трябва и още нещо което не съм изпробвал от сайта
.А сега е мой ред да помогна.

Наемаш си домейн от сериозна фирма(аз ползвам хост бг),купуваш банана пи за 30 лв и карта памет за 8 гигабайта.
Качва се линукс(дебиан),малко софтуер и се прави пренасочване от домейна към твоето реално ip(ако има рутер пак ще стане през DMZ) вкъщи.
Резултат прост но работеш сървър в къщи издържашт към 3000 посещения на ден.
Отдавна съм спрял да моля за сървъри или да плащам за хостинг(от 2005г поддържах сайтове).
Ако трябва бекъп,просто вадя картата и правя пълно копие за 5 мин после връщам.
Сървъра за любителски цели ми работи 1 година(само се наложи радиатор на  банана пи иначе гърми процесора от прегряване).
Това е lz1tka.eu/lemasov
Има веб сървър и фтп,зад фаерлов на рутер.Може да се управлява и през ремут десктоп на виндовса(ако е х средата).
При проблем със сървъра връщах стар бекъп.Засега се наложи 1 път заради прекаленото ми ровичкане.
На другия сървър си качих mуsql с php,тоест пълноценен сървър.

Сървъра ми се захранва от зарядно и кабел за телефон самсунг за 2 Ампера.
Стига сте търсили бесплатни хостинги за любителски цели.Напревете си вкъщи такъв за 40 лв и го скрийте в цигарена кутийка.
Специално споменавам да се наеме домейн от фирма позволяваща управление на пренасочванията към реално ip!Наемаш домейн например PRAVEC8-BG.com и го пренасочваш към своя сървър!

Можеби трябва да отворя тема и да обясня стъпка по стъпка как се прави?
Или за улеснение просто да ви направя BIN файл на готов сървър който да си качите на миникомпютърчето и само си смените паролата  :D :D :D.
Банана пи ги има в РОБОТЕВ на малко скрито място,защото са евтини,мойто го поръчах от китай.
« Последна редакция: 09 Януари, 2017, 21:55:05 от lz1tka »
73!

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #3 -: 09 Януари, 2017, 23:21:54 »
Това ли? ;)
Имах идея да сканирам и двете томчета и тогава да го кача при мен, ама докато стане...
Точно това ще да е... има-няма 10 години го търся. Книгите и аз ги имам, но като нямах Логото, не намирах да ги снимам.
Искаш ли да дадеш някакво име, за да те пиша като приносител или направо да качвам образа  :disk:?

Колкото за мястото на качване- със съдържателя (или един от тях, не знам) на agatcomp.ru се знаем от много години, не намирам място за притеснение. А и 3 000 посещения на ден не очаквам, по-скоро 30 на година :)

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #4 -: 10 Януари, 2017, 10:46:23 »
pravec8.agatcomp.ru - много добър сайт, поздравления!
Впечатление ми направи информацията за харддиска Corvus - и преди всичко контролера на Lucky Byte Inc.!
От снимките си личи почерка на създателите!  :yes:
@Boian Mitov: Боби, можеш ли да разкажеш нещо за историята на контролера?


Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #5 -: 10 Януари, 2017, 12:33:20 »
Колкото за мястото на качване- със съдържателя (или един от тях, не знам) на agatcomp.ru се знаем от много години, не намирам място за притеснение. А и 3 000 посещения на ден не очаквам, по-скоро 30 на година :)
Бях длъжен да предложа,навремето също се мъчих с hit.bg и подобни.
73!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #6 -: 10 Януари, 2017, 15:36:07 »
Привет,  попадъл съм на този сайт :)  мога само да те посъветвам, да смениш шрифта с примерно досаджийският, за да се чете по-лесно и сайтът да придобие повече визия към ретро темата си :) тези тънки зелено искрящи букви на черен фон е голяма мъка да ги чета, много се уморява зрението, не толкоз заради контраста и подбраният цвят, а точно заради самият шруфт и че е много тънък  (да за автентичност е подбран такъв това о разбирам :) )  можеш да почерпиш идея от тук за визия  :hi:

http://vetusware.com/

ASCII "прозорците" никак не са зле като подход  :)

Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #7 -: 10 Януари, 2017, 21:53:02 »
@Boian Mitov: Боби, можеш ли да разкажеш нещо за историята на контролера?
Здравеи Иване,

Ами то ако си спомняпш го нищихме тоя контролер преди време, като по погрешка го описах в темата за 8Д контолера.
Общо взето от това което помня, контролера е базиран на PC/XT флопи контролер, и е доста подобен на Пълдин контролра. ПРОМовете са копие на XT. Ако помня правилно, няколко бита са разменени за да заблуждават противника  :D . Има и един ПРОМ с логика за да намали размера и зартрудни копирането. Платката я правихме със Здравко Габровски, а сифтуера е предимно писан от Радолав и мен. Ако помня правилно аз писах управлението на флоппи контролера а Радо  - часовника и интегрирането с ПроДос и ДОС 3.3 .
То това е което помня горе долу.
Корвуса беше на Здравко. Тои ако реши може да каже повече по въпроса.

Поздрави на всички сандъкчии,
  Боян

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #8 -: 10 Януари, 2017, 22:30:50 »
Нали за това става дума:




@Boian Mitov, ако ти се пише още, ще отделя постовете в отделна тема, да не спамим на човека неговата.

Привет,
Преди няколко години направих страница за Правец 8 (без 8Д), която качих на pravec8.hit.bg. Още няколко човека допринесоха за нея и след като място отесня, почнах да я помещавам насам- натам, като променях препратката. Страницата се задържа най-дълго на http://pravec8.gogtel.org/.
Ако се беше обадил, щяхме да те сместим при нас, а не при някакви руснаци да ходиш.
Примерно сайта на ISS от HIT.BG овреме го метнахме при нас ;)  http://iss.sandacite.com/


Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #9 -: 10 Януари, 2017, 22:49:58 »
ССТАНЕВ,

Аз бях забравил че Габо скоро се сдоби с Корвуси. Маи още не ги е пуснал, и му липсва мрежова карта. Виж дали не можеш да му помогнеш, поне да ги пробва хвъркатите  :D

Бояан

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #10 -: 10 Януари, 2017, 22:53:34 »
Искаш ли да дадеш някакво име, за да те пиша като приносител или направо да качвам образа  :disk:?

Може да го качвате направо или да напишете сайта (retrotronics.info) - както прецените.
Предвиждам на сайта да има отделна секция за софтуер, но поради стечение на някои лични обстоятелства се получи забавяне. Имам направени имиджи на няколко учебни дискети по биология - мога да ги кача ако има интерес.

Иначе на сайта Ви има едни снимки на "части от поръчково изработка на Правец8" за които от доста време подозирам че са останки от МПК-Е (МПК Правец-Е). Което е "Модулен Промишлен Контролер - Евростандарт" производство на НПО "Научно прибростроене"

64484-0


Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #11 -: 10 Януари, 2017, 22:55:13 »
@Boian Mitov, ако ти се пише още, ще отделя постовете в отделна тема, да не спамим на човека неговата.
Мерси Габо,

Едва ли помня много. Малко на друга вълна съм в днешно време, ама ако има нова тема, маи ще е по добре за Корвусите да е, че тоуку виж и твоите си ги подкарал ;)

Поздрави, и благодарности за страхотния форум,
  Боян

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #12 -: 10 Януари, 2017, 23:38:57 »
Утре ще преместя мненията в отделна тема за Corvus-a
(иначе навремето - 89-90 като бях студент, се знаехме с Радослав (Исаев, мисля че беше) доста добре, последно се чух с него мисля 99 г. по телефона, щеше да проверява дали са му останали платки от часовник/ДФФ контролера, ама така и не се чухме повече)

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #13 -: 14 Януари, 2017, 00:00:18 »
Някой има ли Графпечат, че моят е нещо повреден и работи на 80%?

Преди няколко дни качих Логото, заедно с едно Лого на руски, което се оказа, че се е замотало в склада.

ССТАНЕВ...Корвуси...
Както пише отдолу, четивото за Корвусите го е писал Георги Райков, имам пръст само в качването и оформлението.

...мога само да те посъветвам, да смениш шрифта с примерно досаджийският...
Ще гледам да измисля нещо близките месеци, но досаджийският шприфт изобщо не е осмашки.

Иначе на сайта Ви има едни снимки на "части от поръчково изработка на Правец8" за които от доста време подозирам че са останки от МПК-Е (МПК Правец-Е). Което е "Модулен Промишлен Контролер - Евростандарт" производство на НПО "Научно прибростроене"
Благодаря, ще обновя описанието. Казвали са ми, че това на снимката е е правено в „атомния център на седми километър“. Жалко, че не успях да го спася  :---

Ако се беше обадил, щяхме да те сместим при нас, а не при някакви руснаци да ходиш.
Е, хората си ме поканиха. Ако трябва да съм честен, разбрах че тук се пише за старо желязо преди 2-3 седмици.
Иначе цялото съдържание е към половин гигабайт.
« Последна редакция: 14 Януари, 2017, 00:06:07 от ССТАНЕВ »

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Re: pravec8.agatcomp.ru за Правец 8
« Отговор #14 -: 14 Януари, 2017, 18:51:33 »
Имам направени имиджи на няколко учебни дискети по биология - мога да ги кача ако има интерес.
Тези 5-6 образа ми ги прати Красимир Христов преди няколко години. Не съм ги качил, понеже към тях има и листове, които трябва да се снимат... но Красимир така и не свърши тая работа, въпреки многократните ми напомняния.  :help:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |