| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: батериен тулан  (Прочетена 38100 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: батериен тулан
« Отговор #45 -: 29 Юни, 2014, 21:33:48 »
Моят скромен опит относно гърбовете на радиоапаратите показва ,че доста удачно става от пресован картон.Аз ползувам
подложни картони от една печатница/води се амбалаж/Там също ми го режат на размер на гилотината.След което го импрегнирам няколко пъти с рядък черен лазурен лак- мат докато го докарам  почти до заводско изпълнение.Процеса е доста бавен-много съхнене.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: батериен тулан
« Отговор #46 -: 30 Юни, 2014, 02:04:29 »
За кутиите както аз така и други съфорумници ползват Moment за дърво, лепило, Има разфасовки от 250/500 мл до 1 литър май. в едни жълти туби.

Аз ползвам черен етикет, който стяга първоначално за 20 минути и молучава максимална якост за 24 часа, става на стъклена смола след като стегне иначе като е течно е бяло. Страхотно лепило е.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #47 -: 30 Юни, 2014, 05:56:02 »
аз засега действам с разредено ц-200, разредено за да прониква между разлепените слоеве на шперплата, става бавно не заради лепилото, а защото има да се подлепват участъци разположени на най-различни места по кутията. и без това мога да отделям по половин-един час на ден, та лепилото си стяга напълно до следващи ден :)
с гърба се чудя как да постъпя, оригиналния го имам, но е яден от мишки, та трябва да реша дали да направя изцяло нов, или само да вградя парчета на мястото на липсващите.

15380-0

доста е усукан, но вярвам че ако го намокря и оставя да изсъхне между 2 стъкла ще се изпъне.
макар и повреден, все пак оригиналния си е автентичен

а лепилото момент, когато стане на "стъклена смола" твърдо ли е?
дали ще е подкодящо за фугиране?

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: батериен тулан
« Отговор #48 -: 30 Юни, 2014, 09:55:20 »
Да "момента" след пълното изсъхване става много твърдо , поне това което ползвам аз.

п.п. Ц-200 според мен не е подходящо , пробвал съм след време се отлепва ,а ако почувства и малко влага .... Ц-300 е специално за дърво .

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: батериен тулан
« Отговор #49 -: 30 Юни, 2014, 15:13:00 »
Освен това "Момент"-а го има в два варианта: за вътрешни помещения с нормална влажност и за външни - с повишена влага. Аз за всеки случай ползвам второто.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: батериен тулан
« Отговор #50 -: 30 Юни, 2014, 16:16:20 »
Аз ползвам ,това , та даже и от практикер си го взимам

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: батериен тулан
« Отговор #51 -: 30 Юни, 2014, 17:13:09 »
Аз ползвам ,това , та даже и от практикер си го взимам


Това е лепилото  :good: , същото ползвам и аз. Има с различен цвят на капачките, това черното е на-скъпо и най-добро разбира се.

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #52 -: 30 Юни, 2014, 19:57:01 »
ще го пробвам и него, но това че ц-200 се разлепва е някакъв мит, лепил съм си счупена дръжка на брадва, оттогава има-няма 5 години я ползвам и не се е разлепила, а брадвата си живее навън при дървата :)

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #53 -: 30 Юни, 2014, 21:41:03 »
днешния половин час:


Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #54 -: 06 Юли, 2014, 11:48:28 »
покрай работата по кутията, която бавно напредва, започнах да свалям схемата, от една страна за по голяма прегледност, когато дойде момента за събуждане, от друга страна, понеже радиото е недокоснато отвътре, мисля че ще е ценно да я публикувам във форума, моето търсене не откри следи от нея никъде.
интересното е че макар на капака да е обозначено че третата лампа е DBC21, на практика е DAC21, но по цокъла няма следи от запояване, т.е. е така от завода. разликата между двете лампи е само във втория диод, т.е. явно могат да се ползват и двете, но се ползва само единия диод

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: батериен тулан
« Отговор #55 -: 06 Юли, 2014, 14:39:03 »
на тулан схемите са със опроводяването , ако я свалиш така ще си е точно оригинал, на сайта има и раздел със схеми може и там да се качи, пп пусни снимки на шасито
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #56 -: 06 Юли, 2014, 15:04:56 »
ще го направя, но стъпка по стъпка, единствено около вълновата галета е страшна салата и ще е голяма играчка, иначе не е сложна схемата, няма мрежова част, като че ли няма и АРУ....

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #57 -: 06 Юли, 2014, 16:54:41 »
като цяло схемата има много малко разлики от тази на "турист", публикувана в раздел схеми, ползвам я за примерна, за да разплета ребуса около четирисекционната галета, в предишният пост съм изръсил една глупост, схемата е с АРУ, като разликата със схемата на туриста е че управляващата АРУ съставка от детектора към 4-та решетка на DK21 се подава на студения край на бобинния блок на входния кръг, а не през резистор направо на решетката.
друга разлика е ползването на диод-триод, а не диод-пентод.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: батериен тулан
« Отговор #58 -: 07 Юли, 2014, 15:25:49 »
Аз ползвам ,това , та даже и от практикер си го взимам


Не му е тук мястото, но като стана дума за лепилата, и аз използвам такова (не съм сигурен само дали пише "Стандарт"). На моето пише да се използва веднага след нанасяне. Тази неделя за пръв път направих опит за цялостно фурнироване на кутия (за проба само едната страна). Притискането на фурнира при залепването беше с талашитена плоскост, обвита с полиетилен. Днес я смъкнах и установих, че на някои места лепилото е "пробило" през махагоновия фурнир и се вижда от горе. Предполагам, че ще може да се изшкури, но се притеснявам дали лака ще "хване" на тая повърхност. Лака ми е "Дуфа - Ултрагел".
« Последна редакция: 07 Юли, 2014, 15:31:50 от Любо Божков »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: батериен тулан
« Отговор #59 -: 07 Юли, 2014, 15:57:13 »
само дето това лепило не е за фурнироване.

За фурнироване момент имат едно ,което е в кутия като за блажна боя, може да топиш четката и е хелметексово. Даже си е нарисувано отгоре разлепен фурнир на маса май... Universal  го водят


Това Черното горе е за слепване на плоскости, шкури бързо, че става на стъкло и няма премахване после.
« Последна редакция: 07 Юли, 2014, 16:20:08 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |