| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с ВО на МИЗИЯ  (Прочетена 8309 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #15 -: 11 Май, 2013, 22:54:53 »
Изхвърли го незабавно този кинескоп , парво ще те посъветвам да го удариш с нещо по шийката за се развакумира. както  е пукнат в този си вид СИ Е ЖИВА БОМБА !  Над 10 тона налягане е подложен всеки кинескоп - този с тази пукнатина дълго няма да издържи , става имплозия а не експлозия - стъклата се пръсват на вътре в една точка и от удара се разпръсват на малки парченца на всички страни  , не ми се мисли ако по време на твоите ремонти този кинескоп се взриви и някое парченце стъкло ти попадне в очите. Така че забрави  го този ОПАСЕН кинескоп и гледай по най-безопасния начин да го обезопасиш незабавно ! Най-лесно и безопасно счупи шийката.
В момента не съм при телевизора,но като отида,му бия една лопата :rofl: :rofl:
В момента е с 61ЛК1Б. 61ЛК2б и 61ЛК3Б,до колкото знам крайните цифри,означават нещо луминофора,тоест ще станат. Така ли е?

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #16 -: 11 Май, 2013, 23:17:19 »
Всичките с диагонал 61 см. черно -бели стават :) Най-добре да намериш с отконителната система както си е на него

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #17 -: 11 Май, 2013, 23:19:38 »
В краен случай ще ползвам тази която е в момента. Дано намеря кинескоп,че ми е мерак да вида как работи.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #18 -: 12 Май, 2013, 00:25:08 »
Доста е издържал така над 25 години. Световен рекорд :lol: :hi:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #19 -: 12 Май, 2013, 11:07:52 »
Не бързай да го чупиш, ако пукнатината е само повърхностна...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Bozhilov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Пловдив
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #20 -: 13 Май, 2013, 09:33:05 »
Тези дни имам свободно време и реших да се заема с ''мизерията'' :D :D
Телевизора беше със свит растер на вертикалното отклонение,завъртях отзад потенциометъра за свиване и се оправи,но отдолу на кинескопа остават 3-4см неизпълнени. Проверих всички транзистори на Вертикалното,няма пробили. Кондензатора C336 47mf/25V е за боклука,имам 47MF/15V като го сменя до няколко часа ще пиша за резултати и ще кача снимки.

П.П: Има си звук,но няма снежинки.
Не може да сложиш този кондензатор-той ще пробие,защото ще има повече от максималното указано напрежение. По-добре сложи 25 или дори по-висока стойност кондензатор

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #21 -: 13 Май, 2013, 14:56:11 »
Не бързай да го чупиш, ако пукнатината е само повърхностна...
Как да разбера,дали пукнатината е повърхностна? Не ми изглежда много на повърхностна,забравих да кажа,че и на други места има такива пукнатини около 1см,изглеждат като драскотина.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #22 -: 13 Май, 2013, 15:06:11 »
Абе хвърляй докато е време един познат така с един ъглошлайв ,вика карай нали се държи диска там и си сряза врата почти аре моля ти се стига глупави грешки в тая държава . Така както и ти ама тя е малка любовта към някой вещи понякога ни заслепява , че и така може да работи пък докато го ползваш и се пръсне кенескопа какво правиш ще ходиш може би осакатен за цел живот . :hi: Хвърляй го за да си спокоен .  ;)

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #23 -: 13 Май, 2013, 15:28:04 »
Абе хвърляй докато е време един познат така с един ъглошлайв ,вика карай нали се държи диска там и си сряза врата почти аре моля ти се стига глупави грешки в тая държава . Така както и ти ама тя е малка любовта към някой вещи понякога ни заслепява , че и така може да работи пък докато го ползваш и се пръсне кенескопа какво правиш ще ходиш може би осакатен за цел живот . :hi: Хвърляй го за да си спокоен .  ;)
Чупя кинескопа и това е. Един колега от форума ми предложи кинескоп,ако не взема кинескопа,ще е за части шасито.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #24 -: 13 Май, 2013, 15:50:40 »
Има в елимекса май тоя точно размер  , нови. Ама цената им не е приятна.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с ВО на МИЗИЯ
« Отговор #25 -: 13 Май, 2013, 16:13:46 »
Има в елимекса май тоя точно размер  , нови. Ама цената им не е приятна.
Странно,не виждам такъв,може ли линк?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |