Телевизионни приемници > История

История на РЕСПРОМ

(1/3) > >>

navi:
Здравейте,
Имам поръчка за един сайт да напиша кратка история на РЕСПРОМ.
За съжаление не можах да събера кой-знае какво. Дори не мога да получа яснота - може ли да се нарече Респром въобшще производител, макар че името стои на гърба на доста радиоприемници?
Просто ми липсва точна информация от първа ръка за това обединение: създаване, цели, дейност. Моля, който може да помогне с наистина информация от източника - например от хора които са работили там или разполагат с писмена информация. Докумемти, включително рекламни проспекти, каталози. Всичко, което е достоверно.
Моля, който е на мнение че информацията която има може да я сподели - по негова преценка, тук или по електронна поща ( пишете на ЛС) да го направи.
Ще ви дам един пример - в radiomusum.org имат информация за три следвоенни производителя - Ворошилов, Елпром и Респром, това изглежда,не е съвсем коректно.
Благодаря предварително на който се отзове.

CVT:
РЕСПРОМ e ДСО (Държавно Стопанско Обединение) състоящо се от много заводи и предприятия броя на които постоянно се променя през годините. Независимо от това може да се нарече производител в пълния смисъл на думата. Съветвам те да започнеш от Уикипедията, и по-специлано от цитираните източници на информация, като например Панорама на електронната промишленост на България.

navi:
Цветане,
Уикипедията я знам, другия сайт не се отваря. Проблема е доста комплексен. Ехо приемник на ЗМР ли е или на Респром. София31 -на ЗТР ли е или на Респром. Те с тия обединения е проблема. Затова търся информация от източника - например материал в който при създаването на дружеството се описва дейнотта му - нещо, което разбира се е практически невъзможномда се намери. Става въпрос за сериозно проучване, планирал съм време. Да препишем уикипедията не е целта.

styrshel:
Дали тук няма нещо?

CVT:

--- Цитат на: navi в 06 Декември, 2021, 21:19:24 ---Цветане,
Уикипедията я знам, другия сайт не се отваря. Проблема е доста комплексен. Ехо приемник на ЗМР ли е или на Респром. София31 -на ЗТР ли е или на Респром. Те с тия обединения е проблема. Затова търся информация от източника - например материал в който при създаването на дружеството се описва дейнотта му - нещо, което разбира се е практически невъзможномда се намери. Става въпрос за сериозно проучване, планирал съм време. Да препишем уикипедията не е целта.

--- Край на цитат ---

Линка е към PDF. Няма причина да не се отваря, но за всеки случай го прикачвам към този пост. И не го давам за да го преписваш, а да го четеш.

(Също не се казвам Цветан.)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия