| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Аудио глава Финезия 3 подмяна....  (Прочетена 3446 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fitil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Монтана
Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« -: 04 Януари, 2018, 19:25:47 »
Здравейте,искам да сменя аудио главата с друга,та питането ми някой правил ли е тази смяна и с каква е  заменил оригиналната.Прилагам снимка на оригиналната глава.

Неактивен fitil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Монтана
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #1 -: 04 Януари, 2018, 20:50:09 »
Така е продавасе,аз си имам същата.Питам за замяна с аналог на тази.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #2 -: 05 Януари, 2018, 15:22:46 »
А защо искаш замяна с аналог на тази глава? Тази е производство на унгарската фирма BRG. Механики от същата фирма се слагаха на касетофоните Вега и ВЕФ 260 сигма. Никак не са лоши мога да кажа. Определено едва ли ще постигнеш по-добри резултати от декчето с друга глава, ако ще да е японска. Лимитиращите му показатели са на възпроизвеждащия усилвател който има по-голям собствен шум. С каквато и глава да го „обзаведеш“ вероятно ще свири по същия начин.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен fitil

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Монтана
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #3 -: 05 Януари, 2018, 16:27:37 »
Смяната се налага поради факта че тази просто си се скапа вече .Все пак е на 31 години производстъво 86 година е .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #4 -: 05 Януари, 2018, 17:42:00 »
Ама аз разбрах че имаш достъп до оригинални в момента, но искаш аналог... извинявай, недоразбрал съм. Всяка която отговаря на механическите размери и има съответно близко съпротивление и индуктивност. Тръгвай с тиквата по магазините и ще намериш някакъв заместител. А може да се пробваш да шлайфаш тази, тук - там се намират описания как се прави. Успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #5 -: 05 Януари, 2018, 20:01:04 »
А тая е точно като твоята, даже маркировката съвпада

http://www.elimex.bg/product/84042/st-glava-obikn.html
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #6 -: 05 Януари, 2018, 20:01:39 »
Здравей, в Елимекс има оригинална глава:
http://www.elimex.bg/product/84042/st-glava-obikn.html
Най отдолу на главата е щампован номера на датата на производство да не те притеснява ,че е различен от твоя.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #7 -: 06 Януари, 2018, 08:27:21 »
Според мен това не е оригиналната глава! За толкова години през ръцете ми са минали десетки полски касетофони, включително и ФИНЕЗИЯ 1,2 и 3 и никога не е имало вложени фабрично унгарски глави BRG. Което не значи, че и те няма да свършат работа. За машинка от тоя клас е важно присъединителните размери да съвпаднат и активното съпротивление да не се различава драстично.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #8 -: 06 Януари, 2018, 11:06:35 »
Драго, бъркаш! Финезията е правена от Unitra, главата е такава. Давали са ми заради индикаторите финезии, когато правех металотърсачи, сега погледнах същата е . Ето и оригиналното описание:
GŁOWICA MAGNETOFONOWA BRG 3D24N FINEZJA stereo 2x230ohm, MAGMOR UNIWERSALNA
« Последна редакция: 06 Януари, 2018, 11:28:43 от didov »

Неактивен mario

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 12
  • Населено място: Варна
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #9 -: 06 Януари, 2018, 12:32:01 »
ditronix според мен е прав - ремонтирал съм няколко Финезии, не ми е попадала такава с унгарска глава.
Оригиналната глава:

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #10 -: 06 Януари, 2018, 21:06:13 »
Aз няма да се учудя ако наистин са слагали и унгарски глави. Но всичко, което е минавало през мен е било с глави, които показва Марио. Имам две или три ФИНЕЗИИ на тавана, ако не ме домързи, ще ги снимам. Това, разбира се, изобщо не означава че унгарската глава няма да стане ако се монтира.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #11 -: 06 Януари, 2018, 21:24:47 »
Mario, хвърли едно око на снимката:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2007997.html
Главите ги маркирали в четири цвята - оранжев, зелен, червен и син. По цвета се определяла индуктивността на главата. Най калпавите са оранжеви, после зелени, червени. Сините били с отлични параметри, и ги влагали в качественни декове.
« Последна редакция: 06 Януари, 2018, 21:53:57 от didov »

Неактивен mario

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 12
  • Населено място: Варна
Re: Аудио глава Финезия 3 подмяна....
« Отговор #12 -: 07 Януари, 2018, 00:15:15 »
ditronix според мен е прав....
В поста ми, по-горе няма категоричност и не мисля да влизам в безполезни спорове. В моя килер се търкаля една M 536 SD FINEZJA със руски сендъст Д810 и какво от това. В оригиналната схема на Финезия  е цитирана глава  U24-101.3, а в магазините за резервни части  за  M 536 се продаваха глави U32-II-1.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |