| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Не е обща приказка - Пратки от Китай и Коронавирус!?!  (Прочетена 1254 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Имам поръчан хибриден модул през Евау от Хонг Конг или Китай-все едно.Днес получих съобщение от търговеца че не може да го достави навреме заради карантината за корона вируса.Аз закъснението ще го приема, но незнам дали когато пристигне трябва да го пипам изобщо.Сутринта чух че има заразени без да са били в Китай и не са контактували с китайци.Получава все по-широко разпространение версията за лабораторния произход на вируса. Когато бях на 18-20 прочетох всичката фантастика на български и руски-такава се разпространяваше и продаваше тогава. Сега чета само търговски обяви-там важна е цената, на китайците е най-ниска.Може би има и други като мен очакващи с нетърпение пратката си от Китай?
« Последна редакция: 07 Март, 2020, 12:20:55 от Gabo »

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Не е обща приказка
« Отговор #1 -: 10 Февруари, 2020, 22:04:55 »
Истина е че китайците втора седмица са в принудителна почивка.Особенно транспорта.Спряха коншейнерите,също и карго самолетите.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Не е обща приказка
« Отговор #2 -: 10 Февруари, 2020, 22:32:47 »
До колкото зная, вирусът живее часове върху повърхности, не повече. Пътуването до БГ не му е по силите. И не слушай много нашите медии, абсолютно са неадекватни, понякога са си откровено грешащи, я от простотия, я нарочно. Стокооборота на Китай зависи от множество възли в една широко разпиляна сложна транспортна и митническа система. В страната има карантина и стоките не могат да се движат вътре в нея, камо ли навън. Нормално е.
Ето тук можете да следите нещата директно -
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Не е обща приказка
« Отговор #3 -: 11 Февруари, 2020, 05:31:22 »
 :empathy2:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Не е обща приказка
« Отговор #4 -: 11 Февруари, 2020, 11:51:43 »
Да,сега вече съм информиран и по-спокоен, остават притесненията за модула-колко истински ще бъде и дали ще върши работа. Цените му варират от 8 до 30 долара,аз естествено съм поръчал най ефтиния.Става въпрос за RSN311W64B-P.Тук у нас продават повреден за 20 долара, а работещ за 100 лева.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Не е обща приказка
« Отговор #5 -: 11 Февруари, 2020, 17:21:52 »
Преди няколко години се наложи да поръчам от Китай мощни МОСФЕТ модули за един трифазен Фрониус. Просто бяха стари и тук не ги намериух никъде. Дойдоха приличащи на оригиналните с по-различен надпис и не издържащи на заявения ток.
Инвертора си работеше на токове до 150-160А, но с първия електрод на 200А и заминаха китайчетата. Та...пожелавам ти късмет. Дано дойде нещо читаво, макар че съм скептичен. :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Не е обща приказка
« Отговор #6 -: 06 Март, 2020, 20:39:21 »
Тъй като положението се затегна аз потърсих друг доставчик, намерих нашенец и взех модул втора употреба.Всъщност това е препоръчително, стига да повярваш на човека ,който предлага стоката.SANYO отдавна не предлага много от популярните си модули и когато се срещне НОВ STK , RSN и още други в повечето случаи става въпрос за ментета.В руските сайтове от години имат теми за подобен тип производи. Всъщност аз реших проблема с уредбичката Панасоник и искам да спомена само за някои спънки.Почти месец след като се сдобих с нужния ми модул не събрах кураж да започна ремонта , защото трябваше да разглобя цялата система с много субмодули и лентови и запоени кабели.Производителите-не само конкретния- малко мислят за ремонтопригодност.Тази вечер си сложих подходящ инструмент за подсилване на зрението,взех челник плюс голямата лупа и видях че са се смилили и са предвидили възможност, макар и ограничена за по-лесна смяна на модула.Ще говидите на снимките. Исках да измеря и евентуално да заменя и електролитите на захранването,защото има някакъв лек брум при изсилване, но се оказа че искам прекалено много.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Не е обща приказка
« Отговор #7 -: 07 Март, 2020, 10:26:46 »
Принудителната "почивка"  на китайците и на мен ми спъна много неща. Вече трети месец си чакам поръчка...  :nea:
Колкото до бацила - все пак е от породата на инфлуенците/грипове и т.н. Не живее много извън организъма-гостоприемник.
Предполагам, че нещата ги обработват неведнъж и два пъти с лъчи и препарати, така че, едва ли да има проблем.
Ако някой пък се страхува - няколко минути близо до живачна ламБа - и никакъв бацил няма шансове.
Омраз!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
Re: Не е обща приказка
« Отговор #8 -: 07 Март, 2020, 11:14:53 »
На лято на море.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |