| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на селена 216Б  (Прочетена 6474 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Ремонт на селена 216Б
« Отговор #30 -: 20 Септември, 2018, 07:47:50 »
Здравейте,искам да споделя и моя опит.От ремонтите на тия Селени съм установил ,че в завода производител са използвали много силни киселини за обработка на платката.После не са ги неутрализирали и в резултат като пипнеш полупроводника той ти остава в ръката.Имайте го това в предвид.Извинявам се ако някой друг е споделил,не съм чел всичко.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремонт на селена 216Б
« Отговор #31 -: 20 Септември, 2018, 12:24:08 »
Има го този момент, но не във всички Селени и не само Б216. Срещал съм подобен проблем в Б211. От друга страна има и Б211 и 216 които нямат такъв проблем и полупроводниковите елементи си стоят здраво на платката без да се късат изводите им.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен petkosamoletko

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
Re: Ремонт на селена 216Б
« Отговор #32 -: 10 Септември, 2019, 20:59:36 »
Селената е готова, пренастроена на новия стандарт благодарение на Origo и доста приятен звук вади. Добра чувствителност има, а УКВ-то в София хваща почти всички станции със свита антена, на всички обхвати работи отлично. Клип не записах, но когато я взема при мен ще го направя. Оригиналният бял кабел беше започнал да пожълтява и реших да го заменя с черен, като след това сложих и черен шлаух на буксата. Хареса ми как се получи.
Като за първи опит за реставрация мисля, че добре стана.
« Последна редакция: 10 Септември, 2019, 21:05:43 от petkosamoletko »

Неактивен petkosamoletko

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
Re: Ремонт на селена 216Б
« Отговор #33 -: 10 Септември, 2019, 21:02:21 »
Още снимки

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |