| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с тел. Шарп  (Прочетена 1950 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Silviq Metodieva

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Омуртаг
Проблем с тел. Шарп
« -: 02 Юни, 2018, 16:08:56 »
Проблема е че при включване в мрежата чак след 3-4 мин.  се включва и веднага се изключва автоматично сам. Дали може да е от ТХО-то или проблема е друг? Ако може някой да ми каже ще съм благодарна.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с тел. Шарп
« Отговор #1 -: 02 Юни, 2018, 16:27:38 »
Мадам,не искам да бъда груб обаче това ваше питане прилича на това "Търся пирони за лявата стена на кочината"
Телевизорите имат отзад една лепенка или надпис на ситопечат където пише модела.Конкретно не за моделите на Sharp.Всички телевизори имат тоя атрибут.Освен това CRT телевизорите,с други думи телевизорите с електроннолъчева тръба имат и номер на шаси.Правена ли е някаква диагнистика,някакви измервания по контролни точки по схемата.
Питане от типа имам телевизор Шарп,Сони,Панасоник и т.н. който не работи и какво да правя не предполагат разумен отговор.Има едно такова правило тук,ако искаш да ти помогнат дай такава възможност.

Неактивен Silviq Metodieva

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Омуртаг
Re: Проблем с тел. Шарп
« Отговор #2 -: 02 Юни, 2018, 17:15:33 »
Добре тогава модела  на телевизора е SHARP 21HM-10C i serial N 209713263. И да носен е на майстор и са правени замервания и ми казаха че проблема е във високото напрежение или е "загубил акъла си". Държа да отбележа че преди да започне да се изключва единствения начин по който го включвах известно време беше чрез влизане в сервизното меню. Но след около две седмици вече и този начин не помагаше за да го включвам. Извинете ме за невежеството но все пак не разбирам от телевизори!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с тел. Шарп
« Отговор #3 -: 02 Юни, 2018, 17:27:27 »
Ще ви посъветвам да си смените майстора щом ви дава такъв съвет.Това е сравнително стар модел телевизор обаче изисква доста познания за ремонта му.Това "загубил акъла си" може да се тълкува като нова прошивка на телевизора.Шасито е GA-1E,прошивката му я има в нета и да се сложи нова не е проблем.Само че вие казвате че разбирате от телевизори.Така че съвета ми е към сервиз.

Неактивен Silviq Metodieva

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Омуртаг
Re: Проблем с тел. Шарп
« Отговор #4 -: 02 Юни, 2018, 17:40:29 »
Добре ама не можете ли да ми кажете дали на тел. му е изгоряло тхо-то. И ако не съм много нахална може ли да ме насочите към някой сайт.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с тел. Шарп
« Отговор #5 -: 02 Юни, 2018, 17:57:58 »
Как да ви кажа дали е изгоряло ТХО,така от разстояние.Това е несериозно.
Вижте тук в сайта на сервизните техници може да ви насочат към някой близък сервиз.
http://repair-bg.com/forumdisplay.php?s=cb50e4260a749bbe132d00c35805740d&f=35

Неактивен Silviq Metodieva

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Омуртаг
Re: Проблем с тел. Шарп
« Отговор #6 -: 02 Юни, 2018, 18:00:39 »
Благодаря.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |