| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)  (Прочетена 2462 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Добър вечер скъпи съфорумци и честито Рождество Христово. Много здраве и щастие на вас и на семействата ви.
Тези дни покрай печенето на мръвките се сетих за една скаричка без реотан която лежи вече 6 години спасена от боклука. Питането ми е конкретно - има ли някой такава да ми снима какъв е реотана? Намерих в интернет да продават нещо което ми изглежда да става, но искам да съм сигурен. Ето това е което намерих: https://www.delta-elis.com/bg/3-2477-%D0%9D%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B7%D0%B0_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8_%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%BB_800w.htm

Прилагам и снимки на скаричката.

Благодаря ви предварително.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #2 -: 25 Декември, 2019, 21:43:48 »
Не е такова, за съжаление. Този вид са за по - новите масово разпространени скарички. Моята е по - "тумбеста" - по плитка и по широка. За това силно се надявам някой да има такава да видя нагревателя какъв е. Хич не ми се ще да я хвърлям защото е чиста неръждавейка, а не като сегашните алуминий. Преди се сещам че бях търсил пак реотан, но ми казаха че само по поръчка мога да намеря такъв, ама май ще излезе скъпичко. Оригиналният реотан липсва - така я взех от човека който щеше да я хвърля. Намерих и една статия на Антон Оруш за този модел скарички: http://www.bgnow.eu/news.php?newsid=28249&fb_comment_id=685679361548190_685746851541441

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #3 -: 25 Декември, 2019, 22:49:47 »
Имам такава, нагревателя е по дължина.В един магазин до Женския пазар правят по поръчка. Не знам цените,но май са хуманни. Може да питам.

Неактивен KVM

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: България
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #4 -: 26 Декември, 2019, 18:31:29 »
И аз я имам същата ми се струва. Моята е от 60-те години, майка ми я е купувала от ГДР. За жалост не пазя оригиналния нагревател. Такъв не се произвежда серийно никъде. Както колегата по-горе казва единствено могат да ти направят по поръчка. Аз обаче не съм доволен от тези поръчковите. Защото оригиналният е служил около 40 години, а поръчковия едва изкара 4 год. И сега стои като музеен експонат от миналото, а ползвам Българска от тези дето ги има навсякъде по магазините...

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #5 -: 26 Декември, 2019, 20:25:21 »
Има 2 вида нагреватели за парти грил, със и без планка:
https://nikelectric.com/store/?_sf_s=%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #6 -: 27 Декември, 2019, 12:52:11 »
И двата са за по-новите алуминиеви парти грилове. Имам същия такъв парти-грил като този на снимката, но ще мога да помогна със снимка едва август-септември 2020, та едва ли ще съм от полза. Със сигурност по-точно ще ти даде информация размера. Успех, все ще стане.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #7 -: 27 Декември, 2019, 14:09:46 »
Благодаря Ви колеги за съветите. Все пак една снимка би ми помогнала много. И нагревателя на линка на първия ми пост доста ми прилича на това което търся. Моля ако някой има време да го види и да си каже мнението. Още повече че в описанието му пише че е за немски парти грил. Накрая ще прежаля 20 лева и ще поръчам един.

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #8 -: 27 Декември, 2019, 15:08:43 »
Мисля, че нагревателят е като този на снимката по-долу. Взета е от ТУК. А ето ТУК има такъв нагревател!  :drinks:
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #9 -: 27 Декември, 2019, 16:32:12 »
 :drinks:
Супер колега, благодаря ти много. Даже вече поръчах един та да видим дали ще стане. Само сега ми изниква друг въпрос как да го свържа, защото стария е бил направен с щекер, пък този новия е с пластини и за тях трябва да се захване кабела. Има на по новите скарички едни черни бакелитови кутии и в тях са направени кабелните връзки постоянни, без щекер. Ако намеря такава кутия ще е супер.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #10 -: 29 Декември, 2019, 15:29:45 »
Намерих парти грил на който има такава черна изолационна кутия на реотана и я снимах. Имате ли идея как може да се казва това нещо и къде да се търси. Тази скаричка мисля че е китайска и най удобно ще е да има в алиекспрес ама какво ли не писах не ми излиза такова нещо. Извинявам се за мазните отложения по бакелита ама какво да се прави - пекат хората. Като едно време имаше разни ножове от ръждаема стомана и спреш ли да го ползваш и ръждясва.  :rofl: Ето и снимките:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #11 -: 29 Декември, 2019, 17:48:18 »
Само кутийката - забрави да намериш. Никой няма да я предлага отделно от нагревателя. От някой стар парти грил с изгорял нагревател може да я свалиш, иначе няма как според мен. Вероятно може да измислиш и друг начин да го пригодиш, поразпитай и по нашенските магазини за електроматериали, знае ли човек, нещо може да излезе от някъде. Успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #12 -: 29 Декември, 2019, 18:22:03 »
Имам още 2 резервни варианта да го направя ама този ще е най културен откъм изпълнение. Иначе си мислех да разглобя един щекер и да махна порцелановата клема и да използвам двете бакелитови капачки и вътре да направя ел връзките. Една ламаринка разпробита за да влезе в нея края на реотана и прикапана с електрожена за самия реотан би била перфектно капаче за края на щекера и за нея може да се върже заземяването. Друг вариант е да се сложи в някаква кутийка и да се залее с епоксидна смола. Ще видим. Нека да дойде реотана първо.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 278
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #13 -: 29 Декември, 2019, 18:56:49 »
Ако ще приспособяваш нещо е добре да се помисли за някаква термоизолация защото, макар и по-малко краищата също се нагряват.

Неактивен KVM

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: България
Re: Реотан за стар парти грил (т. нар. Скаричка)
« Отговор #14 -: 29 Декември, 2019, 19:18:59 »
Както споменах в предният си коментар - правиха ми по поръчка такъв нагревател, но вместо да го издокарат със щекер както бе оригиналния, бяха го оставили с по една клема в края. В случая използвах две порцеланови части на обикновен щекер там хванах директно кабела с клеми. Добре че съобразих нагряването. Защото нагревателя така грееше, че се зачервяваше до края и нищо бакелитово нямаше да издържи. Дано твоя не се окаже със същия проблем и дано ти изкара по-дълго време...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |