| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Херцъ ли е или не...  (Прочетена 2067 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Херцъ ли е или не...
« -: 16 Март, 2021, 19:01:04 »
Въпроса ми се отнася за малкия приемник отгоре.Снимал съм го върху друг Херц за да се добие представа за размера.Бакелита на скалата е еднакъв и като цяло визията също.Копчетата са с красиви орнаменти,досега не бях срещал такива.Три лампов е с американски лампи.

144157-0  144159-1  144161-2  144163-3  144165-4

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #1 -: 16 Март, 2021, 20:28:53 »
Не съм сигурен. Принципно за пръв път виждам Херцъ с кръгла скала. Ето го моя Херцъ:

144167-0    144169-1


144171-2
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #2 -: 16 Март, 2021, 20:37:34 »
Другото радио е Херц със сигурност,с така наречената аеропланна скала модел 32.

144173-0

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #3 -: 16 Март, 2021, 21:55:24 »
Добър Вечер,
Не знам дали е Херцъ, но е хубаво радио, което всеки би искал да има в колекцията си. Високоговорителя според мен не е оригинален / края на 30, началото на 40те години в такъв клас радиоприемници според мен едва ли са се вграждали, само в ефтините DKE38 и VE301.
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #4 -: 16 Март, 2021, 22:15:47 »
Добър Вечер,
Не знам дали е Херцъ, но е хубаво радио, което всеки би искал да има в колекцията си. Високоговорителя според мен не е оригинален / края на 30, началото на 40те години в такъв клас радиоприемници според мен едва ли са се вграждали, само в ефтините DKE38 и VE301.

Говорителя най вероятно е от DKE38,визуално е същия.И не е метален а нещо като бакелит.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #5 -: 17 Март, 2021, 00:20:59 »
Не е бакелит, а чиста мукава.

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #6 -: 17 Март, 2021, 19:43:49 »
Здравейте колеги.
Някой от нашите линейни приемници, за да бъдат по евтини и достъпни като цена са били с показания говорител, който е изработен от пресован картон и метална част.
Имали сме и внос на такива говорители и съответно са били позлвани за направата на наши радиоапарати.
Ето радио "Български малък народен приемник" от моята колекция със същия говорител:
http://www.antique-items.com/products/show/_id/538

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #7 -: 18 Март, 2021, 12:06:20 »
Значи има вероятност това да си му е неговия говорител.

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #8 -: 25 Март, 2021, 22:13:28 »
За съжаление трансформатора на малчугана е за боклука,опечен и със липсващи изводи.Така че засега ще възтановя само кутията и ще отлежава.
Моля ако някой притежава долния приемник- Херц 32  да сподели ламповия му състав.Ако не е строго секретно разбира се,защото един наш съфорумец категорично ми отказа.
Предполагам   EF12 EL11 AZ11  но само гадая.Поне такива схеми има доста  в мрежата.При мен беше налична само една лампа с изтрити надписи,малката метална.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Херцъ ли е или не...
« Отговор #9 -: 04 Септември, 2022, 20:43:13 »
Е ако е изходен или захранващ може да се пренавие това, че е опечен не му пречи да се оправи

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |