| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: HHO генератор  (Прочетена 29248 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: HHO генератор
« Отговор #45 -: 20 Юли, 2016, 13:03:49 »
Аз също смятам, че такива идеи имат не само бъдеще, но и настояще, а и са ефективни:


Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #46 -: 20 Юли, 2016, 13:28:19 »
 :rofl: :rofl: :rofl: Е Търновци да не ги мислим!!! Нямат проблеми с енергийните източници! А този образ трябва да го вземат в счетоводна фирма, винаги ще са в плюс!!!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: HHO генератор
« Отговор #47 -: 20 Юли, 2016, 15:20:06 »
Колеги, вярно ли е, че откривателят на брауновият газ Юл Браун, е всъщност българина Илия Вълков. Не го знаех:

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: HHO генератор
« Отговор #48 -: 20 Юли, 2016, 15:30:12 »
Вярно е . И досега никой не го е оспорил . Само че , българин е по произход ....

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #49 -: 20 Юли, 2016, 15:38:08 »
Не е откривателя, този газ е известен от много отдавна все пак е проста смес между водород и кислород, този индивид уж имал някакви проучвания върху газа в което силно се съмнявам. Но към ditronix имам един въпрос - дали знае че основното количество водород което се произвежда в момента в световен мащаб става чрез химически реакции от метан, а не чрез електролиза. И в такъв случай след като се купува суровина от нефтените копании защо да възпрепятстват развитието на коли движещи се на водород? Въобще цялата тази теория и „неоспорим аргумент“ когато се зададе въпроса ами защо не е влязло в производство - „петролните магнати не го пускат“ направо вече така се изтърка че когато го чуя от някого и си викам поредния зарибен от световната конспирация и т.н. Както и да е, истинския спор в случая не беше дали има бъдеще и хляб в производството на водород, а в това че няма как чрез електролиза и производство на водород да се печели енергия, такава само се губи. И оня дето говореше за съхранение на браунов газ направо ми настръхва козината, дано не го съхранява наистина защото после ще вземе да се взриви и да изчезне от лицето на земята и ще кажат че е измислил вечния двигател обаче петролните магнати са го изчезнали.... познатата стара история. Много са ми смешни тези „изобретатели“ които си мислят че са открили перпетуум мобиле а в същност правят нещо което се прави от повече от 100 години и е пределно добре известно и техния принос е нулев но неосведомения човечец цъка с език и вика „е това е!“
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #50 -: 20 Юли, 2016, 20:53:00 »
Човека от първото клипче е Мирчо Табаков.
Лично го познавам и съм виждал на живо отоплението на къщата му през зимата.
Така ,че той не говори празни приказки.
Изключително умен човек!
E, винаги ще  има песимисти и оптимисти.
Така прогресът върви напред.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #51 -: 20 Юли, 2016, 21:03:05 »
Никой не говори за оптимизъм или песимизъм в случая! То аз познавам хора които чуват с двете си уши разликата между различните мрежови кабели на усилвателите си, или разни там дървени кръгчета подредени по елементите. Та това че ти си видял отоплението на къщата му не доказва нищо. Едно нещо което е открито в науката си има ясно и точно обяснение с научни публикации по въпроса. Такива „магии“ не ги признавам, това е просто. Ама то било заради петролните магнати (старата песен на нов глас) все едно и също. Защо се замълча работата с тестването на ефективността на системата за подгрев на вода спрямо обикновен нагревател?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #52 -: 20 Юли, 2016, 22:31:54 »
Ето малко истински сметки:
Според клипчето за 28 сек. с 552 вт., се произвеждат 2л. газ. От общия обем 2/3 е водород, т.е. това което гори. За да получим количеството газ произведено с 1 джаул енергия, разделяме обема на водорода (1,33л.) на 28сек. и 552Вт. - получава се 86Е-6 л., или 86 Е-9 куб. м. Специфичното тегло на водорода е около 90гр. в куб. м. т.е., произведеното количество водород е 7.7 Е-9 кг. От справоочник по елементарна физика се вижда колко е енергията която отделя 1кг. водород при изгаряне и тя е 130 мега джаула. Нашето количество водород 7.7 Е-9 умножено по 130 Е-6 дава точно един джаул енергия. Та господина от клипчето с 1 джаул енергия получава 1 джаул енергия след сложни преобразувания, а вероятно доста по-малко.

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #53 -: 20 Юли, 2016, 23:38:54 »
 styrshel...
Я сметни при консумирана мощност 700вт и добив 8литра за 1 минута ,какво се получава?
Признавам, че не съм толкова добър със сметките.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #54 -: 20 Юли, 2016, 23:45:00 »
Няма и как иначе да бъде, трябва да се вложи енергията за разкъсване на химичните връзки във водната молекула, а същата тази енергия се отдава при окисление (обратното свързване). Процесите са обратими и напълно еквивалентни в енергийно отношение. Същото е като да качваш едно топче до 9-тия етаж и да го пускаш от там доволен че отдава енергия, но тази енергия ти му я придаваш качвайки го до 9-тия етаж. Няма такъв начин да разцепим водната молекула с по-малко енергия от тази която ще получим при изгарянето на газа после. Но тъй като живеем в реален свят и нищо не е идеално, дори няма да получим същото количество енергия а по-малко. Това е ясно още от часовете по физика и химия в училище, но някои хора се залъгват много от идеята за вечния двигател изглежда че винаги ще има такива.
За постановката на колегата с така дадените данни получавам че с един джаул електроенергия ще получи 1.48 джаула топлина от изгарянето на брауновия газ (ако не съм сбъркал в сметките някъде). Такава грешка е напълно допустима при методите с които се работи (сложи грешката от измерването на входящата мощност към клетките, грешката от засичането на времето за напълване на 2 литровата бутилка (ще се окаже че половин секунда може да промени доста сериозно нещата) и т.н.) така че според мен до тук няма доказателство че е постигната ефективност над 1.
« Последна редакция: 20 Юли, 2016, 23:51:59 от origo »
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: HHO генератор
« Отговор #55 -: 21 Юли, 2016, 06:54:22 »
styrshel...
Я сметни при консумирана мощност 700вт и добив 8литра за 1 минута ,какво се получава?
Признавам, че не съм толкова добър със сметките.
Предполагам че Ориго, е пресметнал вярно. Аз мога да кажа къде може да има грешки. Сметките са направени при определени условия - например данните от справочника са при 0 градуса по целзий и нормално атмосверно налягане. В клипчето се вижда че газа пуши - вероятно е  с висока температура т.е. доста разреден и с голямо съдържание на водна пара. Освен това някои числа са закръглени до 1 знак след запетаята. това може да доведе до значителна грешка в изчисленията. В клипчето се смятат някакви коефициенти 2,5 -3, ако това е ефективност, просто е нереално
Не съм скептичен по отношение на брауновия газ, дори по едно време мислех да правя електролизер, но ми се стори доста опасно да държа в къщи взривоопасни смеси и се отказах.
За производството на водород мога да кажа че действително се произвежда чрез редукция на метан или пропан - бутан, по-евтина технология от разлагането на водата. Все още е слабо разпространен като гориво за автомобили поради многото проблеми около съхраняването и специалната конструкция на двигателите...
« Последна редакция: 21 Юли, 2016, 07:06:26 от styrshel »

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: HHO генератор
« Отговор #56 -: 21 Юли, 2016, 12:21:23 »
E, винаги ще  има песимисти и оптимисти.
Така прогресът върви напред.

Прогреса е хубаво нещо, ама е добре да бъде подкрепен с доказателства. Аз съм абсолютен привърженик на научния подход във всяко едно начинание, и като такъв все още не съм видял обосновано теоретически и доказано на практика работещо устройство от този тип с което да оборим закона за запазване на енергията.
Нищо лично към който и да е от колегите съфорумци, но познавам двама измамени лековерни водачи на МПС които поставиха и реализираха "икономия" След три-четири пъти ходене до "майсторите " за донастройка, и двамата свалиха установката за Браунов газ от колите си. И до там!
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Moss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #57 -: 21 Юли, 2016, 13:54:05 »
Цитат
Шекли е било повече от трагедия. Патентовал го човекът, ама на- нали имало идеални радиолампи, патентът заминал в девета глуха. Докато не го видели едни прости япончета, които хич не били наясно със смисъла на безсмислените работи и взели, че се хванали да развиват тая технология.

Не е Шекли, а е Шокли. И като цяло не е лошо малко да прочетеш историята, щото там няма никакви японци. А тъпички съвсем! :D

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: HHO генератор
« Отговор #58 -: 21 Юли, 2016, 19:59:02 »
Като приложение в автомобилите съм съгласен, че не става от личен опит.
Но, за отопление и в кухнята като заместител на пропан- бутан при готварските печки  -става.
Отдавна се използва в USA.
А, как мислите получават кислород в подводниците?

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: HHO генератор
« Отговор #59 -: 21 Юли, 2016, 20:14:39 »
Електролиза на морска вода. Става, като имаш реактор да я храни. Или масивен дизелов генератор.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |