| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Вече правя кондензатори  (Прочетена 9793 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Вече правя кондензатори
« -: 05 Май, 2016, 18:29:44 »
Когато се наложи да сменя кондензатор при реставрация и трябва да го правя в момента, ми е много досадно, затова реших да се подготвя предварително и ето го резултата:
51568-0
 
Тук може да споделим опит, кой как го прави и да се възползваме от добрите технологии!  :) :) :)

Неактивен ian

Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #1 -: 05 Май, 2016, 18:40:10 »
Резултата е чудесен! :good:
Може да споделиш с нас. :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #2 -: 05 Май, 2016, 18:47:52 »
Резултата е покъртителен! Браво! Ще се радвам да споделиш какви кондензатори ползваш и върху каква хартия принтираш надписите. Също от какво е направено тялото в което е пъхнато. Изключително автентичен вид имат!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #3 -: 05 Май, 2016, 18:58:32 »
Супер са. Заготовките на Siemens моите ли са? Ако да, си се справил с печата по-добре от мен. Браво!

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #4 -: 06 Май, 2016, 08:24:52 »
Поздравления, отличен вид!

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #5 -: 06 Май, 2016, 09:23:59 »
Стръшиле, може ли да и пратиш на пощата заготовките/файловете за печат/, да не си  играя да ги правя,че имам  тука малко руски  сименси за  правене, пък после ще се отчета с някоя бройка

[email protected]

 

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #6 -: 06 Май, 2016, 16:19:04 »
Рибарче, тези руски са си се утепали направо за монтаж, какво ще ги правиш на сименси, те по-ретро от това няма как да изглеждат. Поне според мен не е важна толкова марката, а това да изглежда като стар хартиен кондензатор. Ама всеки си знае.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #7 -: 06 Май, 2016, 17:16:41 »
Ето ги заготовките, които правих за моя Siemens  :)

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #8 -: 06 Май, 2016, 18:01:35 »
origo,рибари има много, аз съм от риболовците ...
инак за кондерите, друго си е да ги облека в костюмчета сименс, после къде и да ги сложа ще хващат окото  :hi:
обаче се чудя дали да  не изпреваря Стръшела и да ги  направя  ... Фендер-Басман

или Лукс-Телекъстър 

 :master:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #9 -: 07 Май, 2016, 22:39:31 »
Докато чакам да започне мача на Кобрата, да покажа технологията:
51787-0
51789-1
51791-2
51793-3
51795-4
51797-5
51799-6
51801-7

Имам 2 дорника Ф8 и Ф11мм,  разцепени и в комплект с  текстолитова пластинка, която служи да захване края на хартиената лента, а след навиването се изважда за да излезе по-лесно тръбичката.
Сименсовите, които взех готови от Колегата, ги удължавам с парче от копирна хартия, а моите ги печатам само в началото на листа върху цветна хартиия. Лентата трябва да е с подходяща дължина за да не стане тръбичката твърде дебела или прекалено мека. Мажа с лепило за дърво, навивам акуратно и накрая приглаждам с мек парцал. Мисля че снимките показват всичко добре. Ползвам кондензаторите от снимката, българските МПТ и WIMA, но в този размер има само до 10нано. Понякога свързвам последователно или паралелно...
Накрая пълня отстрани със силикон.
Успех на всички!


Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #10 -: 07 Май, 2016, 22:41:38 »
Ето и моите картинки:

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #11 -: 08 Май, 2016, 07:40:28 »
На снимката публикувана от колегата Fisher отчетливо
са вижда маркировката във връзка с темата:
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=7837.msg55258#msg55258

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #12 -: 23 Май, 2016, 16:00:48 »

Имам 2 дорника Ф8 и Ф11мм,  разцепени и в комплект с  текстолитова пластинка, която служи да захване края на хартиената лента, а след навиването се изважда за да излезе по-лесно тръбичката.
Сименсовите, които взех готови от Колегата, ги удължавам с парче от копирна хартия, а моите ги печатам само в началото на листа върху цветна хартиия. Лентата трябва да е с подходяща дължина за да не стане тръбичката твърде дебела или прекалено мека. Мажа с лепило за дърво, навивам акуратно и накрая приглаждам с мек парцал. Мисля че снимките показват всичко добре. Ползвам кондензаторите от снимката, българските МПТ и WIMA, но в този размер има само до 10нано. Понякога свързвам последователно или паралелно...
Накрая пълня отстрани със силикон.
Успех на всички!

Аз пък си помислих, че наистина ги правиш. Колегите по Европа и Америка си ги правят и продават по 50 евро бройката. Изцяло ръчна изработка! Няма ал. метализация  :master2:, а фолио и при това сребърно  :blum2:. Изолация - восъчна хартия  :crazy:. Корпус - картон и смола. Изводи от сребро или от посребрена мед. А надписите на ръка  :writer:

 :drinks:
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #13 -: 21 Май, 2018, 23:41:51 »
Малко да съживя темата... Пускам няколко разпечатки за кондензатори, правени и преправяни многократно от мен по картинки и от стари сандъци, а също и на базата на разработки на колеги. Оставил съм ги във Word, така, че всеки да може да си ги променя както му душа сака.  :drinks:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Вече правя кондензатори
« Отговор #14 -: 08 Януари, 2019, 20:28:44 »
И правя темата важна, да може да бъде лесно намерена от всеки реставратор, който има нужда.

@ muneson Навиването със сребро по-скоро за малко различни от реставрацията аудио цели го разбирам лично аз, то не пречи де ;)
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |