| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: HHO генератор  (Прочетена 29207 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 219
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #75 -: 17 Ноември, 2023, 20:23:50 »
Искам само да уточня: това, което се показва на клиповете с М.Табаков е инсталация за разлагане на водата на атомален кислород (О) и хидроксилна група (ОН).
Моля за извинение: за се чете "... атомален водород (Н) и хидроксилна група (ОН)... И по-нататък пак атомален кислород да се замени с атомален водород.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #76 -: 18 Ноември, 2023, 17:41:04 »
Без да предизвиквам спорове...само да питам като лаик в областа - някъде по научни статии и доклади...документи и т.н. да има потвърждение за този атомален водород и браунов газ.
че всичко е една странна апокрифна измишльотина...пък и не съм видял още някой да се похвали с икономия на гориво например в колата си...или в печката /котела/ в къщи :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 219
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #77 -: 18 Ноември, 2023, 21:00:41 »
Още веднъж се извинявам за лапсуса в предишния ми пост, още от седми клас ми се е набил в главата този "атомален кислород", но тук е атомален водород.
Не напразно в поста ми никъде не споменавам "Браунов газ" - и от БАН отказаха да коментират това чудо и с право. Самият Браун (Илия Вълков) старателно е укривал както технологията за получаването му, така и какво представлява . Единствено може да се съди по резултата, но тъй като са минали много години, малцина са които могат да потвърдят, дали това, което днес се прави и се нарича газ на Браун е същото, което Вълков е демонстрирал.
Моите съждения се основават на видеоматериала от къщата на М.Табаков, където разпознах въпросните алкални акумулаторни клетки. Такива съм ползвал в моята практика за UPS, за да не използвам оловни акумулатори съвместно с електронна апаратура, като знам вредите, които нанася сярната киселина. Между другото точно затова военната електроника често се захранва именно с такива алкални (напр. желязно-никелови) акумулатори.
От тази постановка лесно може да се намери химията на процесите в тях и какви газове се отделят.
Не е чак толкова сложно ;)

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #78 -: 19 Ноември, 2023, 13:55:05 »
Военната електроника се е захранвала с каквото е имало тогава. Сега има други акумулатори.
А от БАН е нормално да откажат да се занимават с шарлатани, на които физиката за 10-ти клас им е като китайско писмо.
Така мисля аз по този въпрос, и факта че досега реалните резултати, документирани и доказани са като на вечен двигател - тоест НУЛА.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |