| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мнения за чипове менте  (Прочетена 5426 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Мнения за чипове менте
« Отговор #15 -: 05 Януари, 2016, 15:08:20 »
Преди години купих от ЕЛИМЕКС няколко такива STK 4241. Цената по спомени беше 22 или 23 лева. Момичето, което тогава работеше в магазина ми каза, че са произведени в Русия, а ги внасят от Германия. Направих 3 или 4 усилвателя, които работят и до днес. Единият е у дома. Единствения проблем, който съм имал с него беше със съседите :D Синът ми направил купон със свои приятели и общо- взето ги подлудил една вечер. А, да, на колоните бяха изпържени пищялките! Усилвателят е захранен с +/- 45V. Интересното е, че чиповете тръгват нормално , захранени с +/-12V. Купувал съм и STK 4048- моно, 100W мисля беше, и той си работи. За надписите- аз STK с лазерно гравирани надписи не съм виждал. През ръцете ми в началото на 80-тте години минаха около 30 броя STK 050, всички бяха надписани със ситопечат. Така че може да се опита според мен. Иначе SANYO отдавна не ги произвеждат тези схеми. То и няма как, тъй като фирмата май вече не съществува, търговската марка бе купена от китайци доколкото съм чувал. Пак от там съм купил може би 50-60 броя ТА 8210. Тъй наречените ментета. Единствения им кусур е, че нямат защита от късо на изхода, иначе си свирят, и то прилично!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен paulwhite

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Търново
Re: Мнения за чипове менте
« Отговор #16 -: 06 Януари, 2016, 10:06:12 »
Относно надписите на полупроводниците - нали знаете, че "Елимекс" имат печатница ;)

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Мнения за чипове менте
« Отговор #17 -: 11 Ноември, 2016, 22:13:02 »
Аидее и мен ме задомиха с менте транзистор елимекс.
Дори му липсва вграденият диод.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Мнения за чипове менте
« Отговор #18 -: 12 Ноември, 2016, 07:56:42 »
Относно надписите на полупроводниците - нали знаете, че "Елимекс" имат печатница ;)
Е, ако те печатат надписите, трябва да имат и работилница дето да ги произвеждат тия неща.  Едва ли печатат нещо, по-скоро внасят от китайците евтинии. И аз се опарих преди години, интересното е  че проблеми има само с мощните транзистори, диоди, транзистори. Явно пестят матряла. Защото процесорчета 12F 683 от години купувам от Китай че са доста по-евтини и от около 800-1000 броя ни един не се е издънил. Дори от единия продавач дойдоха маркирани като IN 12F 683!
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |