| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: HHO генератор  (Прочетена 29108 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #60 -: 22 Юли, 2016, 08:27:59 »
Като приложение в автомобилите съм съгласен, че не става от личен опит.
Но, за отопление и в кухнята като заместител на пропан- бутан при готварските печки  -става.
Отдавна се използва в USA.
А, как мислите получават кислород в подводниците?

Колкото е ефективна тази технология в автомобила, толкова е и в бита, независимо за готвене или отопление. Въпроса е не че не работи, а че не може да се получи икономия. А нали това е целта, да се опитаме да намерим по-ефективния начин за готвене, отопление, движение и каквото още се сетим.
А за подводницата - нали не мислиш че там се получава нещо по-различно от това което ти получаваш при своите опити.
Същото, само мащаба е друг.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: HHO генератор
« Отговор #61 -: 22 Юли, 2016, 10:25:40 »
В подводниците си има специални "кислородни клетки" им викат. Някаква химия която като я залееш с вода отделя кислород.
  Ха-ха, сетих се на времето, как направили номер на пожарникаря на поделението. Запалили подводничарите една такава клетка на пирса и викат пожарната. Идва пожарникаря и почва да гаси с маркуча. Той полива с вода тя повече се разгаря вместо да угасне. Абе зевзеци :lol: :rofl:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: HHO генератор
« Отговор #62 -: 23 Юли, 2016, 08:34:08 »
Не е Шекли, а е Шокли. И като цяло не е лошо малко да прочетеш историята, щото там няма никакви японци. А тъпички съвсем! :D
Шокли е, да! И японци има замесени, да. И то много са замесени. Не в изобретяването на транзисторите, а в практическото им използване. Това, дето съм го подчертал за мен ли се отнася, че нещо не схващам подмятането?
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: HHO генератор
« Отговор #63 -: 23 Юли, 2016, 22:41:16 »
Това, дето съм го подчертал за мен ли се отнася, че нещо не схващам подмятането?
Човека има предвид че Японците не са тъпи или просити.
А историата с Шокли е много по интересна. Шокли поради некадърността си, гадният си характер, и някои други интересни качества е дефакто създал Силиконовата Долина, без да иска, а че от там са тръгнали и Японците всички знаем.
Историата е наистина много дълга, много интересна и с много обрати, но е по добре да си има своя тема  ;)
Аиде поздрави на всички от Калифорния :)
« Последна редакция: 23 Юли, 2016, 23:01:32 от Boian Mitov »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #64 -: 24 Юли, 2016, 16:50:02 »
Добре е поне тук в технически насочен форум да не бъркаме силиция със силикона които са две различни неща дори на английски silicon и silicone. Иначе не съм съвсем съгласен че Шокли е некадърен, но признавам си не съм много дълбоко запознат с историята му. Чувал съм че е с гаден характер, но това е на втори план в случая.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: HHO генератор
« Отговор #65 -: 24 Юли, 2016, 19:05:49 »
Добре е поне тук в технически насочен форум да не бъркаме силиция със силикона.
Благодаря зе уместната корекция :)

Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: HHO генератор
« Отговор #66 -: 24 Юли, 2016, 19:14:45 »
Иначе не съм съвсем съгласен че Шокли е некадърен, но признавам си не съм много дълбоко запознат с историята му.
По начало разработката на първия транзистор е от трима души. Шокли си присвоява титлата, без да дава кредит на другите двама, въпреки че патента е на тримата. Има много обвинения, че работата по транзистора е извършена от тях, и той с типичният си характер се е "присламчил" да обере славата. Съдеики то последващото развитие на събитията, и неговият тотален провал като бизнесмен и инжинер, това изглежда доста вероятно.
А иначе материали за него и за силициевата долина дал господ, и са много интересни. Препорачвам на всеки да се позарови, и ще има да научи много, и да си прекара времето приятно :) Е поне при мен беше така :)

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: HHO генератор
« Отговор #67 -: 24 Юли, 2016, 20:01:32 »
Братейн, Бардийн и Шокли. За тях знам, че са измислили транзистора.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: HHO генератор
« Отговор #68 -: 24 Юли, 2016, 20:08:49 »
Бояне, тия другите двама вече никой никъде не ги споменава. Забравих кои са, не помня имена. Знам, че Шокли не е бил сам в патентното свидетелство. А и покрай тая дискусия порових, но нищо не излиза. Ако имаш някакви нишани, дай да попрочетем, интересно е. Аз съм от поколението, което първо си опари пръстите в лампите, след което не си ядеше закуските, за да може да си купи 1-2 транзистора за по 2-3-4 кинта. За да се чуе как свири "транзистор". Баща ми, Бог да го прости, отдели от заплатата си, за да ми купи един комплект детекторен приемник и даже се качи човекът на покрива на къщата да опъне антената, ама "транзисторът" беше къде-къде по-така! Айде да не разтягам локуми, то си има ...............
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: HHO генератор
« Отговор #69 -: 24 Юли, 2016, 21:19:17 »
А и покрай тая дискусия порових, но нищо не излиза.
Да намериш резуме на събитията е лесно:
https://en.wikipedia.org/wiki/William_Shockley
Иначе съм изчел сумати статии в списания и сумати документални филми съм изгледал, а поне филмите не са трудни да се намерят.
Някои малко пиратски се намират и в YouTube.
Не е толкова трудно да се намерят. Аз бих препоръчал търсене на "history of silicon valley" например.
Историята започва още през втората световна воина и до голяма степен от Англия, ако трябва да сме точни, но събитията бързо се развиват от там, а после се появява Шокли и с гадния си характер спомага за създаването на цяла галактика от компании. В резюме по подобие на Тръмп в днешно време, той се рекламира като бога на електрониката - не по малко. Бързо от всякъде млади и умни хора се юрват да кандидатстват да бачкат в компанията му. Той успява да се изпокара с всеки един от тях, те напускат и си създават една сюрия компании до неговата. Той се проваля, голяма част от другите успяват.
Историята е много по интересна, но в този пост няма място. Както казах ресурси има много на които му е интересно.
« Последна редакция: 24 Юли, 2016, 22:12:48 от Gabo »

Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: HHO генератор
« Отговор #70 -: 24 Юли, 2016, 22:40:20 »
Сигурно ще го разкарат след време заради copyright но ето тука едно малко документално филмче за част от събитията от PBS. Те обикновенно правят свестни докуметални филмчета. Другият източник на добри такива е BBC.
/>Това не го бях гледал до сега, но го изгледах покраи темата, и макар фокуса да не е върху Шокли тои е доста добре представен. Заслужава си гледането, но е добре да се изгледат и други, а и да се попрочете това онова не е лошо ;-)

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #71 -: 16 Ноември, 2023, 01:17:50 »
lz1qu Краси, Здравейте виждам че сте се завърнали към експериментите искам да ви помогна като споделя моето виждане за резонансната клетка на С.А.Майер според мен той използва СВЧ тръбен вълнов резонатор настроен на 18 гигахерци където е резонансната честота на водната молекула този СВЧ резонатор като всеки магнетрон се захрава през два дросела с общ магнито провод с импулсен ШИМ генератор на ниска честота с Мосфет ключ. А получения ХаХаО газ е най пригоден за изгаряне на отпадъци във мини домашен инсенератор на битови отпадъци и котел за затопляне на вода от изгаряне на отпадъци полиетиленови торбички, пластмасови кутии, шишета, опаковки и др. нарязани на шредер на парченца и изгорени като пелетен котел само че с Браун Газова горелка.
« Последна редакция: 16 Ноември, 2023, 01:30:04 от hris »

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #72 -: 16 Ноември, 2023, 07:56:55 »
Опаааа...става интересно...на първи ред съм :D :D :D
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: HHO генератор
« Отговор #73 -: 16 Ноември, 2023, 08:50:19 »
От много години слушам за подобни технологии. Те са най-различни, но за всички има един характерен общ белег: "те винаги са някъде другаде"

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 218
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #74 -: 16 Ноември, 2023, 10:19:18 »
Искам само да уточня: това, което се показва на клиповете с М.Табаков е инсталация за разлагане на водата на атомален кислород (О) и хидроксилна група (ОН). Затова го наричат ННО газ. Не е просто електролиза на водата. Ако забелязвате, Табаков използва алкални акумулаторни клетки (м/у другото произвеждани навремето в Самоков). При тях, след като акумулатора се зареди, започва "кипене", при което се получава това разлагане. Тази газова смес е неустойчива, сама си се "връща" до вода, но сравнително бавно. Като я запалиш гори и пак - до вода. Затова този газ не може да се съхранява, въпреки че е "кротък", не се самозапалва и трябва да се произвежда на мястото за използване. В газовата смес освен описаните атомален кислород и хидроксилна група има и водна пара. При запалването на сместта се вдига температура над 1000 градуса, водната пара се разлага и допълнително температурата се вдига вече от получения водород. Това е древна технология, използвана в парните локомотиви - добавяли са пара в печката.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |