| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как се прави кисело зеле.Няма нищо общо с изключение на дрелката с техниката.  (Прочетена 20246 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Установката в банята
http://angelhs.snimka.bg/details/sand-ci-as.707652.29044959
Майка ми държи зелката
http://angelhs.snimka.bg/details/sand-ci-as.707652.29044960

пробиването е на тази дълбочина
http://angelhs.snimka.bg/details/sand-ci-as.707652.29044961
Готовия отвор
http://angelhs.snimka.bg/details/sand-ci-as.707652.29052010
Единия от синовете носи готовата зелка.
Пропорция на сол вода-4 кг на 100 литра вода.Определя се колко вода ще вземе бидона,отмерва се необходимото количество сол.След това от премерената сол се насипва с лъжица в отворите на зелките до горе.Слагат се с отворите нагоре.Ако остане сол то тя се слага в бидона.След 24 часа се залива с водата.Спомагателни подправки:кочан царевица и хрян корени.Салата от кисело зелце накълцано с червен пипер и олио ох...наздраве.Норматив за пробиването 10 минути -80 кг зеле.Смешно е но е удобно. :drinks:
« Последна редакция: 26 Ноември, 2012, 13:49:46 от Pichaga933 »

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Продължение на технологията:
При нареждане на зелките в бидона на дъното се слага маркуче ,свързано с компресорче за аквариум.Всяка вечер петнадесетина минути и зелето е претакано.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Замислил съм от няколко години и почти е готово-помпа от автоматична пералня и маркуч лула закачен на бидона.Включваш в контакта,запалваш една цигара и докато пушиш се наслаждаваш.Възпира ме това,че ще ръждяса оста на помпата от солта,ще задере салничето и помпата ще прокапе.Като отида на еди кой си ден да "преточвам"зелето ще бъде на сухо.За локвата от 110 литра чорба не говоря.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3524
  • Населено място: Варна
Колегата го претака с помпа от Перла 05.Няма проблем :) Пробвано

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Ако някой търси  помпа от Перла 05 да казва  ;) Имам 2-3 Перли на части

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Бахмааму!  Баща ми се опитваше да бърка домашна майонеза с бормашината, че бил развален миксера. Преди години на една циганска сватба в село Мокреш гледах, как се бърка таратор в пералня "Роса", ама това направо утрепа коча с мистрията....    :lol:
Омраз!

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Смейте се смейте се...Става много бързо и лесно,няма да чоплиш с ножа ,че можеш и да се порежеш.Ако искаш салата ето ти готова нарязана само слагаш оцет и сол :drinks:

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
За бърза салата слагаш само една пиратка в отвора на зелката :lol:

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Цитат
Замислил съм от няколко години и почти е готово-помпа от автоматична пералня и маркуч лула закачен на бидона.Включваш в контакта,запалваш една цигара и докато пушиш се наслаждаваш.Възпира ме това,че ще ръждяса оста на помпата от солта,ще задере салничето и помпата ще прокапе.Като отида на еди кой си ден да "преточвам"зелето ще бъде на сухо.За локвата от 110 литра чорба не говоря.
    Защо не пробваш с помпа за аквариум? Там няма въртящи елементи, платно и клапани, ама те са пластмасови.
Хем няма да хаби толкова ток, хем докато мине турската сапунка, и е готово.  :D
Омраз!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |