| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E  (Прочетена 6242 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Здравейте,
Преди време телевизорът ми сдаде багажа - мига червената лампа през секунда и не иска да се пусне. Изчистих му грешките и започна да се включва, но след 2 секунди подсветката изгасва (матрицата си предава картина). Отворих го и след малко инспекция се оказа заминало инверторно трансформаторче за една от CCFL лампите. Въпросът ми е как да шунтирам защитата, че да не се изключва захранването за лампите. За защитата се грижи чип OZ9928SN. В интернет открих тази схема за шунтиране(пробвалият този вариант твърди, че работи):
76405-0
Трябва ли да изключа(прекъсна) другите елементи от веригата към крачета 29 и 28, или мога да запоя резисторите(доколкото разбирам два по 10k Ohm за всяко краче) направо към тези изводи и GND.
Въпросът ми е много лаишки, но от схемотехника нищо не разбирам.
Ако трябва още информация ще дам на драго сърце(може би сервизно?).
:drinks:

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #1 -: 16 Юли, 2017, 16:33:02 »
До колкото разбрах искате да изключите една от лампите и за това трябва да премахнете защитата? Не е ли по добре да си направите телевизора както трябва? Трансформатори се продават.Как сте му изчистили грешките като не може да влезе в сервизен режим ако не работи.Ресета и паметта ли е сваляна?
« Последна редакция: 16 Юли, 2017, 16:40:01 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #2 -: 16 Юли, 2017, 17:16:51 »
Здравейте,
Благодаря ви за отговора. Влиза в сервизен режим, оттам и изчистих грешките, просто светя със силен фенер в дисплея, за да успея да прочета текста. Трансформатор търсих, но се оказва неоткриваем - цялата платка също. Моделът е рядък.
Иначе искам не искам една от лампите е изключена, тъй като трансформатора е прекъснал, и затова се задейства защитата и след 2 секунди изключва всички лампи. Идеята ми е да излъжа защитата, че всичко е наред и да не спира захранването към лампите. Дефектиралият трансформатор ще го махна и ще оставя най-долната лампа(гнездо) да не свети(работи), а на нейно място ще сложа LED лента с димер и ще наглася нещата да няма неравно осветяване. Не ми се чака месеци докато изкочи трансформатор, защото те не горят без причина. Просто CCFL лампите като започнат да стареят дърпат по-голям ток и товарят трансформатора(ите) и може да се окаже недълготраен ремонт. Ако пък след време сдадат багажа повече лампи, ще го правя направо на LED подсветка, но за момента мисля този вариант - да шунтирам защитата.

ПП: В сервизният режим пише, че подсветката е на 11 хиляди часа, колкото е горе-долу и живота на един CCFL.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #3 -: 16 Юли, 2017, 18:10:06 »
Вижте в "KSP" "ASWO" има и  други места. Защитата би трябвало да следи тока на лампите.
Утре други ден ако има някъде късо без защита няма ли да ви изгори инвертора. Изкуството е да симулираш информацията която влиза в нея.
Какво влиза на тези двата входа? До колкото разбрах колегата е писал, че е поставил тези резистори но не е описал дали се разкачват другите елементи.
Дайте повече информация. Тоя номер със светодиодната лента съм го правил, обаче не всички диоди светят равномерно ще трябва да търсите качествена лента и да е на платка. Меките ленти ми създадоха много проблеми "SMD" резисторите прекъсват лоши спойки и др.
ПП: Има и друг начин един колега сложи друг инвертор но е сложно ще трябва да си свържете всичките обратни връзки.
« Последна редакция: 16 Юли, 2017, 19:29:41 от Gabo »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #4 -: 16 Юли, 2017, 19:36:59 »
LED подсветката на телевизорите е със широкоъгълни светодиоди с лупи и са свързани последователно не знам дали ще намерите такъв димер за толкова високо напрежение. При мен захранването е за 22 светодиода свързани последователно около 60V.

(МОЛЯ!!! Поставяйте Интервали след Точка и Запетая. Системата на форума не може да отделя новите редове ако няма интервали и всичко става на едно. Отделно, че така е правилно, според Българската граматика)
« Последна редакция: 16 Юли, 2017, 20:33:11 от Gabo »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #5 -: 17 Юли, 2017, 08:25:55 »
Прави го целия LED.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #6 -: 17 Юли, 2017, 20:21:37 »
Инвертора ти е RUNTKA526WJZZ, трафа 2874025500 и го има с безплатна доставка за 12 долара.
https://www.ebay.com/p/Sharp-Tvs-Inverter-Transformers-2874025500-for-Runtka479wjzz-and-Runtka478wjzz/1323950473
« Последна редакция: 17 Юли, 2017, 20:32:19 от eset2 »

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #7 -: 17 Юли, 2017, 22:55:16 »
Благодаря на GRIDLIC за помощта. Потърсих в тези магазини, но нищо няма.
Май, май ще го правя LED. Наистина има проблеми с евтините ленти, но при правилно опроводяване и захранване на всеки 50см няма значително понижаване в напрежението (разликата е до към 0.5V).
eset2, гледах тази обява, но може би не си настроил Ибея както трябва, защото шипинга до България е 35 долара и 12 за артикула, та станаха 80лв за нещо, което може да работи един месец. Ако се намери тук за 20-25лв да пробвам, ама... :(

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #9 -: 18 Юли, 2017, 00:47:54 »
Пише "free shiping". Пък с LED няма да стане.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #10 -: 18 Юли, 2017, 09:52:08 »
"free shipping" ама ако си американец, от щата Вашингтон.
а иначе : Shipping: $34.89 International и като го праснат и 20% ДДС тук ...

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #11 -: 18 Юли, 2017, 15:44:27 »
Да, май и ДДС ще ми сложат, не си спомням точните условия. Тя стана една...
Абе лоша работа... Друго си беше с CRT-тата. Имам един Самсунг който е купуван 99-та и горе-долу работи по 10 часа на ден. Ремонт не е виждал.
А пък на балкана в едно дървено бунгало имаме Опера - гледахме си го до последно, докато имаше аналогова, сега само краси интериора.  :)

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #12 -: 18 Юли, 2017, 17:47:28 »
След 2-3 години ще се набъка с части и за LCD, LED...

Неактивен mihaiil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #13 -: 18 Юли, 2017, 23:01:31 »
Добре де, някой разбиращ да каже как става това нещо. В сервизният режим пише, че матрицата е на 1000 часа работа, а подсветката (backlight) на 11,000 часа. Как става това? Телевизорът е закупен 2011-та, но е гледан много малко и то само последните 2 години, преди това да е имал 20часа работа. То като го сметна верно е работил неповече от 1000 часа, няма как да са 11 хиляди... Преди 4-5 години е ходил в сервиз заради изгорял от буря слот за дигиталната телевизия, иначе не е бърникано нищо по него.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Помощ с ремонт на телевизор Sharp LC-52DH65E
« Отговор #14 -: 18 Юли, 2017, 23:31:22 »
Имам няколко платки с трафчета-работещи от лцд монитори, незнам обаче дали ще ти сеършат работа.
Някой не е ли пробвал да пренавива тези трафчета, може би са трудни за разглобяване?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
1856 Прегледи
Последна публикация 31 Юли, 2013, 09:01:01
от lz2xl
10 Отговора
2860 Прегледи
Последна публикация 04 Януари, 2019, 21:22:25
от Eltehno
1 Отговора
1618 Прегледи
Последна публикация 19 Юли, 2016, 22:57:06
от hydrometalique
3 Отговора
2032 Прегледи
Последна публикация 05 Май, 2017, 22:03:01
от ivcho1996
1 Отговора
1199 Прегледи
Последна публикация 18 Юли, 2017, 15:35:01
от mihaiil

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |