| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За какво служи това ?  (Прочетена 1546 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikiotpetrich

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Петрич
За какво служи това ?
« -: 10 Ноември, 2020, 09:20:08 »
Някой знае ли какво се измерва с тази система ?

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: За какво служи това ?
« Отговор #1 -: 10 Ноември, 2020, 09:50:25 »
Този уред измерва ъгъла на затворено състояние на прекъсвача на запалването /чукчето/
Няма практическо приложение в съвременните автомобили. Много отдавна не се използва такъв тип примитивна запалителна уредба.
Комбиниран е с волтметър за следене на нормалното напрежение поддържано от генератора, и омметър за нискоомни вериги.
Може да измерва и обороти в минута. За времето си е било използваемо. :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1125
  • Населено място: София
Re: За какво служи това ?
« Отговор #2 -: 10 Ноември, 2020, 21:10:06 »
Все още има живи Лади, Волги, Мерцедеси и други с акумулаторно запалване. Прибора ще е интересен за собствениците им.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: За какво служи това ?
« Отговор #3 -: 10 Ноември, 2020, 22:48:11 »
Лъчо и аз все още карам Волга, но е фабрично с безконтактно запалване. Но се сещам, че в гаража  ми (под наем) имам диагностичен Sun от по-нисък клас (не помня модела, но утре мога да го погледна). Но му липсват сондите и не можах да намеря информация за тях и така си остана от години. Ако на някой колега му се занимава и му влезе в в работа ще му го подаря. Все още има фенове на старите автомобили, които ще искат някаква диагностика...
0888981645, 072365106

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1900
  • Населено място: Пловдив
Re: За какво служи това ?
« Отговор #4 -: 11 Ноември, 2020, 08:00:21 »
Сшоред мен, това устройство за реставраторите на автомобили е като лампомера за нас.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1125
  • Населено място: София
Re: За какво служи това ?
« Отговор #5 -: 11 Ноември, 2020, 08:37:08 »
Преди години видях в Ботевград една Чайка,доста оръфана.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: За какво служи това ?
« Отговор #6 -: 11 Ноември, 2020, 11:10:53 »
Не знам каква си видял, но аз съм виждал две на ботевградчанин, ГАЗ 13 и 14 в почти идеално състояние.
0888981645, 072365106

Неактивен nikiotpetrich

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Петрич
Re: За какво служи това ?
« Отговор #7 -: 11 Ноември, 2020, 14:06:55 »
Този уред измерва ъгъла на затворено състояние на прекъсвача на запалването /чукчето/
Няма практическо приложение в съвременните автомобили. Много отдавна не се използва такъв тип примитивна запалителна уредба.
Комбиниран е с волтметър за следене на нормалното напрежение поддържано от генератора, и омметър за нискоомни вериги.
Може да измерва и обороти в минута. За времето си е било използваемо. :drinks:

ОК. Благодаря !  :drinks:

Предполагам че е някаква самоделка , понеже виждам че кутията е от руски волтметър.

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
Re: За какво служи това ?
« Отговор #8 -: 22 Ноември, 2020, 10:30:41 »
На собствениците на стари автомобили най-много работа би им свършил един стробоскоп. Към slavi, радвам се че познавам още един собственик на Волга.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За какво служи това ?
« Отговор #9 -: 25 Ноември, 2020, 13:28:21 »
Ааа, има има приложение. Например аз карам Москвич 2141 Алеко което от завода излиза с чукче и наковалня. Все още не съм се наканил да сложа безконтактно, само съм направил транзисторно запалване за удължен живот на контактите.
И действително ъгъла на затворено състояние на чукчето и наковалнята е най-добрият ориентир при настройка на междината в отворено състояние. Естествено конкретната любителска реализация е по-скоро готина на вид, от колкото практична, но пък ако работи добре - защо не.
По отношение на стробоскопа - замислил съм един стробоскоп с мощен бял светодиод, ама кога ли ще остане време да поекспериментирам.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: За какво служи това ?
« Отговор #10 -: 25 Ноември, 2020, 13:53:48 »
И triod и origo сте прави. Сробоскопа е много полезен уред. По белезите на шайбата много точно се засича предварението, а и приблизително работата на ценробежния регулатор (това впрочем важи и за безконтактните запалвания).
0888981645, 072365106

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: За какво служи това ?
« Отговор #11 -: 26 Ноември, 2020, 13:10:46 »
Извън темата, ама със стробоскоп на тези стари руски техники, се виждат всички недъзи на запалителната система :)
Белега "играе" заради невъзможност да се подържа постоянен /за конкретни обороти/ ъгъл на изпреварване.
Играл съм си много :drinks:
Руски машини съм ремонтирал до втръсване...
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |