| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новия ми радиоапарат RFT STERN-RADIO SONNEBERG Супер 65/54 W Шварцбург  (Прочетена 11980 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
... Петко  от Търново беше дал схема някъде по форума.
Ето я, но е с много ниска резолюция...

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
          Петко  от Търново беше дал схема някъде по форума.
Аз имам такова радио, смених му оная лампа и проработи.
Пак ще я дам. :drinks: Лошо качество, но няма друга.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
След упорита борба с програмите моите синковци успяха да принтират схемата.Стана доста неясна,стойностите не се четат но с лупа,въображение и интуиция трябва да я разгадая. ???Ако някой намери по-ясна схема ще е добре.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
       Ама този лист със схемата трябваше да е поставен под стъкло и тогава да се снима

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
       Ама този лист със схемата трябваше да е поставен под стъкло и тогава да се снима
То добре, че и това е го има. Навремето схемата я свалих от старите Сандъци, но не помня кой я беше публикувал.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Помогна ми малко за сега.Според мен има нестандарни решения в схемата.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Пак търся схема на радиото но ако може с по-голямо качество в това радио някой е правил свободни съчинения.Хайде хакерите са на линия за помощ. :empathy2:

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Снощи ме хвана музата и за не повече от 20 минути открих повредата:извадих краката от справочника на 6п6с и EBF80 измерих напреженията на краката и открих прекъснал резистор 1 мом захранващ втора решетка на предусилвателния пентод.Много неудобно беше за достигане но с много хватки успях.Сега остава да оправя всички накачулени елементи заради измерванията.Имаше още един ликажен кондензатор на първа решетка на крайната лампа и катодния кондензатор.Неудобното беше в това,че съпротивленията са разположени където е имало място на невероятни места.Доста добре свири това малко радиоапаратче.След като натикам всичко по местата си ще приложа снимки.Кутията е доста запазена но по крачетата които са летвички има червоядина и трябва да се подменят и да се прелакира всичко. :-[

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Днес привърших реставрацията на кутията.Ще се опитам да я покажа със снимки:Проблема повърхностно изглеждаше малък.Беше надупчено само едното краче-летвичка от бук.Добре,че кутията е от шперплат и червояда се беше задоволил само с крачето.Отковах летвичките и реших да видя колко е изядена летвичката.Оказа се,че тя е само един кух скелет и предната летва също.Изсипа се много пепел на весника,а колко разпилях на земята и по мен...За добиване на обемна представа колко пепел може да се направи от две летвички го събрах в чашка от кафе....

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Изработих летвички от бук с необходимите размери,боядисах с боя вакса за брони два пъти и монтирах с по две винтчета за дърво.Врътките и скалата бях почистил и обезпрашил.Преди монтажа направих няколко снимки отвътре и серийния номер.Резултата е видим:Какво не направих но и това ще направя-да сложа кичени пулчета за крачета и да вкарам пвц шнура във връзка за обувки за имитация на шнур.Доста прилично апаратче...

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Браво , много добре е станало .  :good:

Активен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Станало е супер. :hi: Не направи ли някоя снимка на шасито, докато беше навън от кутията?

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Браво! Бонбонче!!! :good: :good: :good:
По магазините за резервни части продават шнур за ютия в текстилна оплетка.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Направих снимка на шасито но общо взето почти нищо не се вижда-говорителя е отпред,елементите са на разни места където е имало място.Шнур от ютия ще му дойде груб.Имам идея да взема дебела връзка за чипици.Обикновенно връзките са плетени като маркуч и ще може да се надене на кабела.Една кафява връзка ще му дойде добре.Оригиналния кабел беше кафяв но мноооого зле.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Еййй! Връзка куха!! Мерси за идеята!!!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1027 Прегледи
Последна публикация 01 Февруари, 2014, 11:27:42
от Radio208
7 Отговора
4923 Прегледи
Последна публикация 17 Ноември, 2015, 19:00:31
от dinev66
8 Отговора
3318 Прегледи
Последна публикация 27 Декември, 2017, 18:12:06
от Валери
0 Отговора
1083 Прегледи
Последна публикация 10 Август, 2018, 18:33:06
от dragan
3 Отговора
821 Прегледи
Последна публикация 21 Март, 2024, 10:42:56
от NKK

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |