| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Некоректни потребители  (Прочетена 29653 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #30 -: 28 Септември, 2015, 23:42:07 »
Казахте си менията, на които имате право. Kойто го интересува ще влезе, прочете и ще си вади изводите.

Последващо разтягане на локуми и конфронтиране тук ще се счита за спам.

« Последна редакция: 29 Септември, 2015, 01:33:41 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Некоректни потребители
« Отговор #31 -: 30 Септември, 2015, 14:14:19 »
Съжалявам, че и аз трябва да пиша в тази тема но....
От колегата "фрефяв" (Калин) закупих трансформаторът от тази тема: http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=6601.0, който според него, и след разговор по телефона, би трябвало да е в добро състояние. След взмането на трасформатора, и опит за пъск, се оказа, че на празен ход, трасформаторът загрява неимоверно веднага след пускането му в мрежата, и е невъзможно да се ползва. След многократни опити да се свържа по телефона с човека, се оказа , че не вдига телефона, и няма как да се разберем нормално. Колкото до това как "работи" трафчето - имам свидетели няколко колеги които бяха с мен при вземането му от Еконт и пускането му. Съжалявам, но Колегата " Фрефяв", също отива в графата некоректни и ненадеждни потребители.
Омраз!

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Некоректни потребители
« Отговор #32 -: 30 Септември, 2015, 15:19:58 »
А кой е Пенко. така пише на снимките.
Може ли да кажеш от чие име е изпратена доставката

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Некоректни потребители
« Отговор #33 -: 30 Септември, 2015, 19:30:19 »
Пратката е изпратена от Калин Калин, с телефонен номер 0894 226464.  След повече от 4-5 позвънявания, потребителят не си вдигна телефона, а както виждам, и в момента е на линия във форума. Обявил е и темата за продажба за закрита. Може би, за него е приключено, но за мен - не. Очаквам евентуално някакво обяснение!
Омраз!

Неактивен mark b

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 69
  • Населено място: Асеновград
Re: Некоректни потребители
« Отговор #34 -: 24 Август, 2016, 22:11:45 »
Получих 25 лампи от потребителя-"universum"- Недялко от Карлово, по тази тема:
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=7466.msg52832#msg52832
след проведен разговор по телефона,че лампите не отговарят на описаното състояние, потребителят "universum" започна да ме псува по телефона.Платих пътните -изпращане-връщане по Еконт,но такова отношение не съм очаквал!
Призива ми е:
Не се занимавайте с този потребител, на 62 съм и такова отношение ми се случва за първи път!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Интересен казус с нашия съфорумник Bengata
« Отговор #35 -: 10 Септември, 2016, 11:37:16 »
Здравейте, искам в това мнение да ви запозная с исторята на моето „познанство“ с Бенгата. За пръв път с него се запознах през далечната 2008-ма в скайп като ни свърза друг колега от тогавашния форум Милен от Хасково. Повода беше някакво старо радио, но в същност с него открихме много общи теми основно около старите телевизори. От него научих че в Пасат имат руски черно-бели кинескопи и монтирах един такъв на телевизора ми Стадион. Но това е без значение. Дълго време в скайпа обменяхме идеи и опит относно различни телевизори, усилватели и други схемни решения. Бях останал с впечатлението че сме си нещо като съмишленици и приятели. От известно време в новия форум Бенгата пуска обяви за продажба на разни неща. Първо бяха радиостанции ЛЕН към които проявих интерес - отвърна ми в ЛС кратко, точно и ясно „Не са за теб!“ Тогава реших че просто ми мисли доброто и станциите не са никак читави и затова не иска да ми ги продаде. После продаваше една Селена - тогава се бях разбрал с него да ми я запази няколко дни докато приключа с изпити и други ангажименти в университета. Тогава аз лично се представих като некоректен, и после наистина изцяло забравих повече да се свържа с него за Селена-та. Така или иначе и той не направи опит да ме подсети. Така поне с тази последна смислена комуникация си обяснявам че той се е обидил че съм му създал неудобството да ми пази Селена-та пък после не съм си я взел и затова вече не иска да комуникира с мен. Така или иначе това по никакъв начин не извинява по-нататъшното му поведение.
От там нататък той е пускал още няколко пъти обяви от които съм се интересувал и резултата в повечето случаи беше пълна липса на отговор на ЛС които му пиша (а не посочва никакъв друг начин за връзка освен ЛС). Последно за един диапроектор ми отговори кратко и лаконично нещо и това беше последното нещо което съм получил от него като съобщение. Продължих даму пиша няколко ЛС първо за диапроектора, а след като и те не получиха отговор го попитах отново в ЛС какво има против мен и че трябва ако има нещо против мен да ми го каже а не да си мълчи, но отговор не последва. Предупредих го и че ще пиша за този казус в темата за некоректни потребители. Сега месец след последното съобщение до него на което нямам никакъв отговор поствам това. Нямам представа какъв е Бенгата защото сме се виждали лично само веднъж, по едно време си общувахме доста добре, но в момента за мен той е вън от рамките на „коректен потребител“ просто пълната липса на комуникация и обяснение за мен е недопустима между цивилизовани хора. Виждам че като чели в някои отношения и според доста потребители той е коректен, но лично аз въз основа на гореспоменатите факти го смятам за некоректен. Внимавайте, може някой ден и на друг да престане да отговаря.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Некоректни потребители
« Отговор #36 -: 10 Септември, 2016, 12:23:59 »
Моля, не се обиждайте, ако някой не желае да комуникира при продажби или покупки !
Сигурно има някакви основания, които не желае да сподели и всеки трябва сам да се досети, ако може.
Неприятно е, но е малко прибързано да се обяви за "некоректен потребител".
Това е моето мнение по принцип !

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #37 -: 10 Септември, 2016, 12:49:45 »
Не съм съгласен че пълното мълчание е нормално. Така започвам да си мисля всякакви сценарии. Той ако се има за цивилизован човек е длъжен да даде НЯКАКЪВ отговор на съобщенията, особено като става въпрос за човек с когото сме си писали почти всеки ден навремето. Няма как да извиня поведението му в момента. Аз пиша как стоят нещата от моята гледна точка и именно заради това съм написал цялата история от 2008-ма година насам, като съвсем ясно основание защо той за мен е некоректен, от тук нататък всеки може сам да си прави изводите дали е некоректен въобще. Никъде не съм казал че е бил некоректен в отношение на описанието на стоката или състоянието й, но пълното отсъствие на комуникация за мен е обидно и некоректно и се дължи вероятно на някои негови качества които няма да коментирам във форума защото ще се приеме като обида.
Това той не ми отговаря пък аз сам се сещам е най-честия пример за недоразумения в живота и основа на сценариите на много филми които винаги съм сматал за нереалистични, оказа се че има хора които разчитат на недомлъвки и досещане, което е жалко защото сме читав технически ориентиран форум. Много по-леко щеше да му е сега и на него и на мен ако като нормален човек ми беше отговорил и казал че не иска да търгува с мен изобщо, щяхме да си спестим мъките от 3-4 години насам.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Некоректни потребители
« Отговор #38 -: 10 Септември, 2016, 13:23:42 »
Ориго, първо си изясни думата некоректен, има няколко под значения! И затова ,че Bengata не ти е писал и отговорил на лични не значи ,че е "некоректен". Мога да кажа от Bengata съм купувал не един или два пъти, винаги всичко е било точно от негова страна! Човека си продава и това е.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #39 -: 10 Септември, 2016, 17:56:13 »
Еми некоректност означава че нещо във взаимоотношенията не е такова каквото трябва. За мен еднакво некоректно е да си купиш от някого нещо и то да пристигне в коренно различно състояние от описаното, или да са постнати снимки не на екземпляра който купуваш, също така некоректно е да искаш да купиш нещо и...... да не можеш поради пълна липса на комуникация с „търговеца“ и още по-лошото че не знаеш защо не ти пише - Нещото продадено ли е вече? Не иска да ти го продаде на теб ли? Не иска абсолютно нищо ли да ти продаде на теб? (такъв е случая с Бенгата май) и така. Във всеки случай по вина на въпросния продавач едната страна остава неудовлетворена. Та от твоята гледна точка си продава (в което не се и съмнявам) но от моята гледна точка нищо не иска да продаде. И не говорим че не ми е отговоРИЛ а че от 3-4 години неми отговаРЯ!
От тук следва да се отбележи че не винаги един търговец е коректен към всички. А колко по-лесно ще е ако Бенгата напише неговата позиция по въпроса и защо в същност не ми отговаря и не търгува с мен. Да не мисли че ще му платя с фалшиви пари? Или белязани банкноти... не знам просто. Не е като да съм му оспорвал някога цените.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Некоректни потребители
« Отговор #40 -: 10 Септември, 2016, 21:59:08 »
Ами ако искаш, пиши ме и мен в тая тема- за некоректните потребители, може и да обясниш защо. Защото и аз по-нататък ще постъпвам по същия начин и няма да отговарям на твои запитвания. Пък и пазя едни лични съобщения, ей тъй, за всеки случай. Ти май ми беше обещал да ме вкараш тук, но после като че ли се разубеди.....Досега си траех, ама днес цял ден чета как ги въртиш едни и същи....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #41 -: 10 Септември, 2016, 23:08:46 »
Ами покажи ги личните съобщения, аз нямам какво да крия, и не дължа обяснение на никого. И да ти кажа преди да пусна мнението за Бенгата знаех че то ще е най-вече в моя вреда като знам какви субекти се въртят из форума и какво им е мнението за мен, но все пак му бях обещал в последното си ЛС че ще пиша ако не ми отговори и така и стана. Не знам защо сте против комунистическия строй а във форума се случват именно нещата които са ставали тогава според вас в обществото.
Не мога да разбера сега колега ditronix какво общо имаш с бенгата че повдигаш въпроса с това как аз съм щял да пиша за теб тук и как си пазиш личните съобщения. Пиша за когото преценя и щом не съм писал за теб не знам за какво сега повдигаш сам темата. Пази личните съобщения но аз пък си пазя лампите които имам от теб - точно 3 бр. дефектни. В надеждата да се компенсират дефектните дадох още сума пари за транспорт, а за да се оправдае транспорта купувах и още лампи, но щом не искаш не ми отговаряй повече на ЛС. Аз все още си чакам компенсацията за един кенотрон 5Ц8С и една 6П45С но едва ли ще я дочакам. Но не ми се сърди че пиша тук за това, ти сам повдигна тая тема.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Некоректни потребители
« Отговор #42 -: 10 Септември, 2016, 23:28:29 »
Удивен съм,как може да има толкова много злоба..........и комунизма какво общо има тук?Купувал съм от Бенгата много неща,всичко е било коректно и както трябва.Ако на теб лично не иска нещо да продава си е негова работа.

dakata.radio

  • Гост
Re: Некоректни потребители
« Отговор #43 -: 10 Септември, 2016, 23:31:34 »
Хайде, моля ви, спрете да се карате за глупости. ;)

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #44 -: 10 Септември, 2016, 23:34:55 »
Аз съм купувал доста неща от Bengata ( приемници , радиостанции , части ... ) Винаги всичко е било точно ! Пратките ги пращаше на другия ден , а ако му беше възможно и още същия.  Така че към мен е проявявал не 100 % ами 100 000 %   КОРЕКТНОСТ !
И държа да кажа НЕ защитавам абсолютни никой просто това са Факти .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |