| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Означение на smd елемент  (Прочетена 8156 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mgbagera

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Монтана
Re: Означение на smd елемент
« Отговор #15 -: 13 Март, 2019, 22:33:01 »
Здравейте и поздравления за страхотния ви форум :good:
За да не пускам подобна тема реших да пиша в тази макар и да е малко старичка (дано не е проблем) ::)

Нужна ми е малко помощ за разчитането на един елемент в корпус sot 26 На него пише 5186S. Обаче пред 5-та има една права черта | . Тоест цялото означение е |5186S

Елемента е свален от захранващата платка на ел. отвертка (ако е необходимо ще я снимам). На някой от вас може да им се стори смешно че ремонтирам такава отвертка и ще кажат да си взема нова или да сменя целия контролер.
Не е в това проблема. Знам че тези платки се намират за 1-2$ в китайските сайтове, понеже съм си купувал за винтоверта.

Цялата работа е в това че отвертката е била удавена и престояла месеци. Вложих много старание за да почистя платката от окисите и да възстановя пистите, както и да почистя мотора от ръждата. Когато накрая реших че съм готов и дойде момента да видя дали съм се справил, забелязах че едното краче на въпросния елемент е изгнило и липсва :(
Сега ме гложди от вътре че няма да разбера дали съм се справил с реставрацията или не.

Искрено се надявам че някой ще бутне едно рамо :drinks:



П.П: Аз попаднах на тези резултати: http://www.s-manuals.com/smd/51

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Означение на smd елемент
« Отговор #16 -: 14 Март, 2019, 02:17:23 »
И по безмислени ремонти съм правил- електрическа преса за коса- има тема

И по Изгнили- Комп на скутер- удавен.

Да, снимка качи, ще е интересно да се види.


Относно Отчупения-крак- не е проблем, копал съм в памети, транзистори и какво ли не докато не хвана здрав край.

Ако имаш Уред за гравиране / Дремел, почваш да копаеш около крачето дупката, от която е стърчало крачето внимателно- докато не се покаже метал. В момента в който се покаже- капка течен флюс , тинол и мериш за проводимост/закачваш по схемата. Това всичкото много внимателно с лупа се прави,но става.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Означение на smd елемент
« Отговор #17 -: 14 Март, 2019, 15:51:57 »
Контролерче за зарядка,вход,изход,два края за светодиода и маса.Има е един резистор към маса за регулиране на изходния ток.Ако не греша до 1 ампер беше.Търсих такова за една светодиодна лампа,ако е същото.Дай едно фото ,ако може да го фотографираш.

Неактивен mgbagera

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Монтана
Re: Означение на smd елемент
« Отговор #18 -: 14 Март, 2019, 22:15:40 »
Първоначално мислех да напиша че този елемент е с размери 3мм и просто няма как да се изпили между съседните крачета. Обаче викам, чакай поне да опитам :D
Взех дремела с зъболекарските накрайници и о чудо взе че стана :o


Цялата платка не успях да фокусирам. Имам само половината снимана под лупа (тази половина с не известния елемент).  Утре ще се пробвам да я снимам пак.
« Последна редакция: 14 Март, 2019, 22:22:30 от mgbagera »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Означение на smd елемент
« Отговор #19 -: 15 Март, 2019, 00:10:41 »
То това със снимките трябваше да го направиш преди дремела ама карай

Не копай повече, че и без това е малък елемента.

Сега капка флюс и хубав тинол на метала-косъмче проводник и тестваш.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |