| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212  (Прочетена 20815 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #15 -: 04 Януари, 2017, 17:54:21 »
Мерси за идеите, скоро го почвам!
 :hi: :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #16 -: 04 Януари, 2017, 20:13:43 »
По дяволите!!! И калибратора не работи!!! Според картинките от форума (БЛАГОДАРЯ ONZI!) трябва да има правоъгълни импулси там с размах 600мВ. Ама има някакво постоянно напрежение. Напълно е възможно да няма проблем с нивата на входовете, просто калобратора е капут...  :(
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #17 -: 04 Януари, 2017, 21:01:56 »
Това че си измерил РАЗЛИЧНИ постоянни нива с двата канала е признак че и там нещо не е наред. А то в скопа за съжаление май доста неща са капут. И не ми казвай че тоя капут дето те е прецакал не е знаел. Поне защо не се свържеш с него да го питаш знае ли как стоят нещата да видиш какви ще ги дъвче? Поне ей така малко да му стане напечено, не че ще ти върне нещо от твоята апаратура. И ако е от форума няма да е излишно да кажеш кой е този индивид, не смятам че е неоснователно да влезе в списъка с некоректни потребители. Успех с осцилоскопа, дано все пак е в ремонтопригоден вид, че както ми го описваш вече започвам да се притеснявам че може вътре да е оскубан здраво.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #18 -: 04 Януари, 2017, 21:13:37 »
Калибратора е лесно да се подкара,лошо е че нямаш друг осцилоскоп да видиш прохождението на сигнала до края.Бих ти услужил но си далеко от мен.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #19 -: 04 Януари, 2017, 21:15:59 »
Потърсих схема за осцилоскоп точно за твоя модел, но за свободно изтегляне няма. Всичко е платено. Най евтиния вариант, само схемата е от тук:
http://radiofil.com/schematheque/schlumberger-crc-5212,m38047.html
Има пълна документация, сервизното, парт листа, и начин на работа с осцилоскопа но е на цена от 65 евро.
http://manuals.club/results_alpha.php?search=schlumberger%20CRC%205212
От един форум, доколкото успях да си преведа, схемата на 5216 се отличава с малки разлики от твоя модел. Намерих и част от схемата на 5216, може да се види как е направено захранването и калибратора. Калибратора се захранва от 14V, това напрежение се формира от 20V. Калибратора е съвсем отделен модул, с отделна схема.
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dido/My%20Documents/Downloads/5216_PSU%20and%20EHT%20circuits-wm%20(3).pdf
« Последна редакция: 04 Януари, 2017, 21:27:58 от didov »

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #20 -: 04 Януари, 2017, 21:22:50 »
Сега съм с HP1746A 100MHz направо легендарна машина от миналото, може би няма да сгреша ако кажа един от най-хубавите и функционални аналогови осцилоскопи, НО първо имаше проблем в захранването - студени спойки и прекомерно греещи мостови изправители - това беше отстранено, месеци след това даде дефект - диапазона от развивки от 200 милисекунди до 2 милисекунди (ако не се лъжа) започна да греши в пъти и да не се влияе от потенциометъра за плавно изменение на времето на деление.
Моя  HP1744A 100MHz но почва да прави проблеми,вероятно някой конденсатор.Картината почна да се свива в единия край.
73!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #21 -: 04 Януари, 2017, 21:42:47 »
Тъй юнаци, не се ядосвайте! Писах на човека, ще видим дали и какво ще ми отговори. Възможно е да не е знаел, всичко се случва, той го беше подкарал на синусоида и показваше, но може въобще да не го е проверявал обстойно. Ще изчакам да видя какво ще каже и тогава ще реша какво да правя.
Сега да карам подред!
Сглобени схеми от форумските чаршафи:

64169-0

64171-1

64173-2

Поне имам част от схемите, особенно исках захранването, че да видя какви напрежения да му търся. Ще се сменят електролити яко май.
На калибратора не му бачка осцилатора, но усилвателя да. Измерих изходното - 427 миливолта. С тази цифра успях да си настроя нивото на канал А без проблем, канал Б му е откачена врътката от тримера вътре, ще го оправя. Най-вероятно няма проблеми с каналите, просто всичко е идвало от тоя калибратор - аз търсех 600 миливолта, както е по надписа, а съм гледал 427, и то постоянно.
Време е да го разпарчетосам и да почна наред - проверки, смяна електролити и т.н.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #22 -: 04 Януари, 2017, 21:46:27 »
Колега , аз не разбрах какво НЕ РАБОТИ  де факто ? Съветвам да го прегледаш спокойно , и му отдели повече време . Това е прецизна машина . Аз си купих от същата марка , но по нисък клас , и сега ''цъка'' като швейцарски часовник . Тук те съветват да влизаш в конфликт с продавача . Ти си знаеш какво сте пазарили , ама все пак си майстор - техник , а не коминочистач . Предполагам си гледал кво взимаш .  Та , направи си скопа и му се радвай , той е и доста скъп . Успех ти желая !

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #23 -: 04 Януари, 2017, 22:02:21 »
За сега има 3 ясни проблема:
1) Калибратора не бачка.
2) Развивки кратни на 2 няма, лъчът стои мирно на място, или плава много бавно.
3) Прекъсвачите за светодиодите NON-ETAL на врътките за входния делител не прекъсват в паркирана позиция и диодите светят.
4) Врътчицата за ниво на канал Б не движи тримера GAIN B, може да е отчупено нещо вътре.

Както обясних по-горе, взех го малко на доверие. Пуснахме го, но нямаше източник никакъв там. Калибратора ми даде постоянно напрежение, но тъй като е надписан странно с тия милиампери, реших, че може да е някакъв изчанчен - с постоянно ниво. Аз съм си виновен, че не забелязах проблема с някои позиции на развивката. Метафората с коминочистача не я разбирам, но не смятам да влизам в конфликт в случая. Писах му за някакво обяснение и ако случайно може да докопа документация. Ще го видим. Имам намерение да си оправя скопа, разбира се, за какво съм си го взел все пак? :) Мерси за пожеланието! Ще държа всички в течение тук! Съветите ви са безценни!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #24 -: 04 Януари, 2017, 23:11:23 »
За задаващия генератор на калибратора, на 7413 провери захранването от 5V на интегралната схема. Другото e електролитния кондензатора 2.2mf. Резистора 330 ома, трудно дефектира. Освен някоя лоша спойка. За развивката, по вероятно е механичен проблем, контактуване на пластините. За светодиодите, самото ключе което избутва контактната пластина прави проблеми. Единия му край е на маса, тази маса не преминава през пластината.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #25 -: 04 Януари, 2017, 23:28:25 »
Биляне, я сподели какъв цифров си си харесал, любопитно ми е. Аз купих един, но ще дойде при мен на 6-ти. Какво е мнението ти за това, ако си попадал на него, докато си харесвал твоя?

/>
/>




http://www.ebay.com/itm/121712110258?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #26 -: 04 Януари, 2017, 23:40:52 »
Аз ще ти отговоря - за мен има един вид осцилоскопи - аналогови! Цифровите, особено ако са по-стари или по-евтини или не дай си боже и двете са тотал щета и трябва много да внимаваш с тях защото може да те излъжат! Смятам че в момента само последните модели цифрови с доста солени цени могат да се закачат на пръста на аналоговите осцилоскопи. Както си имат недостатъци, така си имат и предимства при наблюдение на цифрови сигнали и особено при наблюдение на единични и неповтарящи се сигнали.
Относно продавача - един наглец е той, не се съмнявай че е направил всичко по силите си да те заблуди че осцилоскопа е работещ! Щом особено казваш това че ти го е пуснал със синусоида да ти го демонстрира не се съмнявай - добре знае какво провада и ти го е пуснал на някой от работещите обхвати за да те подлъже че е работещ, трябвало е да разцъкаш добре но както и да е!
И никой не го стимулира към конфликт с продавача - само му казваме да си потърси правата, защо такива долнопробни мошеници с които е пълно навсякъде ще лъжат посред бял ден като мръсни черни ц****и а ние като много културни ще ги подминаваме! Аз не казвам че ще може Билян да постигне нещо с тоя мошеник - предполагам че никога повече няма да го чуе и види или да влезе във връзка с него, или и да успее то ще го върти и мотае до последно! Никога няма да видиш от него схема или описание! Стара и за съжаление до болка позната история! Честните хора си личат, да видим сега какви ще ги дъвче този индивид. И сериозно те съветвам след като сам се увериш в неговата нечестност да пишеш за него във форума с всичките му данни с които разполагаш, нали затова сме тук да се опитваме да си помагаме с информация та да не изгори и друг.
А на калибратора какво му е странното - има два вида калибрация по напрежение и по ток т.е. ако имаш токова сонда и нея може да тестваш с него по тока който протича през това парче проводник и очевидно е с амплитуда 20 милиампера. Успех с ремонта, дано имаш повече късмет с него от колкото със сделката!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #27 -: 05 Януари, 2017, 00:16:17 »
Аналоговия си е аналогов, но моите аналогови всичките бих ги заменил за това :

LeCroy WavePro / DDA-120 1 GHz Digital Oscilloscope Single 8 GS/s
http://www.ebay.co.uk/itm/LeCroy-WavePro-DDA-120-1-GHz-Digital-Oscilloscope-Single-8-GS-s-Quad-2GS-s-/132052492317?hash=item1ebef1201d:g:yQUAAOSwa~BYQJmG

Някой ако има паричната възможност да надава за това няма да съжалява. За мен марката е LeCroy що се отнася от съвременните цифрови.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #28 -: 05 Януари, 2017, 07:40:47 »
Това съм си харесал - http://www.ekt2.com/Sitefinity/WebsiteTemplates/WebGreen/App_Themes/WebGreen/Images/Products/35000/40%20OSCILLOSCOPE%20TEKTRONIX%20TBS1052B%20-2-.jpg , но и Агилент имат такъв модел и ми се нрави също.
Ориго, успокой се, човече! Нека дам шанс на човека да ми пише, всичко се случва. И не ми го е пуснал, беше го снимал в обявата така. 2 пъти писах - там от където го взех нямаше никакви източници, беше един склад затрупан. А ти с колко цифрови скопове си работил? Аз имам добър опит с Тек, мерил съм много аналогови сигнали с такъв и съм много доволен. Разработвах един индукционен котлон 2005 и там цифровия Тек ме спаси. Има добри и лоши скопове, цифрови и аналогови.
Динев - нямам идея за Ригол-а! Твърдят някои хора че били лъскави боклуци, други казват, че им служат много добре. Авно всеки има различни разбирания за добър скоп. Имаш ли с какво да го сравниш като дойде?
Стои, тоя ЛеКрой да бъде скоп му е вторична задача. Че може - може, но е предвиден като анализатор на харддискове първично. Но пък е много готин... :) Не бих го отказал...
Дидов - и аз така мисля да процедирам, мерси!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Осцилоскоп Schlumberger CRC5212
« Отговор #29 -: 05 Януари, 2017, 07:52:36 »
Човекът реагира коректно и съм прав. Не е правил обстойни проверки, пуснал му е сигнал за проба и го е видял - толкоз! Предложи ми обратна замяна без проблем! Точно за това повтарям - по-спокойно и да не се създава излишно напрежение. Вече 2-3 пъти съм си пазарил от него, винаги е бил коректен и точен. Помолих го ако успее да намери документите, стискам палци да изпаднат, че франсетата имам усещането ще поискат торба пари за тях...   :D Чакам отговор от тях!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1433 Прегледи
Последна публикация 07 Януари, 2017, 10:02:27
от Иван Иванов
2 Отговора
1001 Прегледи
Последна публикация 20 Април, 2018, 12:52:55
от ahedproductions

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |