| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????  (Прочетена 3934 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Чудя се отдавна какви са тия ментета, или може би чудеса - холни домашни аудиосистеми с големи надписи - 450 Вт, 1000 Вт, че даже и 2кВт!
При това създавани от утвърдени имена в индустрията!

Та ако са верни тия цифри, трябва да ги връзваме само в контактите в кухнята  ;)
щото я инсталцията изпушила, я пластмасовите им корпуси се стопили....

 :master2:
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #1 -: 20 Декември, 2016, 17:45:15 »
:) ами не съм видал чак пък такива мощности написани на системи от читави производители, но може. Ами не знам как стават тия неща, и още повече не знам защо на някого би му трябвало в хола такава мощност, освен ако хола му е физкултурен салон и провежда редовно вътре диви партЕта :). Аз лично мога да кажа че за нормално слушане на музика ми стигат 2х1ват, 2х15 вече е достатъчна мощност за перманентно оглушаване при редовно слушане на макс. Но хората си мислят че за да свири силно трябва да е 1 киловат. То ако искаш да тресеш стените с някакъв покъртителен бас си трябва наистина 1 киловат, но това е едно друго залитане в слушането на „музиката“ по което не си падам.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #2 -: 20 Декември, 2016, 18:42:55 »
Обикновено, след впечатляващите мощности следва надпис: P.M.P.O - peak momentary performance output, или както го интерпретират търговците ( разбирачи) - peak music power output. Което всъщност силно ме съмнява да вярно, ама - рекламата продава! Или поне така е общоприетото мнение...  :unknown:
Омраз!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #3 -: 20 Декември, 2016, 18:49:48 »
Това ако щеш в най-високия пик да сметнеш момемнтана стойност на мощността голяма част от тях дори не се приближават до нея, но какво да се прави. Никой дори не коментира в случая продължителна работа с тази мощност, адекватно проектиране в топлинно отношение и т.н. то просто няма как да я изкара изобщо ако ще да избушат крайните транзистори и захранващото напрежение да се подаде директно към високоговорителя :). Реклама, или по-точно мента за залавяне на шарани!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #4 -: 21 Декември, 2016, 08:27:58 »
Може би си прав, може би - не! Сигурно не слагаш в сметката емоционалния пик, когато на евтина китайска пласмасарка (задължително със диско светлини ) бесни фенове слушат "Издислав"  :rofl: :lol:
Омраз!

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #5 -: 21 Декември, 2016, 10:15:26 »
имам един приятел зъболекар, и щото знае че  съм фен на аудиотехниката преди време ми беше казал да му търся за озвучаване на двора , кат  се съберем около барбекюто му нещо по мощно, намерих му един транзисторен усилвател Ямаха, 2х100вата на 8 ома, от80-те, малко му  било, какво са  100 вата за  мерака  и  преди 5-6 месеца ми се похвали -глей кво си купих - аудиосистема 2000 вата Сони (може и панасони да беше ) ,всичко в едно - усилвател, колони,блюту и юсиби емпетройка,промоция само за 1200лв, викам му - я да го погледна - повдигнах го - удивително леки двете колонки ,инак лъскави със светодиоди мигащи, дисплей-шарения , абе гъзария до шия, гледам отзад пише - пауърконсумация - 220 волта 180 вата и таман рекох да го накарам да смята се сетих  че имам да правя при него  един мост на цена  колкото уредбата и ... не пожелах да го разочаровам, само хлъцнах удивено, честитих му   и го поканих  да извади от кайсиевата ракия ,  от запасите ,  да почерпи за успешната покупка  :writer:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #6 -: 21 Декември, 2016, 10:56:12 »
Моята е 300 вата. Не е толкова шокираща мощноста, света на звуците е логаритмичен. Т.е. 300 вата няма да направят 10 пъти по-високо звуково налягане от 3 вата. Разликата е 20дБ, което се равнява 4 пъти по-силен звук. Така е и при ВЧ, разликата между 100 ватово радио и такова с 1000 ватово стъпало е фактор на усилване на сигнала в приемната станция равен на 2.
Друго е важно тук. С моята система, дори надута на макс (разбира се без кривежи), ако е захранена с хубаво аудио, човек може да стои на 1м от колоните и пак да си чува разговора. Освен това някак не се чувам силно извън апартамента. Лошите неща идват с изкривяванията - не си чуваш гласа, пищят уши, дрънчи всичко, особенно самите говорители, яко хармоници незнайни и се чуваш на морето...
Цената на комплекта беше ( а и сега май е толкоз някъде ) 650 лева. Източник са ми били ЦД-та, за кратко винил и ПЦ с хубава външна карта (Алесис пак), като избягвам до голяма степен МР3-ки, предимно FLAC.

63532-063534-1

2 киловатов усилвател, ако предположим адекватен клас Д дизайн, предполага макс. КПД към 80% и консумация от източника към 2400 вата. Това е с ДДС-то...  :D Ето на моя какво пише отзад. При мен ДДС-то е по голямо, класът е АБ.

63536-2
« Последна редакция: 21 Декември, 2016, 11:02:12 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #7 -: 21 Декември, 2016, 10:56:57 »
" ... не пожелах да го разочаровам, само хлъцнах удивено, честитих му   и го поканих  да извади от кайсиевата ракия ,  от запасите ,  да почерпи за успешната покупка  :writer:

      Според мен, абсолютно правилен подход - дори и без да е на лице другото "основание" (за моста). Човека е искал да се похвали, а не да търси акъл.
      Има хора, вкл. и мои приятел, които в подобни случаи, дори и да не ги питаш, бързат да ти обяснят или какъв боклук си си купил, или как те са си купили "абсолютно същата въдица", но от еди къде си и на половин цена - абе с една дума: прецакАл си се отвсякъде.
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #8 -: 21 Декември, 2016, 11:03:03 »
Е да, ама колкото повече хора се светнат за истината, толкова по-малко ще се купуват тия лъскави боклуци. Няма нужда да му обясняваш, само му показваш колко вата гълта от мрежата...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #9 -: 21 Декември, 2016, 11:09:35 »
Има и друго, което  задължава по-голяма изходна мощност при хай-фи системите - занижената чувствителност на акустичните системи. Тя е такава, заради завишените изисквания за честотна лента от една страна и понижените изкривявания от друга. И малкия обем по възможност. Маломощните говорители, дори в най-простите дръжкофони имат чувствителности над 90- 92 ДБ за Вт за м, докато ОТ от висок клас са поне 6-10 дб по нечувствителни (при сходни размери). Само това изисква подаването на до 10 пъти по-голяма мощност от усилвателя за постигане на същото ниво.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #10 -: 21 Декември, 2016, 20:44:18 »
само му показваш колко вата гълта от мрежата...

А не! Това е без ДДС! Като го включиш и сичко си иде на место.  :D

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #11 -: 21 Декември, 2016, 21:40:12 »
 :blum1:
Е да, ама колкото повече хора се светнат за истината, толкова по-малко ще се купуват тия лъскави боклуци. Няма нужда да му обясняваш, само му показваш колко вата гълта от мрежата...
Инфото по лъскавите боклуци , е подвеждащо или направо лъжливо .
И с добър адвокат , ако му се занимава на някой , може да ги раздруса яко !
Винаги съм се учудвал и ядосвал , на глупостите който пишат по техниката .

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #12 -: 21 Декември, 2016, 22:50:46 »
Гледам и не вярвам  на  очите  си .един е с 300 вата  друг с 3000 , да ви кажа Аз  с  какво съм :  Телефункен  2 х70  вата , Сименс  2х70 вата , Браун  2 х 70 вата  ....  Колонаж   Саба    говорители хартия ,Грундиг   ....хартия .Телефункен  ...хартия, РФТ  пак  хартия   .  Вчера  се заврях в  некъв Маркет  и видех СОНИ    у спесификацията  пише  "еквивалентна  мощ 2400 вата "   побутвам колонажа   тежи  като  лаптоп а иозглежда  като  пералня .Купете си  боклуци   пълнете   гушата  на  веригите  магазини ,яжте  ГМО
Удрииии!!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #13 -: 21 Декември, 2016, 23:17:49 »
Чета и си спомням, имаше един DIN45500, там мисля, всичко беше простичко и ясно! Ама беше отдавна, много неща се изплеснаха на ......
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Аудио системи за домашен хол от 300 Вт нагоре ????
« Отговор #14 -: 21 Декември, 2016, 23:22:36 »
 :unknown:
Чета и си спомням, имаше един DIN45500, там мисля, всичко беше простичко и ясно! Ама беше отдавна, много неща се изплеснаха на ......
БДС и DIN  не са отменени . Но са ''хармонизирани'' .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |