| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: HHO генератор  (Прочетена 29145 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 616
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #30 -: 04 Юли, 2016, 13:18:34 »
И каква е идеята на толкова хвърлен труд :o
Може би да се покаже, че заниманията в 7 клас по физика са верни.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #31 -: 04 Юли, 2016, 14:48:41 »
За мен смисъл няма освен ако водорода не ти трябва с някаква по-специална цел. Аз лично съм захванал да правя клетка която обаче генерира отделно водород и кислород, браунов газ за мен е безсмислен! На мен лично ми трябва за да пълня балони с него. Ако ще се гори това е най-неефективния начин за използване на електроенергията с която се получава газа. Може също да се използва ако устроиш по-сериозна постановка за производство да го компресираш в бутилки и да караш с него примерно като алтернатива на изчепаемите горива, но пак ти трябват отделени кислород и водород. Сместа между двата газа е изключително опасна и това се вижда и от клипчетата, за съхранение на такава смес и дума не трябва да става.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #32 -: 17 Юли, 2016, 11:53:28 »
Идеята беше да се направи нагревател за топла вода и отопление с радиатори .
Напълно осъществимо.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: HHO генератор
« Отговор #33 -: 17 Юли, 2016, 15:29:47 »
Да, осъществимо, но с ниско КПД. ННО газа гори с ниска температура. Но при съприкосновение с друг материал, метал температурата се повишава много. Не знам за вода до колко ще е ефективно. Бях чел някъде, че руснаците са направили нещо за топлене на вода използвайки намотка на късо и мощен трансформатор. КПД било по-голямо от това на класическия нагревател. Дали е така незнам.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #34 -: 17 Юли, 2016, 16:15:51 »
Няма причина да топлиш вода след няколко преобразувания на енергията и да е по-ефективно, отколкото да топнеш нагревателя директно вътре!!!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #35 -: 17 Юли, 2016, 18:03:23 »
Точно така, няма абсолютно никакъв смисъл в генериране на топлинна енергия с друго освен с нагревател. Термопомпата е другия вариант, но трето няма! Това да правиш браунов газ и после да го гориш е напълно осъществимо но абсолютно безсмислено и ако докараш и 40% от ефективността на нагревателя трябва да се радваш така все едно си открил вечния двигател! Не са това приложенията на водорода. Обаче някои хора очевидно се подхлъзват в заблудата че след няколко преобразувания изгубват пусулата от къде всъщност идва енергията и става перпетуум мобиле. Като колата вървяща на вода от която от собствения й акумулатор произвеждат водород и т.н. това един колега инженер ми се кълнеше как го е видял и работи и как няма как да не работи... след като си поприказвахме известно време успях да го убедя че няма как да стане така както си го мисли и както го представят.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: HHO генератор
« Отговор #36 -: 18 Юли, 2016, 08:12:30 »
Разбира се, говори се че водорода ще е горивото на бъдещето. Има обаче някои проблеми със съхраняването му. Бях чел някъде, че този газ има свойството да изтича през стоманените бутилки, и то не поради неуплътнение на капачките примерно. Пишеше, че се "процежда" така да се каже, през атомните решетки на металите, колко е вярно не знам  :unknown: .
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #37 -: 18 Юли, 2016, 23:15:24 »
Мисля ,че бъркате относно ефективността на HHO.
Отдавна се използва за домашни нужди .
Eлектролизера ми е доста ефективен.
Със 700-800Вт произвежда не по малко от 8 литра газ за минута.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #38 -: 19 Юли, 2016, 12:39:26 »
Нищо не бъркаме, законите във физиката са известни отдавна. Истината е че теоретично при идеален електролизер може с едно количество ел. енергия да произведеш толкова газ който при изгарянето си да отдели същото количество топлинна енергия. И сега започва вече това че електролизера не е 100% ефективен, но да кажем че там имаш някакви шансове с добра конструкция да постигнеш 90%. После този газ като го гориш температурата на пламъка е много висока, не можеш да използваш ефективно цялата топлинна енергия която отделя въпросния пламък, голяма част от нея се губи. От другата страна е нагревателя - простичкия резистор при него 100% от активнаа енергия консумирана от мрежата се превръща в топлинна. Няма как минавайки през водород да постигнеш по-висока ефективност. Литрите които цитираш не ми говорят нищо, те не означават ефективност, защото сравняваш мощност с дебит. За ефективност говорим когато сравняваме две мощности. Сега ще започнеш да ми говориш за свръхестествени явления „студен синтез“, магическа форма и честота на тока през електролизната клетка с която се отделя газ който при изгарянето си отделя много повече енергия от употребената за производството му... тези сме ги чували. И единствената причина поради която все още има хора които си мислят че има „хляб“ в производството и горенето на браунов газ (защото аз съм напълно убеден че ти искрено си го мислиш) е това че не могат в домашни условия да измерят топлинната енергия отдавана от пламъка и това им дава повод да си мислят че постигат по-голяма мощност от входящата. Истината е че както казах си струва да се произвеждат тези газове ако ще се ползват с друга цел, с ясното съзнание че енергия не се печели.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Moss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #39 -: 19 Юли, 2016, 14:43:33 »
Цитат
Със 700-800Вт произвежда не по малко от 8 литра газ за минута

8 литра  са около 1/3 mol H2. Това е в минута. За секунда се получава 1/180mol H2

2 H2 + O2 → 2 H2O + 572 kJ (286 kJ/mol)

топлината на изгаряне на H2 e 286 kJ/mol. За една минута ние имаме 95,3 ( 1/3 от 286), а за една секунда-1590J.

1590J/sec!!!

Това по дефиниция си е 1590W мощност.  :)
Kато се има предвид, че са вложение 800W,  к.п.д. се получава Pполучено/Pвложено=1590/800~2

С една дума, имаме чист "Perpetuum Mobile" с  200 % ( 2 пъти) :D

Иска ми се да го патентовам тоя електролизер, или каквото там е! :D

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #40 -: 20 Юли, 2016, 00:24:17 »
Aми патентовай го!Не съм против.
Затова Ви качих клипчетата с всички мерки и теглилки.
Някой каза, че са сметки от 8 ми клас
Карай :drinks:

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #41 -: 20 Юли, 2016, 00:28:08 »
Я тая тема до къде стигна . Но определено има доста полезни неща , а ако беше толкова трагично положението колкото някои хора го описват едва ли щеше да се развива тази технология , а тя се развива с часове !

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: HHO генератор
« Отговор #42 -: 20 Юли, 2016, 09:11:08 »
Ами то и положението със самолетите в началото е било трагично, после с ракетите и космическите кораби, а, да бе, и с транзистора на Шекли е било повече от трагедия. Патентовал го човекът, ама на- нали имало идеални радиолампи, патентът заминал в девета глуха. Докато не го видели едни прости япончета, които хич не били наясно със смисъла на безсмислените работи и взели, че се хванали да развиват тая технология. Нахалост, както показва историята :D И още колко "безсмислени" човешки творения има, дето карат Земята да продължава да се върти! Напук на скептиците! Ей ония двете снимки, дето ги постнах по-горе са снимки, а не рисунки. От Франция. Станция за зареждане на автомобили с водород и водородно такси- Хюндай-че, което, вярвайте ми, не е само едно!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #43 -: 20 Юли, 2016, 12:27:07 »
Ама какво говорите, кога някой е казал че производството на водород е безсмислено и това да се карат коли на водород няма бъдеще или смисъл? Напротив, казвам го вече поне в трети пост че за тези цели технологията има бъдеще, но не защото ще бъде по-евтино или защото ще открием вечния двигател, а просто като алтернатива на изчерпаемите горива, един вид като начин да съхраним ел. енергията под някаква форма и да я ползваме в превозните средства. Но някой сериозно да топли вода с изгаряне на браунов газ получен в момента чрез електролиза, това не съм чул да го прави защото е напълно безсмислено. Но аз на авторът тук ще предложа не да се занимава с измерване на дебит по съмнителен начин с двулитрова бутилка а да вземе да направи един тест на въпросната постановка за затоплане на вода в готовият й вид. Да вземе един бидон с вода 20 - 40 литра с температура 12 градуса и да я загрее до 60 градуса циркулирайки водата с помпа през постановката си за загряване като междувременно измерва с цифров електромер количеството електроенергия необходима за това. После да налее нова студена вода и да натопи един 2000 ватов нагревател с който пак да загрее водата до 60 градуса като пак мери електроенергията. После ако не го е срам прекалено много може да сподели с нас числата които е получил, но със сигурност те няма да са в полза на метода с браунов газ. Така ако наистина реши да реализира експеримента ще спечелим поне още един човек на страната на здравомислещите.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: HHO генератор
« Отговор #44 -: 20 Юли, 2016, 12:54:48 »
Последните проучвания на запасите от петрол в световен мащаб сочат, че при днешното ниво на изпомпване на "черното злато" има залежи за 77 години. Това е за известните до сега находища. Ако се открият нови- срокът се удължава. Нали не си мислите, че нефтодобивните и преработвателни компании радушно приемат всяка идея за алтернативно задвижване на превозни средства? Прави се всичко възможно за препятстването на новите технологии и идеи и въпреки това електромобилите вече са навсякъде.
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |