| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Продавам радио за реставрация или за части Minerva 415GW  (Прочетена 2019 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 21
Продавам радио за реставрация или за части  Minerva 415GW

http://shantaf.snimka.bg/radio-amateur/minerva-415gw.705868.28668881



Бях подхванал да го реставрирам преди време... но ми излезнаха доста наложителни задачи и така си остана. Оправил съм скъсаните МЧ филтри и развития жичен резистор в захранването. Някой е свалил електролитите, говоритела и изходния траф на радиото преди да стигне до мен и са оставени поразии от свалянето. Намерил съм му изходен траф, мога да изровя и някакви електролити. Отдолу шасито има няколко кондензатора и резистора, на които им стърчи по едно краче, иначе всичко си изглежда ОК. Наличен е и задния капак. Фурнира е доста запазен, кутията иска само нов лак за да се реставрира.

Цената на радиото без лампите е 40 лева. След 4-5 дена при липса на интерес ще си сваля цоклите от шасито и ще пусна радиото на части - видимо така се продават по-добре такива радиоапарати...

За връзка - ЛС или скайп fanat_ot_gorata

Неактивен LZ3NF

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 42
  • Населено място: Yambol
Извади си всичко.Купувам само кутията за 5 лв.
<< гръбно токи Icom-215 >>
---------------------------------
http://lz3nf.wordpress.com

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
За празна кутия колко пари ще искаш ?

Неактивен LZ3NF

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 42
  • Населено място: Yambol
Като я купя за 5 лв. ще ти я подаря,mano ! :hi:
« Последна редакция: 18 Януари, 2013, 18:28:45 от LZ3NF »
<< гръбно токи Icom-215 >>
---------------------------------
http://lz3nf.wordpress.com

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Абееее Мано , този ми прилича на Миленчо от Хасково  8) що ли се е маскирал като mbg  ???
Ха на бас че е той  :rofl2:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Той е, но щом иска може да ползва какъвто си иска псевдоним.

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
То ясно че е той , и ми е симпатичен млад човек , дори и подарък съм му правил / вг. и траф от един разкомплектован ФИЛИПС - бакелитов / , и лампа от него съм купувал - ама що се  :P И  аз пиша и в двата сайта , но това не ме притеснява - името си не крия / в същност лъжа - притеснен съм / , нещо куца и тук , и там . Преди  като че ли имаше повече живец . Доста неща за публикуване съм набрал , но нещо ме спира - кво ли  :bad:

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Не се притеснявай, ще потръгне. Още се изживява болезнено раздялата. А Милен си е сменил ника и в другите форуми. По идея от друг форум, предлагам всички да се кръстим с истинските имена. Много удобно, пък и знаеш с кого говориш. Как Ви звучи smotaniaka, seksurod...Някои от нашите, са много звучни - моето също.  :D

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Не е лоша идеята за истинските имена, но оспамихме темата на човека.
« Последна редакция: 18 Януари, 2013, 23:02:10 от mano »

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 21
Re: Продавам радио за реставрация или за части Minerva 415GW
« Отговор #9 -: 01 Февруари, 2013, 17:32:27 »
Сложил съм си инициалите за ник, не виждам къде е проблема. Радиото след доста чесане... реших все пак да си го възстановя. Доста играчка ще падне по електрониката, че е барано къде ли не с резачките, но ще го накарам да пее накрая. Засега толкова от мен. И все още съм навит на бартер за БГ радиоапарат в подобно състояние, ще си го оправя за колекцията... ама предпочитам да е някое от по-дъртите, да не е нещо от сорта на Акорд и Христо Ботев...

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Продавам радио за реставрация или за части Minerva 415GW
« Отговор #10 -: 01 Февруари, 2013, 17:36:58 »
Спорна работа по радиото и да покажеш накрая какво си направил. :drinks:

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Продавам радио за реставрация или за части Minerva 415GW
« Отговор #11 -: 01 Февруари, 2013, 23:24:44 »
Не се притеснявай, ще потръгне. Още се изживява болезнено раздялата. А Милен си е сменил ника и в другите форуми. По идея от друг форум, предлагам всички да се кръстим с истинските имена. Много удобно, пък и знаеш с кого говориш. Как Ви звучи smotaniaka, seksurod...Някои от нашите, са много звучни - моето също.  :D
Понеже темата е вече досто оспамена, то само ще кажа, че съм напълно съгласен с предложението ти и вече в подписа ми има името. Можем да го направим без да е задължителна и ако няма какво да се крие.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Продавам радио за реставрация или за части Minerva 415GW
« Отговор #12 -: 02 Февруари, 2013, 08:58:37 »
С горното съм съгласен, но всеки може да реши дали да си показва истинското име, или псевдоним. Аз съм си с истинското  :) .

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 21
Re: Продавам радио за реставрация или за части Minerva 415GW
« Отговор #13 -: 08 Декември, 2013, 17:32:23 »
ъп...

радиото все още стои цяло, засега съм му намерил някакви лампи без стабилизаторната  U2410P - може да се замени с резистор, липсват говорителя и врътките, отново го пускам в продажба.

Цената му с лампите е 50 лева, без тях - 35. Лампите отделно не ги продавам.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
4 Отговора
1026 Прегледи
Последна публикация 05 Декември, 2014, 15:58:44
от apm
9 Отговора
3279 Прегледи
Последна публикация 19 Август, 2015, 08:50:24
от rolling_heads
9 Отговора
2367 Прегледи
Последна публикация 07 Януари, 2018, 16:45:29
от styrshel

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |