| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радиолюбителски приемници и предаватели.  (Прочетена 5199 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Радиолюбителски приемници и предаватели.
« Отговор #15 -: 15 Септември, 2014, 19:03:57 »
SFT-та ще търся,дано не шумят.Явно годините им идват в повече и си вдигат обратния ток.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Радиолюбителски приемници и предаватели.
« Отговор #16 -: 17 Септември, 2014, 12:37:18 »
Вчера бях на гости на styrshel,върнах се с цяла торба германиеви транзистори :) Започнах да сменям по ред на номерата,т.е. отзад напред.На нискочестотния бях сложил SFT308 подари липса на оригиналните SFT353.Шума изчезна,прахосмукачката в слушалките спря :good: SFT308 са далече по шумни от SFT353.Започнах да сменям транзисторите на междинночестотните усилватели при което си намерих грешка.Бях обърнал колектор емитер на втория от четерите SFT308.Сега чопля смесителя и хетеродина,шумят гадовете.Тук за съжеление имам само скромничкия осилоскоп С1-73.Ще го ровя да видим какво иска.Иначе снощи го пусках на антената тип геврек и успях да чуя няколко радиостаний на 3.5 мхц.Установих нещо печално,тия радиоприемници са ги конструирали за далече по спокоен ефир от сегашния в железобетонните кутийки.Импулсни в телевизори и компютри,всякаква гадория :) Металната му кутия не е при мен да го сложа вътре,обаче така или иначе антената е отвън.Оригиналните по статията са OC170.За еквиваленти му дават AF126 и SFT316.Последните ги имам,ще пробвам какъв ще е резултата.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |