| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: HHO генератор  (Прочетена 29115 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
HHO генератор
« -: 23 Юни, 2014, 13:42:25 »
Какво ви е мнението за генераторите на Браунов газ ?
В нета има тонове информация , но всяко мнение е различно. От 10-35% икономия до + 15% повече разход .
Според мен ,ако произвежда повече енергия ,отколкото консумира то това ще е перпето мобиле .......  :D

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #1 -: 23 Юни, 2014, 15:13:40 »
Очевидно говориш за инсталиране на тая постановка в автомобил. Мнението ми е че е тотално безсмислено, и в най-добрия случай няма да промени разхода, в по-лошия ще скапеш двигателя. Иначе е ясно, пускайки ток през вода се получава електролиза и се разпада водната молекула на атомен кислород и водород. Сместа е силно експлозивна. Няма никакъв смисъл да го слагаш в колата защото с електроенергията която ще употребиш ще получиш газ който при изгарянето си няма да даде и половината от вложената енергия. От там пък едва 20тина процента ще е механична и електрическа енергия, т.е. и дума не може да става за икономия на каквото и да е. Най-много да предизвикаш детонации в двигателя и да съкратиш екплоатационния срок. Да не говорим пък за това как се отразява атомния кислород на електродите за електролиза  - ще ти помогна - разпадат се веднага, та трябва да се ползват благородни метали и т.н. изгъзици. Като цяло забрави варианта „караш на вода“
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #2 -: 23 Юни, 2014, 15:22:38 »
Очевидно говориш за инсталиране на тая постановка в автомобил. Мнението ми е че е тотално безсмислено, и в най-добрия случай няма да промени разхода, в по-лошия ще скапеш двигателя. Иначе е ясно, пускайки ток през вода се получава електролиза и се разпада водната молекула на атомен кислород и водород. Сместа е силно експлозивна. Няма никакъв смисъл да го слагаш в колата защото с електроенергията която ще употребиш ще получиш газ който при изгарянето си няма да даде и половината от вложената енергия. От там пък едва 20тина процента ще е механична и електрическа енергия, т.е. и дума не може да става за икономия на каквото и да е. Най-много да предизвикаш детонации в двигателя и да съкратиш екплоатационния срок. Да не говорим пък за това как се отразява атомния кислород на електродите за електролиза  - ще ти помогна - разпадат се веднага, та трябва да се ползват благородни метали и т.н. изгъзици. Като цяло забрави варианта „караш на вода“

Да подкрепям написаното от теб на 100% . Просто един съсед ми разправяше как едва ли не вече кара само на водород  :lol:
Аз взех да му обяснявам същите неща които написа и ти , а той взе ,че ми се разсърди  :(

Неактивен chavdar68

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
  • Населено място: В.Търново
Re: HHO генератор
« Отговор #3 -: 23 Юни, 2014, 15:28:18 »
Мой приятел си монтира клетка закупена от фирма която ги произвежда, поръча я по интернет.Монтажа не е сложен , в КИТ-а си има всичко нужно, от нета си изтегли упътването за монтажа и програмирането.Февруари го монтира на ван Фиат Улис, Пежо мотор 1,9 ТДИ .Пътува предимно на дълги дестинации, извънградско.Най интересното е че разхода му не мръдна, усетил е само повишаване на мощността, след 2000 об. колата е станала по -пъргава, по -бързо изтегля при изпреварване и така...
Може и от настройките да е , нямам представа, но се е примирил с това че нарина една торба с пари и се убеди че не всичко е истина по реклами , отзиви на "доволни" клиенти и т.н.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #4 -: 23 Юни, 2014, 15:31:38 »
Колко е оправдано използването на въпросната технология за производствао на газа и ползуването му за отопление( котел за домашно парно) ?

Няма да има загуби към механична енергия, всичко ще се отделя в топлина.

Следя един проект,на който клетката я направиха от алпака ламарина.

Това за благородните метали,  елементи от авто катализатор , нали бяха с голямо съдържание на платина , оправдано ли е да се ползват за електроди?

Ориго, Към тебе един по специфичен въпрос имам:  За да изкара пламък въпросната изгъзица на 12 волта иска много ток, Абе иска си един траф колкото за  електрожен. Та си мислех,  че може да се реши това нещо с импулсно захранвне, тоест импулсен електрожен който да вади 12в, Със сериозен размах на тока до към 160А, с който да може да се катализира процеса  тоест да се почне от голямо производствао на газа и после само да се поддържа с по-малък ток.

Някакъв коментар по последните ми мисъли?


Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #5 -: 23 Юни, 2014, 15:50:29 »
Аз гледах филмче по телевизията в което нашенски изобретател беше направил такава инсталация. Беше наредил n - на брой компютърни захранвания и вареше едни чорби с много голяма интензивност. Абе  най -общо не бих си сложил такова нещо в колата. Искам да кажа че брауновия газ не е точно като да смесиш водород и кислород, има някаква тънкост която го прави безопасен. Просто не мисля че това има бъдеще за да седна да чета. В същото време от приятел двигателист, знам че  е възможно да има някакво подобрение на горенето и от там да се получава ефект на икономия. Не трябва да подхождаме съвсем с недоверие към това, защото има и други примери където се появяват спечелени от нищото енергии на пръв поглед- например климатиците!!! :)

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #6 -: 23 Юни, 2014, 16:11:48 »
Масово клетките ги правят от стомана 316L .

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: HHO генератор
« Отговор #7 -: 23 Юни, 2014, 16:36:42 »
При свързването на кислорода с водорода става взрив който допълнително разпрашава горивото и става по-пълно горене.Но на клипа на амперклещите показа консумация 18 и нещо ампера.Това е доста сериозен разход на ток който да се произведе му трябва гориво.Така ,че танто за кукуригу.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #8 -: 23 Юни, 2014, 17:00:25 »
Така е абсолютно! Няма файда, разликата между брауновия газ и смесването на водород и кислород е че в брауновия газ кислорода е атомен, а не молекули, и в точното съотношение с водорода при което е много силно експлозивен. Абсолютно смятам че няма файда от инсталацията на такава клетка нито в колата нито за отопление, и в двата случая си е загуба на енергия в неефективния процес на електролиза. При колите може би можеш да излезеш на 0 ако наистина този взрив разпрашава горивото и повишава ефективността на изгарянето, но за отопление си е жива загуба спрямо варианта да се топлиш просто с реотан на ток. Климатиците са друга работа. То е топлинна помпа, никаква енергия не се взима от никъде, пренасяш количество топлина от по-ниската температура към по-високата (това че е ниска температурата не значи че няма топлинна енергия, такава няма само при абсолютната 0 ~-273градуса по целзий) Така че това го има всеки в дома си - хладилника - същото е топлинната енергия от хладилния изпарител около -18 градуса по целзий се пренася върху кондензатора отвън топлейки околната среда, същото е като да е -18 градуса навън и ти да си вкарваш топлинката вътре в къщи. Тук с брауновия газ за момента няма научни факти за получаване на някаква допълнителна енергия от някъде. Просто хитреци мамят с него балъците. Всеизвестно е каква е топлинната енергия която се получава при изгарянето на т.нар. браунов газ представляващ разпаднати водни молекули.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: HHO генератор
« Отговор #9 -: 23 Юни, 2014, 19:01:08 »
Това което го има филмирано е на нашият Мирчо Табаков-LZ5RX от Долни Богров.Всичко това съм го виждал на живо как изглежда и мисля че бяха около 140 комп.захранвания.Самият той е пионер по природа и обича нестандартните решения.Може би си спомняте и едни негови ТВ антени приличащи на закачалка -"Мирта" гарантираше едни фантастични ДБ усилване,а на практика.... :nea:  Също така и колинеарна антена за КВ "Мирта", според него пак с едни фантастични ДБ усилване,и която все още не е патентована,вероятно поради същите причини.Преди години имаше издадена книжка за необяснимите му възможности и ...че "вижда"радиовълните.Та, сме стари приятели и по идеи и по хоби ,по образование,но често се разминаваме в начина на прилагане и следване на физическите закони.Накратко ,той също кара своя автомобил със собствено произведеният си браунов газ,уверява ме в икономия над 20 %,но си остава мое право дали да се доверя.Иначе ,нещо постоянно рови,твори, наблюдава, а има и страхотни постижения!За мен въпроса  колко е ефективно да похарчих ток за 1 лев и да получиш горивна смес за 5 стотинки!Нищо лично,доверявам се на безкомпромисни физически закони!Може би съм консервативен..... :hi:

Активен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: HHO генератор
« Отговор #10 -: 24 Юни, 2014, 10:22:20 »
 :) Със риск за пореден път да бъда оплют, но:
НЕ е възможно ВСИЧКИ да лъжат и да са некомпетентни! Това нещо е реализирано по цял свят, и се ползва неслучайно. Колкото до 20% икономия, практически е невъзможно (поне на днешния етап на техническо развитие) .
 Целта на ННО, е не толкова по-голямата икономия, а по-пълното изгаряне  и оползотворяване на горивото в ДВГ, както и ползата му от екологична гледна точка.
 Това, че много хора са неосведомени и НЕ желаят да погледнат малко повече от пред носа си, и закостенелото им мислене, не значи, че нищо не се случва, па макар и в изолирана среда.
 Благородни метали в ННО, не са необходими, освен ако инокс-а не е благороден метал. Все пак трябва да се вложат някакви средства. (Или както е казал народа с п#@дня боя - не се прави! )
 Колкото до практически ползи, аз също имам приятел в Богров, който пък ме е убедил в ползата от такова устройство при това - наживо!
  Ако някой  се интересува - не е проблем, мога да покажа наживо.
 Ако модераторите сметнат поста ми за прекалено рязък или нецензурен - моля да го изтрият.
Омраз!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #11 -: 24 Юни, 2014, 10:33:41 »
regreed
Поста не е обиден,просто изказва мнение :good:
Положението е такова че понякога за определени технически проблеми се изказва мнение на ниво "направено в гаража" Във всеки случай браунови клетки се използват от NASA и други организаций ползващи високотехнологични продукти.Само че там нещата са малко по различни,ползват платина за катализатор на процеса и други разни нещица който са изключително скъпи.Въпроса е в рентабилността :) Има ли смисъл в автомобил за 2000 лева да се поставя инсталация за 20000 лева :) или повече.Има много ентусиасти които се занимават с проблема и резултатите които постигат съответно са на нивото на познанията им и средствата които влагат :) Това е нормално.Същото е било преди около 100 години когато радиото е прохождало :)

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #12 -: 24 Юни, 2014, 12:46:44 »
Искам да запитам всички които поддържат идеята за Брауновия газ
 ВИЕ вярвате ли че може да се направи вечен двигател?

Моля ако някой иска да ми отговори да бъде кратко с "да" или "не"
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #13 -: 24 Юни, 2014, 13:34:55 »
Не става дума за вечен двигател, а за по-ефективен двигател. Все пак к.п.д. на ДВГ-то е едва 31% :D :D :D
прост пример: Горивна клетка +електромотор повече от 40%!!! Горивата са ценни, дори минимално повишаване на ефективността е от голямо значение!!!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #14 -: 24 Юни, 2014, 17:22:30 »
Колега, ако успееш смислено да ми обясниш, как с помоща на автомобилния генератор за ток, ще произведем газ, който чрез изгаряне в двигателя ще направи  по-високо КПД-то, то тогава съм съгласен.
Защото това е в абсолютно противоречие със ПРИРОДНИТЕ закони.
Има един закон за запазване на енергията - не е лошо някои колеги да си опреснят спомените от часовете по физика.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |