| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Още една "руска тройка"  (Прочетена 684 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Още една "руска тройка"
« -: 26 Май, 2021, 00:34:31 »
Здравейте!
Защо кръстих така темата? Ами защото наскоро (21.02.т.г) ви занимавах с три руски машини, преносимите магнетофони "Орбита". Този път заглавието не е точно, по-добре съветски, но най-точно е латвийски?!
Преди време ви запознавах с една придобивка (11.12.20)-ВЭФ Спидола 10, произведен 1967г. отделно влизаше в  колекцията ми съветски машини. Та ме заинтригува историята на фирмата ВЭФ и започна ровене. Излезе, че това е третият Спидола! Държа на това заключение, защото следващите са само ВЭФ (12, 201, 202 и т.н.) и доста по-късно се явява отново и допълнението Спидола (вкл.радиокасетофони). Но кои са предшествениците му и според мен, първите "истински" спидоли? Значи, преди него са още два, първият е Спидола-1962г.(имало е и малки серии от 1960г.), а следващият е ВЭФ Спидола-1963г. Както и да е, реших и тук да направя "серия". Вторият ВЭФ Спидола намерих сравнително лесно, но "баш" първия, с име само Спидола,се оказа голям проблем. У нас никой не го предлагаше, а в чужбина за свестните искаха неприлични цени. Накрая се яви един от Украйна с приличен вид и цена и след почти четири месеца пристигна при мен! То, пеша някой щеше да го донесе по-бързо (за толкова време дойде преди години и един от моите ухери от щатите с кораб)?! Но, това са правилата на ибей...Отделно, мита, такси, ДДС и не знам какво още...
С две думи, подкарах го! В случая, най интересното беше, че украинският му собственик беше изхвълил "плочките" от барабана за ДВ и СВ и беше сложил някакви преработени за 16 и 19 м.(фабрично за СССР КВ започват от 25 м.)?!..Та се наложи да купя още един ВЭФ Спидола у нас за да го докарам до оригинал (тези плочки са еднакви само за тези три модела, за следващите ВЭФ-ве са други, но също еднакви).
Не знам колко е интересна темата, но ако някой иска подробности (имам и доста снимки) да заповяда, може и на лични. И по една снимка на серията ми хубавци:
0888981645, 072365106

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Още една "руска тройка"
« Отговор #1 -: 26 Май, 2021, 07:29:02 »
Думи нямам,както винаги отлична работа в твоя стил.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Още една "руска тройка"
« Отговор #2 -: 26 Май, 2021, 08:59:22 »

Поздравления - радиоапаратите са станали супер.  :hi:
Омраз!

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Още една "руска тройка"
« Отговор #3 -: 26 Май, 2021, 09:08:41 »
Ето ги и моите "Спидол-и", ама заровени в мелето други тям подобни.   :D
Омраз!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4405 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
29 Отговора
18195 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
2 Отговора
4294 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2017, 21:56:53
от Laic
12 Отговора
6385 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC
3 Отговора
2328 Прегледи
Последна публикация 12 Декември, 2018, 20:27:39
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |